Hlavné správy

Štátny tajomník navštívil Slovensko Dr

Štátny tajomník pre národnú a medzinárodnú bezpečnosť Dr. Andrej Benedejic dnes v Bratislave s riaditeľom Kancelárie Bezpečnostnej rady SR p. Pavel sa stretáva s Francom.

Ako tajomníci Národnej bezpečnostnej rady oboch krajín si vymenili názory na aktuálne výzvy, ktorým čelia Slovinsko a Slovensko. Osobitná pozornosť bola venovaná aj ruskej agresii proti Ukrajine a pomoci oboch krajín ukrajinskej strane. Vymenili si aj skúsenosti z práce dvoch národných bezpečnostných rád a diskutovali o možnostiach prehĺbenia spolupráce.

Najväčší kontingent slovinských ozbrojených síl v zahraničí je od minulého roka na Slovensku v rámci operácií NATO Enhanced Vigilance Operations (eVA). Štátny tajomník Dr. Benedejčič preto zdôraznil, že slovinská strana by mala naďalej aktívne prispievať k posilňovaniu bezpečnostnej a odstrašujúcej pozície vo východnej časti Aliancie. Zdôraznil tiež význam cvičení krízového manažmentu NATO, akým bolo nedávne CMX 2023.

Počas návštevy Slovenska Dr. Benedejčič štátny tajomník Ministerstva obrany SR p. Marian Majer, minister zahraničných vecí SR JE p. Rastislav Káčer a minister vnútra SR JE p. Stretol sa aj s Romanom Mikulcom. S nimi riešil bilaterálnu spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti, vymenili si názory na situáciu na západnom Balkáne a diskutovali o problematike migrácie.

READ  Slovensko, ktorému sa nepodarilo kvalifikovať na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022, zostáva v tabuľke bodov proti Chorvátsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close