Svet

Správy o migrácii: Azylový systém potrebuje „úplnú revíziu“, varujú charitatívne organizácie

Rozpočet na jeseň: Kancelárka zvyšuje neočakávanú daň z energie, aby získala ďalších 14 miliárd libier

Charitatívne organizácie varovali, že azylový a imigračný systém potrebuje „úplnú revíziu“ a že štruktúra je „veľmi ohrozená“.

Amnesty International vyzvala na bezpečnejšie trasy pre ľudí, ktorí chcú prísť do Británie, rýchlejšie spracovanie žiadostí a ukončenie plánu posielať migrantov do Rwandy.

Marley Morris, spoluriaditeľ IPPR pre imigráciu, obchod a komunity, uviedol, že azylový systém je „vo vážnom ohrození“, zatiaľ čo charitatívna organizácia Freedom from Torture uviedla, že vláda spustila azylový systém do basy.

Steve Valdez-Symonds, riaditeľ organizácie pre práva utečencov a migrantov, povedal: „V deň výročia tragického masového utopenia v kanáli La Manche tieto čísla ukazujú, že britský systém spracovania žiadostí o azyl je v úplnom rozklade.

Tieňová ministerka vnútra Yvette Cooperová uviedla, že Konzervatívnej strane sa nepodarilo zastaviť nebezpečné prechody cez Lamanšský prieliv a bojovať proti organizovanému zločinu.

1669301632

Pozri: Štrajky v celom Spojenom kráľovstve, keď inflácia vedie k protestným akciám

Štrajkuje po celom Spojenom kráľovstve, keďže inflácia vedie k protestným akciám

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 14:53

1669300649

„Zlatá“ tapeta Borisa Johnsona za 840 libier sa už odlupuje, hovorí Jeremy Hunt

Drahá „zlatá“ tapeta použitá pri neslávne známej premene bytu Borisa Johnsona na Downing Street, keď bol premiérom, sa už odlupuje, hovorí Jeremy Hunt.

Neskôr sa ukázalo, že prácu, ktorá bola inšpirovaná vysokoprofilovou interiérovou dizajnérkou Lulu Light, čiastočne zaplatil konzervatívec Lord Brownlow, ktorý tvrdí, že pán Johnson porušil pravidlá týkajúce sa výdavkov, hoci bol očistený od svojho „nezávislého“ poradcu.

Prečítajte si celý príbeh nášho reportéra Matta Mathersa:

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 14:37

1669299573

Na otázku, kedy vláda znovu zavedie hranice, oficiálny hovorca premiéra pripustil, že systém je „rozbitý“.

„Predseda vlády zdôraznil, že je to priorita, ktorá mu zaberie značné množstvo času,“ povedal hovorca novinárom.

„Dá jasne najavo, že chce zachytiť viac z tohto problému, najmä nelegálne prisťahovalectvo. Každý deň.“

Po rozhovoroch s Francúzom Emmanuelom Macronom došlo k „určitému pokroku“, ale „v tejto oblasti je potrebné urobiť oveľa viac“.

Spojené kráľovstvo a ďalšie krajiny tiež čelili „globálnej migrácii po Európe v dôsledku vojny“ na Ukrajine a „niektorým nezvyčajným vzorom po skončení globálnej pandémie“, dodal hovorca.

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 14:19

1669298419

Azylový systém potrebuje „úplnú revíziu“, varujú charitatívne organizácie

Amnesty International vyzvala na „úplné prepracovanie“ azylového a imigračného systému, poskytnutie bezpečnejších ciest pre ľudí, ktorí chcú prísť do Británie, rýchlejšie spracovanie žiadostí a ukončenie schémy posielania migrantov do Rwandy.

Steve Valdez-Symonds, riaditeľ organizácie pre práva utečencov a migrantov, povedal: „V deň výročia tragického masového utopenia v kanáli La Manche tieto čísla ukazujú, že britský systém spracovania žiadostí o azyl je v úplnom rozklade.

„Absolútne neprijateľné nahromadenie nevybavených žiadostí o azyl je nevyhnutným dôsledkom vládnej politiky, ktorá vynaložila obrovské zdroje a peniaze na katastrofálnu dohodu s Rwandou a ďalšie škodlivé odvádzanie pozornosti od hlavnej úlohy, ktorú máme – čo najspravodlivejšie a najefektívnejšie riešiť požiadavky ľudí.“

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 14:00

1669297852

Rishi Sunak chce znížiť úroveň prisťahovalectva, trvá na tom Downing Street

Downing Street Rishi Sunak trvá na tom, že chce znížiť celkovú úroveň prisťahovalectva po tom, čo čistá migrácia do Spojeného kráľovstva dosiahla pol milióna.

Oficiálny hovorca premiéra uviedol, že k zvýšeniu ceny viedli „bezprecedentné a jedinečné okolnosti“.

Údaje ministerstva vnútra ukazujú, že Spojené kráľovstvo pomohlo ukryť 144 000 ľudí z Hongkongu, 144 600 z Ukrajiny a 22 000 z Afganistanu.

„Predseda vlády je plne odhodlaný znížiť celkový počet,“ uviedol hovorca.

„Existuje niekoľko bezprecedentných a jedinečných okolností, ktoré majú významný vplyv na tieto čísla.

„Premiér povedal, že čistá migrácia by sa mala znížiť, nestanovil na to konkrétny časový rámec.“

(Getty Images cez PRU/AFP)

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 13:50

1669296952

Azylový systém je „vo vážnom ohrození“, varujú charitatívne organizácie

Marley Morris, pridružený riaditeľ IPPR pre migráciu, obchod a komunity, uviedol, že azylový systém je „vo vážnom ohrození“.

„Dnešné nové údaje o migrácii rozprávajú dva príbehy o imigrácii do Spojeného kráľovstva. Na jednej strane je vysoká čistá migrácia spôsobená najmä počtom študentov a novými ukrajinskými humanitárnymi trasami – čo odráža štedrosť britskej verejnosti pri otváraní svojich domovov vo výnimočných počtoch, aby privítali.“ Ukrajinci utekajúci pred ruskou inváziou.

„Na druhej strane štatistiky tiež ukazujú, že azylový systém je vážne ohrozený a počet nevybavených žiadostí narastá. Je potrebné urýchlene konať, aby sme tento problém vyriešili a spolupracovali s miestnymi úradmi pri hľadaní vhodného ubytovania pre žiadateľov o azyl.“

„Dnes je to rok, čo v kanáli tragicky prišlo o život 32 ľudí. Keďže počet malých člnov prekračujúcich kanál neustále rastie, vláda musí úzko spolupracovať s Francúzskom a EÚ s cieľom zastaviť nebezpečné prechody a poskytnúť bezpečné a legálne alternatívy.

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 13:35

1669295752

Migračný systém je „v kríze“, varujú charitatívne organizácie

Steve Crashaw, riaditeľ pre politiku a obhajobu v organizácii Freedom from Torture, povedal: „Dnešné čísla o imigrácii vykresľujú obraz systému v kríze – nerobí sa dostatok rozhodnutí, existuje obrovské množstvo nevybavených vecí a v závese je príliš veľa utečencov. Táto vláda zabíja azylový systém a využíva ich zlyhanie na ospravedlňovanie čoraz radikálnejších politík.

„Je nerozumné, aby sa táto vláda vzdala zodpovednosti za tých, ktorí hľadajú bezpečnosť v tejto krajine, rok po katastrofe v Lamanšskom prielive, ktorá si vyžiadala 32 obetí.“ Vláda musí ukončiť svoje úmyselné zanedbávanie azylového systému a urýchlene rozšíriť bezpečné trasy, aby zabránila tragédiám.

Maria Stephensová, vedúca kampane pre boj proti utečencom, povedala: „Meškanie sneženia pri vybavovaní žiadostí o azyl stojí životy.

„Dusivé čakanie na rozhodnutie je zničujúce pre duševné zdravie žiadateľov o azyl, ktorí sú nútení žiť v chudobe a izolácii.

„Je načase, aby ministri prestali vyhadzovať peniaze daňových poplatníkov na kruté a neúčinné odstrašujúce politiky, ako je zlá dohoda s Rwandou a náprava azylového systému, ktorý porušili.“ A vláda by mala dať ľuďom právo na prácu – to zlepší blahobyt ľudí. Tento systém umožní podnikom najímať zamestnancov a ušetriť daňovým poplatníkom 330 miliónov libier ročne.“

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 13:15

1669294252

Poslankyňa Yvette Cooperová, tieňová ministerka vnútra labouristov, uviedla, že napriek jedinečným okolnostiam, ktoré stoja za najnovšími údajmi o migrácii, Konzervatívna strana nedokázala zastaviť nebezpečné prechody cez Lamanšský prieliv a bojovať proti organizovanému zločinu.

„Napriek svojim prísľubom, že zastavia nebezpečné prechody cez Lamanšský prieliv, zlyhali v boji proti organizovanému zločinu a rozhodovanie o azyle stroskotalo – iba 2 percentám tých, ktorí prišli na malých člnoch za posledný rok, bolo rozhodnuté.“ Povedala pani Cooperová.

„Pracovné víza sa tiež výrazne zvýšili v dôsledku veľkého nedostatku zručností v Spojenom kráľovstve – napriek tomu konzervatívci nepodnikli žiadne vážne kroky na riešenie nedostatku zručností doma.“

Tieňová ministerka vnútra labouristov Yvette Cooperová

(BA)

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 12:50

1669293091

Britský Červený kríž apeloval na ministrov, aby urýchlili vybavovanie žiadostí o azyl po tom, čo dnešné údaje ukázali 74-percentný nárast žiadostí na viac ako 120 000.

Z nich 117 400 nedostalo pôvodné rozhodnutie, vrátane 79 314, ktorí čakali viac ako šesť mesiacov.

Britský Červený kríž uviedol, že ministerstvo vnútra potrebuje urýchliť vybavovanie prípadov z piatich krajín – Sýrie, Afganistanu, Iránu, Eritrey a Sudánu – kde väčšina prípadov dostáva azyl. 39 408 občanov z týchto krajín predstavuje jednu tretinu z celkového počtu nesplatených.

John Fidenby z charity povedal, že prioritu by mali mať aj tí, ktorí čakajú dlhšie, niekedy aj viac ako dva roky.

„Počet nevybavených rozhodnutí o azyle sa zvyšuje alarmujúcou rýchlosťou,“ povedal Featonby. „To znamená, že viac mužov, žien a detí čaká roky na odpoveď na svoju žiadosť o azyl.

„Čím dlhšie ľudia čakajú na rozhodnutie o azyle, tým dlhšie žijú neisto v nevhodnom ubytovaní – bez práce, bez trvalého bývania a bez možnosti začať proces zjednocovania s rodinnými príslušníkmi. To má zničujúci dopad na duševné a fyzické zdravie.

„Ľudia, ktorých v Spojenom kráľovstve podporujeme, už zažili nepredstaviteľné utrpenie. Boli nútení opustiť svoje domovy, potrebujú stabilitu, istotu a pocit bezpečia.

„Potrebné sú naliehavé opatrenia na vyriešenie nevybavených rozhodnutí o azyle, aby ľudia neboli nútení žiť pod nátlakom.

(Getty Images)

Thomas Kingsley24. novembra 2022 o 12:31

1669292152

Konzervatívni poslanci vyvíjali tlak na Rishi Sunaka, keďže čistá migrácia dosahuje rekordné úrovne

Rishi Sunak je pod silným tlakom konzervatívcov kvôli veľkému skoku v čistej migrácii, ktorá podľa oficiálnych údajov stúpla na rekordných pol milióna.

Odhaduje sa, že za 12 mesiacov do júna 2022 sa do Spojeného kráľovstva presťahovalo približne o 504 000 ľudí viac, ako ich opustilo, čo predstavuje nárast o 173 000 za rok do júna 2021.

Nie je prekvapením, že Downing Street chce naskočiť na záver Úradu pre národnú štatistiku, že za náhlym nárastom stoja „bezprecedentné globálne udalosti“.

Hovorca premiéra uviedol, že „prirodzene odrážajú“ rozhodnutie Británie otvoriť svoje brány veľkému počtu utečencov z Ukrajiny, Hongkongu a Afganistanu.

Povedal, že pán Sunak je „plne odhodlaný znížiť celkový počet“. Na otázku, kedy sa tak stane, však dodal: „Nestanovil na to lehotu.“

Odpoveď nemusí konzervatívcom stačiť na to, aby sa obávali, že rastúca imigrácia – a kríza malých lodí – je príležitosťou darovať Nigela Faragea toryovským voličom v najbližších všeobecných voľbách.

(tvrdé)

Thomas Kingsley24. novembra 2022 12:15

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close