Ekonomika

Štátny tajomník Dr. Rosen počas pracovnej návštevy Bratislavy s cieľom prediskutovať možnosti zlepšenia hospodárskej spolupráce

Slovensko je významným zahraničnoobchodným partnerom Slovinska, čo sa odráža na dlhodobom rozvoji všetkých odvetví hospodárskej spolupráce. So stabilným ekonomickým a politickým prostredím, strategickou geografickou polohou, dobrou telekomunikačnou infraštruktúrou, vysoko kvalifikovaným a adaptabilným personálom a vysokou produktivitou práce má Slovensko potenciál rásť.

Dvaja funkcionári budú spolupracovať v oblasti elektronického pohybu, automobilového priemyslu a jeho inovácií (v spolupráci so start-upmi), spolupráce v oblasti zelenej a kruhovej ekonomiky a environmentálneho manažmentu, IKT, smart technológií a špecializácie na odpady a čistenie odpadových vôd (IKT) a umelá inteligencia (AI). ) Vytváranie zaujímavých oblastí s príležitosťami na posilnenie bilaterálnej hospodárskej spolupráce. Zdôraznili tiež význam Medeného prístavu, jedného z najvýznamnejších slovenských prístavov.

Rokovali o spolupráci medzi Slovinskom a Slovenskom v rámci iniciatívy 16+ 1 vrátane spolupráce s Čínou a troch námorných iniciatív (3SI). Tvrdili, že ekonomické konzultácie medzi dvoma ministerstvami zahraničných vecí by sa mali uskutočniť túto jeseň.

READ  Toyota konečne potvrdila elektromobil pre slovenský trh, ale ...

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close