Svet

Srílanskí demonštranti urobili raziu v prezidentovom dome, ktorý bol predčasne vysťahovaný: zdroje

Colombo:

Srílanský obkľúčený prezident Gotabaya Rajapaksa v sobotu utiekol zo svojej oficiálnej rezidencie v Kolombe predtým, ako do areálu vtrhli demonštranti požadujúci jeho rezignáciu, uviedol pre agentúru AFP hlavný bezpečnostný zdroj.

„Prezident bol odvezený do bezpečia,“ uviedol zdroj a dodal, že vojaci strieľali do vzduchu, aby zabránili rozhnevaným davom obliehať prezidentský palác.

Súkromná televízia Sirasa TV ukázala, ako davy vstupujú do kedysi prísne stráženého areálu.

Srí Lanka je už mesiace sužovaná nedostatkom potravín a pohonných hmôt, dlhotrvajúcimi výpadkami elektriny a infláciou po vyčerpaní cudzej meny na dovoz kľúčových tovarov.

Obrovské davy sa hrnuli do hlavného mesta na demonštráciu, ktorá bola posledným prejavom nepokojov, ktoré podnietila bezprecedentná hospodárska kríza tohto ostrovného štátu.

Polícia stiahla nariadenie o zákaze vychádzania vydané v piatok po tom, čo opozičné strany, aktivisti za ľudské práva a združenie právnikov pohrozili podaním žaloby na generálneho inšpektora polície.

Tisíce protivládnych demonštrantov sa vzopreli príkazom zostať doma a prinútili železničných úradníkov, aby viedli vlaky, ktoré ich odviezli do Colomba na sobotňajšie zhromaždenie, uviedli úradníci.

(Tento príbeh nebol upravený zamestnancami NDTV a bol vygenerovaný automaticky zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  Kongresmani vyhrážali smrťou na začiatku Trumpovej vyprázdňovacej kampane

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close