Šprint vyhral Johannes Thingnes Bö, zo Slovákov najlepší Šima

dnes 12:20
|

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v nedeľňajších druhých individuálnych pretekoch novej sezóny Svetového pohára, ktorými bol šprint na 7,5 km vo fínskom Kontiolahti. Na stupňoch víťazov ho doplnili dvaja Švédi, druhý skončil s odstupom 44 sekúnd Sebastian Samuelsson, tretí bol Martin Ponsiluoma s mankom 47,9 s.

AKTUALIZOVANÉ 13:10

Najlepšie z troch Slovákov sa umiestnil Michal Šíma, ktorý zaznamenal čistú strelu, ale s mankom 2: 44,1 minúty mu patrila 50. priečka a nebodoval. Tomáš Hasilla dvakrát netrafil a obsadil 78. miesto, Šimon Bartek so šiestimi chybami držal 97. pozíciu.

Obhajca titulu Bö vyčistil všetkých desať terčov na strelnici, od ktorej sa očakávalo pohodlné víťazstvo, pretože momentálne nemá na bežeckej trati medzi biatlonistami konkurenciu. Dvojica Švédov po ňom minula jeden terč.

Bö zopakoval svoje víťazstvo z Kontiolahti z predchádzajúcej sezóny, keď zvíťazil v marci 2020 na poslednom podujatí SP pred vypuknutím pandémie koronavírusov. Zaznamenal prvý triumf v sezóne, v sobotňajších prvých pretekoch sezóny skončil druhý. Víťaz sobotňajších vytrvalostných pretekov Nór Sturla Holm Laegreid skončil v šprinte na 18. priečke s jednou chybou.

„Mal som v pláne ísť dnes na preteky razantnejšie ako včera. Jeden cieľ tam spadol so šťastím, ale vypálil som čistý a to mi dalo dôveru na trati.“ uviedol víťazný Bö podľa oficiálneho webu IBU.