Veda

Stopy húb, ktoré rastú vo vnútri nádorov, môžu súvisieť s výsledkami pacienta: ScienceAlert

Vedci objavujú stopy húb ukryté v nádoroch rôznych typov ľudí rakovinavrátane rakoviny prsníka, hrubého čreva, pankreasu a pľúc.

Stále však nie je jasné, či tieto huby zohrávajú nejakú úlohu vo vývoji alebo progresii rakoviny.

Dve nové štúdie, obe publikované 29. septembra v časopise miestnosťOTVORENÉ DNA Z buniek húb ukrytých v nádoroch po celom tele.

In štúdiumVýskumníci prehľadávajú prach a hľadajú genetické odtlačky húb v 35 rôznych rakovina typov vyšetrením viac ako 17 000 vzoriek tkaniva, krvi a plazmy pacientov s rakovinou.

Nie každá jedna vzorka nádorového tkaniva bola pozitívne testovaná na huby, ale celkovo tím našiel hubu vo všetkých 35 typoch rakoviny.

„Niektoré nádory neobsahovali vôbec žiadne huby a niektoré obsahovali veľké množstvo plesní,“ povedal spoluautor Ravid Straussmann, biológ na rakovinu z Weizmannovho vedeckého inštitútu v Rehovote v Izraeli. povedal štátu, Často však, keď nádory obsahovali huby, robili to v „nízkom množstve“, poznamenal tím vo svojej správe.

Na základe množstva hubovej DNA, ktorú jeho tím odhalil, Straussmann odhadol, že niektoré nádory obsahovali jednu hubovú bunku na každých 1 000 až 10 000 rakovinových buniek.

Ak vezmete do úvahy, že malý nádor môže byť naplnený miliardou alebo viacerými rakovinovými bunkami, viete si predstaviť, že huby „by mohli mať veľký vplyv na biológiu rakoviny,“ povedal.

súvisiace: Zmeny v tomto kľúčovom proteíne môžu spôsobiť „opätovné prebudenie“ spiacich rakovinových buniek

Straussmann a jeho tím zistili, že každý typ rakoviny je spojený s vlastnou jedinečnou zbierkou druhov húb; Patria sem všeobecne neškodné huby, o ktorých je známe, že žijú u ľudí, a niektoré, ktoré môžu spôsobiť choroby, ako sú kvasinkové infekcie.

Na druhej strane tieto druhy húb často koexistujú výlučne baktérie vnútri nádoru. Zatiaľ nie je známe, či a ako tieto mikróby interagujú v nádoroch a či ich interakcie pomáhajú podporovať šírenie rakoviny.

ďalší miestnosť štúdium odhalili podobné výsledky ako predtým, ale zamerali sa špecificky na gastrointestinálne, pľúcne a prsné nádory, Príroda informovaný o, Výskumníci zistili, že každý z týchto troch typov rakoviny je hostiteľom rodu húb candida, blastomycesA Malasseziaresp.

Obe výskumné skupiny našli náznaky, že rast určitých húb môže súvisieť s horšími výsledkami rakoviny. Napríklad Straussmannova skupina zistila, že huba M.alessezia globosa Ich nádory vykazovali horšiu mieru prežitia ako pacienti, ktorých nádorom chýbala huba.

Druhá skupina, vedená Illian Ilive, imunológom z Weill Cornell Medicine v New Yorku, zistila, že pacienti s relatívne vysokou abundanciou candida Ich gastrointestinálne nádory majú zvýšenú génovú aktivitu spojenú s hmotou zápalrakovina sa šíri a miera prežitia je nízka, Príroda informovaný o.

Napriek týmto skorým príznakom žiadna štúdia nemôže s istotou povedať, či huby skutočne vedú k týmto zlým výsledkom, alebo či invazívne rakoviny len vytvárajú prostredie, kde môžu tieto huby ľahko rásť.

Štúdie sa tiež nezaoberajú tým, či huby môžu prispieť k rozvoju rakoviny, čo vedie k tomu, že zdravé bunky sa menia na rakovinu.

Obe štúdie majú podobné obmedzenia. Napríklad odobrali vzorky tkaniva a krvi z existujúcich databáz a je možné, že niektoré vzorky mohli byť kontaminované hubami počas procesu zberu, vysvetlil Ami Bhatt, odborník na mikrobiómy na Stanfordskej univerzite v Kalifornii. Príroda,

Obe výskumné skupiny sa pokúsili vylúčiť takéto kontaminanty, ale aj s týmito opatreniami Bhatt povedal, že by bolo najlepšie, keby sa výsledky dali replikovať so vzorkami odobratými v sterilnom prostredí.

Straussmann povedal STAT, že tieto predbežné štúdie slúžia ako odrazový mostík pre budúci výskum mykobioty, čo znamená spoločenstvá mikróbov spojených s rakovinou.

„Ako odbor musíme zhodnotiť všetko, čo vieme o rakovine,“ povedal. „Vidieť všetko cez šošovku mikrobiómu – baktérie, huby, nádory, dokonca vírus, Nádory obsahujú všetky tieto organizmy a majú nejaký účinok.“

READ  Rok na 'Hell Planet' trvá iba 17,5 hodiny

Súvisiaci obsah:

Tento článok je pôvodne z . vydal živá veda, čítať pôvodný článok tu,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close