šport

Stovky ľudí sa zhromaždili v Montreale, aby sledovali, ako trénuje Slafkowski

Mladá slovenská hokejová hviezda označila Montreal za najlepšie miesto na svete.

veľkosť písma:A|A+

„Každý ho miluje. Je to budúca superhviezda,“ uviedol denník Montreal Gazette po drafte NHL. Kanadské noviny spomínajú slovenského hokejistu Juraja Slafkowského.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Skončil ako jednička draftu, čím prekonal ostatné hokejové talenty.


Súvisiaci článok News Digest: Hokejista Juraj Slafkowski sa zapísal do histórie draftu NHL Čítaj viac

Traja Slováci v prvom kole

„Vidíte, že sa dobre umiestnil na olympiáde, majstrovstvách sveta aj v najlepšej fínskej hokejovej lige Laika, ktorá je veľmi defenzívna. Väčšina hráčov tohtoročného draftu nie je pripravená na NHL. Slafkovský má veľa skúseností z minulej sezóny,“ uviedol odborník na ľadový hokej Craig Button v rozhovore pre web NHL.

„Nielenže toho veľa odohral, ​​ale veľa aj dosiahol. Bol by som prekvapený, keby v úvodnom zápase sezóny nebol v základnej zostave Montrealu Canadiens,“ dodal Button.

Expert predpovedal kanadského centra Shanea Wrighta, ktorý bude na drafte prvý. Na druhej strane sa naplnil Buttonov predpoklad, že najlepším obrancom bude tento rok Šimon Nemec. Celkovo si ho vybral druhý tím New Jersey Devils.

V prvom kole draftu boli vybratí traja slovenskí hráči. Po Slafkowskom a Nemcovi si aj útočníka Philippe Meschera vybrali Montreal Canadiens. Juraj Slafkowski sa tešil, lebo boli kamaráti.


Súvisiaci článok Historické víťazstvo slovenského hokeja: Reprezentácia získala bronzovú olympijskú medailu Čítaj viac

Najlepšie miesto na svete

Juraj Slafkowski spôsobil v Kanade poriadny rozruch. Jeho debut na sústredení Kanaďanov prilákal na klubový štadión stovky ľudí.

READ  Liga majstrov dnes - program, výsledky a tabuľky (streda)

„Nepamätám si, že by som v tréningovej aréne Canadiens videl toľko fanúšikov. Hovoríme o hodnotiacom kempe pre tím, ktorý mal v minulej sezóne najhoršie výsledky v NHL,“ poznamenal Stu Cowan z The Montreal Gazette. Ukázal citát TASR Newswire.

Po tréningu Slafkowski vyjadril radosť z pobytu v Montreale.

„Bolo to naozaj krásne [the fans] bol tu. Je to hokejové mesto a veľmi ma to baví. Vždy som chcel hrať hokej tam, kde ho milujem. Som asi na najlepšom mieste na svete,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close