Svet

Strach zo sily Montrealský vestník

Nikto sa nevyhol mimoriadnej zbabelosti zvolených republikánov. Pod falošnou zámienkou, že obžaloba je protiústavná, bolo nesprávne, že sa takmer všetci republikánmi zvolení predstavitelia rozhodli Trumpa prepustiť. Sú naši vodcovia v bezpečí pred týmto druhom zbabelosti? Bohužiaľ nie.

Najlepšie svedectvo o zbabelosti republikánov podáva ich vodca v Senáte Mitch McConnell. Minúty po hlasovaní Trump vyhlásil, že je za povstanie nepochybne zodpovedný. McConnell však dodáva, že Senát nemôže odvolať prezidenta, ktorý už nie je vo funkcii. Napriek tomu väčšina právnych expertov verí v pravý opak.

McConnell sa pri stíhaní Trumpa spolieha na federálne súdy. Ako dlho potrvá, kým prokurátori Trumpa odsúdia? Pravdepodobne roky.

Jediným vysvetlením, ktoré podporuje ich rozhodnutie, je zbabelosť. Chrbtová kosť vyvolaná ešte silnejším Trumpovým vplyvom v Republikánskej strane.

Je nesprávne posmievať sa voleným republikánskym úradníkom a vychádzať z toho, že v našich komunitách politická zbabelosť neexistuje.

Nedostatok odvahy

Je to tak preto, lebo väčšina volených predstaviteľov nerada provokuje voličov kontroverznými problémami. Medzi mediálnymi búrkami, ktoré spúšťajú určité úrovne, a tichým tichom nečinnosti alebo nejasnými odpoveďami uprednostňujú sekundy. Je potrebné mať odvahu pripustiť šokujúce fakty.

Príklady?

Koľko politikov si trúfa povedať, že Montreal nikdy nie je regiónom Mohawk?

Koľko politikov musí povedať, že americká kultúra je imperializmus?

Koľko politikov si trúfa vysvetliť, že náboženskí fundamentalisti sú pre demokracie nebezpečné?

Vážne následky

Je ľahké predvídať dôsledky takýchto vyhlásení.

Vidíte Valerie Plant pripúšťať, že Mohawks nie sú zakladateľmi Montrealu? Padne na ňu celé ministerstvo natívnej obrany a stratí časť hlasovania Anglo-Montrealu. Kvôli indickým zákonom sú v úplnej núdzi. (Ale neľutujú, že sa k francúzsky hovoriacim Quebecom chovali historicky).

V Quebecu žije maximálne 300 000 černochov a ich absenciu v rôznych rozhodovacích orgánoch možno do veľkej miery vysvetliť týmto počtom, vidíte však Gabriela Nadeau-Duboisa, ktorý vysvetľuje túto populáciu mladými ľuďmi a ich najnovšími číslami? Chystáte sa do väčšej sadzby v Quebecu? Militantná platforma QS nikdy nebude akceptovať tieto argumenty.

READ  Francúzska rozhlasová stanica omylom zverejnila nekrológy živých osobností - Svet - Správy

Napokon, spochybňuje veľa politikov v Ottawe francúzsky návrh zákona proti islamskému separatizmu? Nie presne. Náboženskí fundamentalisti ponúkajú vo federálnych voľbách veľa cenných dobrovoľníkov.

Mnoho amerických volených predstaviteľov nemá odvahu. Poďme sa však pozrieť aj na našu vlastnú záhradu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close