športové

Starostovia mesta Tipsport posielajú šatníku list, chcú peniaze na záchranu klubov

V otvorenom liste adresovanom prezidentovi SZĽH Miroslavovi Šatanovi požiadali o priamu podporu klubov vo forme mimoriadneho dotačného programu alebo o prerozdelenie časti výnosov z národného svetového pohára 2019. TASR uverejňuje list v celom rozsahu a bez redakčných zmien:

OTVORENÝ LIST PREDSEDU SZĽH MIROSLAVA ŠATANA

Prezident Slovenskej hokejovej asociácie,

porozprávajme sa s vami ako starostovia miest, kde sa hrá najvyššia hokejová súťaž. Je to prestíž pre každé naše mesto, aby bolo miestom stretnutí mimo ligy. Túto skutočnosť vnímame nielen ako dôležitú spoločenskú udalosť a dôležitý prvok pri budovaní mesta, ale aj ako dôležitý aspekt pre vzdelávanie novej generácie hokeja.

Sme citliví na situáciu hokejových klubov na Slovensku spojenú s výrazným znížením ich výnosov, ku ktorému došlo po skrátení hokejovej sezóny v tomto roku. Miestne vlády v súčasnosti vynakladajú značné finančné prostriedky na podporu hokeja vo forme úhrady prevádzkových nákladov na zimné štadióny, resp. priame granty pre juniorské a seniorské hokejové tímy.

Sme pripravení urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme hokej udržali v našich mestách. Čelíme obrovskej strate výnosov av tejto mimoriadnej situácii už nemôžeme vytvárať ďalšie zdroje potrebné na záchranu extraligových hokejových klubov z našich vlastných zdrojov.

Preto sme sa rozhodli požiadať Slovenskú hokejovú asociáciu, aby našla spôsob, ako spolufinancovať prevádzku hokejových klubov. Žiadame vás, aby ste zvážili priamu podporu vo forme mimoriadneho grantového programu, resp. Malo by sa zvážiť aj prerozdelenie časti príjmov z ostatných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji organizovaných na Slovensku pre mimoligové hokejové kluby.

Vážený pán predsedajúci,

obávame sa, že prípadné vyradenie profesionálnych hokejových klubov z našich miest by ohrozilo aj mladých ľudí. Stalo by sa tak nielen preto, že mladí športovci nebudú mať vo svojich mestách tieto hokejové vzorce, aby ich motivovali. Ďalším rizikom je, že strácajú prirodzené prostredie, v ktorom sa môžu rozvíjať v hokeji, čo im zatiaľ otvorilo obrovské príležitosti pre ich budúcu kariéru v ich športovej kariére. Sme presvedčení, že spoločným úsilím dokážeme zachrániť fungovanie extraligy v našich mestách, a tým prispejeme k rozvoju športového hnutia a hokeja na Slovensku.

srdečne

Ján Nosko, mesto Banská Bystrica

Matúš Vallo, mesto Bratislava

Ján Šufliarský, mesto Detva

Jaroslav Polaček, mesto Košice

Ján Blcháč, mesto Liptovský Mikuláš

Viliam Zahorčák, mesto Michalovce

Marek Hattas, mesto Nitra

Otokar Klein, mesto Nové Zámky

Anton Danko, mesto Poprad

Richard Rybníček, mesto Trenčín

Lenka Balkovičová, mesto Zvolen

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close