Veda

Spoločnosť SpaceX v utorok vypustila ďalších 60 satelitov Starlink, čo prerušuje čistú sériu

Falcon 9 vystrelí 30. augusta.

SpaceX

Fanúšikovia vesmíru v poslednej dobe hladovali, pretože počas posledných niekoľkých týždňov boli opakovane vydrhnuté a odložené tri veľké misie. Začiatkom utorka však SpaceX nakoniec sériu ukončila sa stal známy ako #Scrubtober (a predtým známy ako #Scrubtember) so spustením a nasadením 60 nových Satelity Starlink prostredníctvom rakety Falcon 9 z mysu Canaveral.

Táto misia Starlink bola celkovo tretím letom posilňovača rakiet Falcon 9. To poslalo astronauti Doug Hurley a Bob Behnken na obežnú dráhu v máji a potom vypustil juhokórejský satelit v júly. SpaceX sa zatiaľ podarilo vystreliť a pristáť s rovnakou raketou až šesťkrát.

Prvý stupeň Falcon 9 pristál opäť na droneshipe kurzu I Still Love You v Atlantiku asi 8,5 minúty po spustení v utorok. SpaceX tiež uvádza, že zachytil najmenej jednu z polovíc kapotáže, ktorá letela na dvoch predchádzajúcich misiách.

Štart, ktorý bol pôvodne naplánovaný na september, sa niekoľkokrát odložil, vrátane minulého týždňa dvakrát, pretože v jednom prípade bola veľká oblačnosť a v druhom došlo k aberantnému čítaniu pozemného senzora. Pondelkový peeling bol opäť vyčítaný počasiu.

Ďalší Misia SpaceX na vypustenie amerického satelitu GPS Space Force bol tiež niekoľkokrát vydrhnutý, naposledy v piatok. Medzitým United Launch Alliance sa snaží získať jednu zo svojich rakiet Delta IV Heavy od augusta, ale má meškanie najmenej šesťkrát.

Musk minulý týždeň vyjadril jasnú frustráciu zo série drhnutí.

„Budeme musieť urobiť veľa vylepšení, aby sme mali šancu v budúcom roku dokončiť 48 uvedení na trh!“ Musk v piatok tweetoval.

Musk je určite potešený, keď vidí zlomené kúzlo Scrubtober. Toto je doposiaľ 13. misia Starlink a SpaceX plánuje ďalšie desiatky, keď bude rozvíjať svoju širokopásmovú megakonšteláciu.

READ  Južná Karolína oznamuje najnovšiu aktualizáciu COVID-19 (10. októbra 2020)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close