Technológie

Stratili sme sánky – MacBook Air (M1) v benchmarkovom teste porazil MacBook Pro 16 “.

MacBook Air (M1) prekonal MacBook Pro 16 ″

Nezávislá analýza spoločnosti AnandTech potvrdila, že nový procesor M1 môže byť najrýchlejším čipom, aký sa v súčasnosti v notebookoch používa. Dokázali nám to výsledky z prvých testov. Nový MacBook Air (16 GB RAM) dosiahnuté jednojadrové skóre pri 1687 bodov a viacjadrové skóre na 7433 bodoch.

Ak to porovnáme s profesionálnym MacBookom Pro 16 ″ (s procesorom Intel Core i9), zistili by sme, že jeho skóre jedného jadra dosahuje 1 096 bodov a viacjadrové skóre 6870 bodov. Aj keď sú to stále iba čísla a nie praktické znalosti o používaní, výsledky sú z nášho pohľadu doslova neuveriteľné.

Správa tiež odhalila informáciu, že 8-jadrový čip M1 ponúka základnú frekvenciu 3,2 GHz. Porazený Intel Core i9 je taktovaný na 2,3 GHz, ale s Turbo Boost zvládne až 4,8 GHz.

Šokujúce výsledky tiež otvárajú dvere k ďalším zaujímavým porovnaniam. AnandTech to ukázal nový čip M1 je výkonovo podobný základnému Mac Pro 2019. Áno, čítate to správne. Super-počítač za približne 7000 €, ponúka jednojadrové skóre 1024 bodov a viacjadrové skóre 7989 bodov.

Tvrdí to technologický gigant Procesor M1 je rovnaký pre všetky počítače Mac, ktoré boli predstavené tento týždeň. Rozdiel je iba v základnom MacBooku Airktorá neponúka 8-jadrový GPU, ale iba 7-jadrový GPU. Tiež predpokladáme, že výkon sa môže líšiť v závislosti od prítomnosti ventilátora. Nájdeme ho „iba“ v MacBookoch Pro a Mac mini.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o týchto šialených výsledkoch. Ani vo sne nás nenapadlo, že by to mohlo byť také dobré. Samozrejme, s nadšením sme stále opatrní. Až praktické využitie ukáže, aký čip M1 v skutočnosti je!

READ  Tajná návšteva taiwanského ministra v Bruseli zvyšuje napätie medzi EÚ a Čínou – Politico

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close