Slovensko zostáva na MS juniorov neporazené po výhre 8:4 nad Nórskom

GOTHENBURG, Švédsko – Štyri góly v presilovkách priviedli Slovensko k piatkovému víťazstvu 8:4 nad Nórskom na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Servac Petrovski a Dalibor Dvorski po dvoch góloch a dvoch asistenciách priviedli Slovensko (3-0-0-0) k tretiemu víťazstvu v predkole.

Nórsko (0-0-0-3) nevyhralo na turnaji do 20 rokov.

Ďalšie góly Slovákov strelili Samuel Honček, Juraj Pekarčič, Peter Repčič a Luka Radivojevič, ktorí viedli po dvoch tretinách 7:1.

Za Nórsko dvakrát skóroval Michael Brandsek-Nygaard. Stian Solberg a Peter Westerheim pridali dvojhry.

Slovensko v sobotu zdolalo Nórsko 35:26 proti USA. Nórsko preberá Švajčiarsko.

Fínsko 4 Lotyšsko 0

Noah Valli zastavil 23 striel pre shutout, keď Fínsko zablokovalo Lotyšsko.

Ger Laszilla otvoril skóre už v prvej tretine a asistoval pri ďalších troch góloch.

Jesse Pulkkinen, Kasper Haltunen a Oiva Keskinen skompletizovali skóre Fínov (1-0-0-2), ktorí si víťazstvom zaknihovali postup do štvrťfinále.

Davies Rolovs predviedol 39 zákrokov za Lotyšsko (0-0-0-3), ktoré v sobotu hrá s Nemeckom.

Fínsko v nedeľu uzavrie prvé kolo proti domácemu Švédsku.

Spojené štáty americké 4 Česká republika 3 (rozstrel)

Isaac Howard otvoril skóre za USA v tesnom súboji B-skupiny.

Howard skóroval už v prvej tretine a vyhral siedme kolo rozstrelu. Najvyššie nasadení Američania sa v nedeľu v skupine stretnú s neporazeným Slovenskom.

Ďalšie góly za USA strelili Will Smith a Ryan Chesley (2-1-0-0).

Za Čechov (1-0-1-1), ktorí hrajú na Nový rok so Švajčiarskom, skórovali Jakub Stankl, Adam Baers a Robin Saboček.

Švédsko 2 Kanada 0

Švédsko porazilo Kanadu na čele skupiny A.

Tom Willander a Noah Ostlund strelili góly v druhej tretine a Hugo Havelid predviedol 21 zákrokov. Domáci viedli 3-0-0-0 a v zápase ešte nepripustili gól.