Veda

Spustenie SpaceX Starlink: Ako sledovať, ako Falcon 9 v pondelok dosiahol veľký míľnik

Štart modelu Falcon 9 môže zvyčajne niesť asi 60 satelitov Starlink.

SpaceX

Spoločnosť SpaceX si kladie za cieľ uviesť na trh svoju 16. dávku Širokopásmové satelity Starlink v pondelok, deň po úspešnej raketovej spoločnosti Elona Muska vyslal na obežnú dráhu nový satelit NASA a Európskej vesmírnej agentúry.

Posilnenie novej skupiny svojich orbitálnych smerovačov sa stalo pre SpaceX rutinnou záležitosťou, ako to funguje vybudovať megakonšteláciu
s tisíckami jednotlivých satelitov na obežnej dráhe nízkej Zeme. Táto misia však spočíva v nasadení nového pierka do čiapky Muska.

Prvá etapa rakety Falcon 9 má umožniť siedmy let, čo by bol pre spoločnosť rekord v recyklácii rakiet. Posilňovač predtým letel na štyri misie Starlink a na dvojicu väčších štartov telekomunikačných satelitov.

SpaceX sa pravdepodobne pokúsi pristáť s posilňovačom na droneshipe v Atlantiku krátko po štarte a môže sa tiež pokúsiť zachytiť dve polovice nosového kužeľa alebo vystreliť s ďalšou dvojicou lodí.

Toto všetko sa deje po tom, čo SpaceX spustil ďalší veľký štart na druhej strane krajiny. V sobotu ráno, ďalší z rakiet Falcon 9 vystrelil z leteckej základne Vandenburg v Kalifornii niesť nový satelit NASA / Európska vesmírna agentúra Sentinel 6 Michael Freilich určený na sledovanie zvyšovania globálnej hladiny mora a zlepšovanie predpovede počasia.

Pôvodne sa spustenie Starlinku malo uskutočniť iba desať hodín po štarte misie Sentinel 6, ale o pár dní bolo posunuté späť.

Spustenie je stanovené na 21:34 ET / 6:34 PT v pondelok. Celé si to môžete pozrieť priamo tu:

READ  Rusko a Čína chcú postaviť „medzinárodnú“ stanicu na Mesiaci

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close