Športové správy Obliehanie: Ľadový hokej – tínedžerské zápasy Slovenska sa stali strojom na góly; Neúspešný test na drogy ruskej krasokorčuliarky Camily Valevovej a podobne

Nasleduje súhrn aktuálnych športových správ.

Olympiáda – biatlon – Flynn Maylet sa zotavil zo zamrznutej zbrane a získal zlato

Počas prvých rozstrelov v nedeľu sa nádeje Quentina Philona Milettea na novú olympijskú medailu rozplynuli, keď sneh zablokoval dráhu jeho nábojov v jeho novinách v Národnom biatlonovom centre Freezing v Zhangjiajou. Našťastie Francúz trafil všetkých 20 svojich striel a za ten čas dokázal vyčistiť ľad, kým získal zlato zo stíhania na 12,5 km, svoju štvrtú medailu na hrách.

Olympiáda – Alpské lyžovanie – Lyžiari si užívajú preteky a skúsenosti z horúceho podnebia

V športe, ktorému dominujú Európania a Severoameričania, má olympijský alpský obrovský slalom spôsob, ako prilákať pretekárov známych ako „exoti“ v lyžiarskych kolách. Známym príkladom je huslistka Vanessa-May, ktorá súťažila za Thajsko na hrách v Soči 2014, kde obsadila 67. miesto.

Olympiáda-Beh na lyžiach-Rusko Master Podmienky a Crush Field pre štafetové zlato

Tím reprezentujúci Ruský olympijský výbor (ROC) sa v nedeľu na olympijských hrách v Pekingu predstavil v štafetových pretekoch mužov na 4 x 10 km snehovou guľou, pričom si v prvej polovici pretekov vypracoval obrovský náskok. Tím ROC skončil o minútu 7,2 sekundy pred Nórskom a Francúzsko zaostávalo o 9,2 sekundy a získalo tretí bronz.

Olympijské hry – Ľadový hokej – Slovenské tínedžerské zápasy sa stávajú strojom na góly

Na každej olympiáde sa objaví niekoľko prelomových hviezd, medzi ktoré patrí zlatá medailistka z Big Air Eileen Ku zo zimných hier v Pekingu a krasokorčuliarka Camila Valiva, ktorá je zapletená do dopingového škandálu. Do tohto užšieho zoznamu môžete teraz pridať aj 17-ročného slovenského hokejistu Juraja Slafkovského. Po tom, čo Slovensko v nedeľu zdolalo Lotyšsko 5:2, sa stala vedúcou strelkyňou gólov na olympiáde s detskou tvárou postavenou ako tank.

READ  Analýza Chicago Blackhawks, komentár, týždenná aktualizácia k 31. januáru: Tradície

Olympiáda-rýchlostné korčuľovanie – Američan Jackson vyhral zlato v skúškach

Erin Jacksonová zo Spojených štátov amerických získala v nedeľu zlato v rýchlokorčuľovaní žien na 500 m s letmým štartom, pričom získala svoju prvú zlatú medailu na podujatí od roku 1994 a svoju prvú medailu v rýchlokorčuľovaní na olympijských hrách v Pekingu. Keď dokončila kolo na národnej olympiáde v rýchlokorčuľovaní za 37,04 sekundy, bolo vidieť, že sa doširoka usmieva, no musela počkať, kým nedokončí posledný pár, kým objala svojho trénera a ronila slzy.

olympiáda – rýchlokorčuľovanie – Nórsko postúpilo do štvrťfinále stíhacích družstiev mužov

Bronzový medailista na 5000 m na čele s Holcare Engebradenom sa usiloval o udržanie olympijského titulu v nedeľňajšom štvrťfinále Team Freud. Trojčlenný tím preťal cieľovú pásku za tri minúty 37,47 s, 0,04 s, čím prekonal svetového rekordéra USA.

Olympiáda – O budúcnosti Waliwy sa rozhodne v uzavretej zasadacej miestnosti, nie na klzisku

Ruská krasokorčuliarka Camila Valeva nebude na zimnom olympijskom klzisku, ale bude ju posudzovať skupina žien a mužov pri zasadacom stole v päťhviezdičkovom pekinskom hoteli kúsok od štadióna, kde tento týždeň nadchla svet. . Pätnásťročná Prodigy sa stala prvou ženou, ktorá vyhrala zlato v tímovom krasokorčuľovaní s Ruským olympijským výborom (ROC) a skočila štyrikrát na pondelkových olympijských hrách.

Olympic-Short Track-Liu potvrdil prvé zimné individuálne zlato Maďarska

Liou Zhawang vyhral v nedeľu na olympijských hrách v Pekingu zlatú medailu mužov na 500 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Liu, ktorý získal bronz v sérii zmiešaných družstiev a behu na 1000 metrov, porazil Konstantina Ivlieva z Ruského olympijského výboru (ROC) po tom, čo sa do finále nedostali ďalší nadšenci.

Olympic – Ruská krasokorčuliarka Camila Valeva neprešla testom na drogy

READ  Hamburg | Algaraz sa dostal do poslednej štvorky

Ruská krasokorčuliarka Camila Valeva, ktorá minulý pondelok získala zlato v tímovej disciplíne na OH v Pekingu, neuspela pred hrami na dopingovom teste na zakázanú drogu. Tu je súhrn hlavných dátumov príbehu:

Tenis – Isner sa opäť stal maratónskym bežcom v 46-bodovom tajbrejku na turnaji Dallas Open

Na sobotňajšom turnaji Dallas Open hrali John Isner a Reilly Opelka v maratónskom 46-bodovom tajbrejku, najdlhšom v histórii ATP Tour, pričom Opelka porazila svojich Američanov 7:6 (7) 7:6 (22), aby sa dostala do finále. . . V prvom kole Wimbledonu v roku 2010 odohral Isner najdlhší zápas všetkých čias proti Francúzovi Nicolasovi Mahutovi. Dvojica bojovala 11 hodín a päť minút a Isner vyhral piaty set 70:68 za tri dni.