Sports Digest: Americký tím prehral zápas World Hockey Junior po pozitívnom teste 2 hráčov

hokej

Spojené štáty americké boli nútené prehrať svoj zápas po tom, čo boli v utorok dvaja hráči pozitívne testovaní na koronavírus na majstrovstvách sveta juniorov proti Švajčiarsku v Red Deer v Alberte.

Tieto pozitívne výsledky testov Govt-19 viedli k povinnej skupinovej izolácii. V dôsledku toho Spojené štáty americké nemohli hrať v utorok podľa pravidiel zápasu.

„Sme veľmi sklamaní, najmä z našich hráčov.“ „Pôsobíme na neustále sa meniacom teréne, ktorý je veľmi náročný.

Medzinárodná hokejová federácia uviedla, že izolácia tímu bude posúdená neskôr, aby sa určil stav najbližšieho zápasu Američanov, ktorý je na programe v stredu proti Švédsku. Švajčiarsko vyhralo 1:0 od víťazstva nad Spojenými štátmi.

Spojené štáty americké sú úradujúcim šampiónom majstrovstiev sveta v hokeji mužov do 20 rokov. Spojené štáty americké zdolali v nedeľu večer v 1. kole Slovensko 3:0.

Lyžovanie

Svetový pohár žien: Francúzska odborníčka na obrovský slalom Tessa Worleyová sa po 11 mesiacoch konečne vrátila na scénu Svetového pohára žien, ktorá v utorok v rakúskom Lyone vyhrala posledný GS kalendárneho roka pri neúčasti olympijskej víťazky Michaely Schifrinovej a majsterky sveta Laury Good-Behramiovej.

Dvojnásobnému majstrovi sveta pred šiestimi dňami ušli doma na snehu prvé tri výsledky od januára o osem stotín sekundy.

„Toto sa mi naozaj páčilo,“ povedal Worley. „Bol som veľmi blízko javisku v Corsewell. Je to úžasné.“

V pretekoch o Flat Lights na štadióne Schlossberg sa Worley dostal do svojho prvého vedenia, keď porazil celkovú šampiónku Petru Valhovú o tri desatiny sekundy. Worleyová sa stala po Wrenny Schneider (20) a Annemarie Moser-Brol (16) len treťou lyžiarkou, ktorá vyhrala aspoň 15 Svetových pohárov v grandslalome.

Svetový pohár mužov: Dominic Paris pri svojom siedmom víťazstve v talianskom Bormiu opäť dominoval a stal sa prvým lyžiarom, ktorý v utorok vyhral niekoľko zjazdov v tom istom stredisku a šiesty zjazd. Talian zlomil remízu so Švajčiarom Didierom Kuchem, ktorý vyhral päť zjazdov v rakúskom Kidsbuheli.

Paris využil svoje mohutné nohy na absorbovanie penalizovaného územia Stelvia a skončil 0,24 sekundy pred Švajčiarom Marcom Odermatom, celkovým kapitánom Svetového pohára, a 0,80 sekundy pred ďalším švajčiarskym lyžiarom Nielsom Hindermanom.

tenis

kolo Australian Open: Bývalý finalista Dominic Theme, ktorý sa zotavil zo zranenia zápästia, v utorok oznámil, že opúšťa Australian Open a namiesto toho začína sezónu 2022 v Južnej Amerike.

V téme sa uvádzalo, že v jeho produkcii došlo k „nepatrnému poklesu“, ale „teraz sa opäť cíti lepšie“.

„Sezónu začnem v Južnej Amerike na Cordoba Open v Argentíne koncom januára, takže tento rok nebudem hrať na Australian Open,“ povedal Theme. „Dúfame, že toto je správne rozhodnutie vrátiť sa do súťaže.“

Theme sa zranil pri hraní na Mallorca Open v júni a vynechal Wimbledon aj US Open.

Australian Open sa začína 17. januára. Theme sa dostal do finále v Melbourne v roku 2020, keď prehral s Novakom Djokovičom.

Na obnovenie hesla použite formulár nižšie. Po odoslaní e-mailu účtu vám pošleme e-mail s kódom na obnovenie.