Technológie

Spoločnosť SWAN spustila nové služby IPTV, ktoré je možné použiť aj v inej sieti

Slovenský operátor SWAN dnes oficiálne predstavil nové služby IPTV a OTTTV SWAN TV a SWAN GO. Obe služby ponúknu identický obsah a funkcie, rozdiel je iba v tom, či ich používate v sieti SWAN alebo v inej sieti vrátane mobilnej.

ZDROJOVÁ LABUŤ

Dnes prinášame na trh modernú a kvalitnú televíziu našim existujúcim i novým zákazníkom,“V úvode prezradil Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Tento týždeň dostanú noví zákazníci úplne nový set-top box Arris VIP 4205 a pôvodní zákazníci si nebudú vymieňať set-top boxy SWAN. Zatiaľ to nie je potrebné, nové služby budú fungovať na tých existujúcich.

Čo je nové?

Najväčšou novinkou je užívateľské rozhranie, ktoré by malo byť výrazne čistejšie, prehľadnejšie a zároveň bohaté na informácie.

ZDROJOVÁ LABUŤ

Hlavnou novinkou je dodatočný televízny archív. Za 2,99 EUR mesačne si budete môcť vychutnať televízny archív. Prístup k nim získate jediným tlačidlom na domovskej obrazovke. Archív má ponúkať rôzne programy s percentuálnym hodnotením obľúbenosti (nevieme však podľa akej metodiky, ale vyzerá to ako percento z IMDB.com).

ZDROJOVÁ LABUŤ

Archív by mal ponúkať aj možnosť vyhľadávať program podľa výberu filmových žánrov alebo vyhľadávať podľa názvu programu. Archív je však iba na 7 dní.

Zmeny sa dotknú aj klasického prepínania televíznych programov. Okrem štandardných informácií o programe existuje aj časová os vysielaného programu, prostredníctvom ktorej je možné za pár sekúnd, minút alebo na samom začiatku programu prejsť späť do režimu spánku a skočiť späť na živé vysielanie.

ZDROJOVÁ LABUŤ

Nový prepínač zároveň ponúka možnosť spustiť nahrávanie konkrétneho programu jedným stlačením tlačidla a neskôr si ho pozrieť z archívu. Táto služba je však tiež spoplatnená, bude vás stáť 0,99 EUR mesačne.

READ  Týždenne - konzoly PS5 dostali ocenenia a dátum, Cyberpunk bol predstavený podrobnejšie
ZDROJOVÁ LABUŤ

Úpravy nastali aj v detaile prehľadu všetkých staníc, teda EPG. Po novom obsahuje ďalšie podrobnosti o aktuálne vysielaných programoch, ale aj náhľad na minulé vysielané programy, ktoré si môžete pozrieť z archívu, ako aj podrobný rozpis budúcich programov, ktoré sa budú vysielať iba.

Môžete sa vrátiť k programom, ktoré sa už vysielali 7 dní. Ak vás niečo zaujíma z programov, ktoré sa budú vysielať, môžete si vopred nastaviť ich nahrávanie, aby vám nič nechýbalo. Musíte však mať aktivovanú nahrávaciu službu, resp. TV archív.

Novinkou od SWANu je, že bude možné sledovať televízne programy na viacerých zariadeniach súčasne. Webové rozhranie by malo byť dostupné cez moje.swango.sk, alebo prostredníctvom aplikácie pre iOS alebo Android.

ZDROJOVÁ LABUŤ

Tiež v inej sieti?

Chceme našu novú službu IPTV priniesť viac zákazníkom, nielen tým, ktorí majú od nás pripojenie na internet, “Doplnil Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Po novom už nie je potrebné používať IPTV SWAN iba v sieti SWAN, ale v akejkoľvek inej sieti iného slovenského operátora. Stačí pripojiť ethernetový kábel. Celonárodná konektivita novej platformy bude podľa operátora postupne spustená vo všetkých lokalitách a jej široká dostupnosť sa očakáva koncom roka.

S príchodom nového roka sa portfólio podporovaných zariadení rozšíri o ďalšie aplikácie ako napr Android TV, Apple TV, vrátane aplikácií pre najnovšie televízory najpredávanejších značiek Samsung a LG.

ZDROJOVÁ LABUŤ

Ceny

SWAN TV aj SWAN GO sú na rovnakej úrovni ako v aktuálnej ponuke Digitálnej televízie. Cena základného balíka s viac ako 40 programami je 7,99 € mesačne, balíčka M s viac ako päťdesiatimi programami stojí 11,99 € mesačne, balíka L s viac ako 80 kanálmi je 14,99 € a horného XL balíka s viac ako 120 programov bude 19,99 € mesačne. Ceny sú samozrejme platné, ak sú viazané na 24 mesiacov.

READ  iPhone 12 Pro Max: Podrobný test displeja odhalil nekompromisný výkon a kvalitu

K dispozícii budú aj ďalšie balíčky:

ZDROJOVÁ LABUŤ

Naším cieľom bolo priniesť lepšie užívateľské rozhranie, pohodlnejšie a prehliadanejšie ovládanie. Pre všetkých našich zákazníkov ponúkame multiplatformové riešenie za nezmenenú cenu, na ktorú boli doteraz zvyknutí. Myslíme si, že zákazníci budú príjemne prekvapení, pretože nová platforma IPTV je nadčasová a splní aj tie najnáročnejšie očakávania, “Uzavrel Ján Mrva, riaditeľ rezidenčného predaja.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close