Piaty nasadený Tsonga prehral na US Open so Slovákom Kližanom

Jo-Wilfried Tsonga prehral na US Open v 2. kole

Francúzsko zdolalo Slováka Martina Kližana, piateho nasadeného

Tsonga bol pri žrebe v divízii Andyho Murrayho

Roger Federer hrá vo štvrtok večer

CNN

Piaty nasadený Jo-Wilfried Tsonga vypadol z US Open porážkou 6-4 1-6 6-1 6-3 so Slovákom Martinom Kližanom vo štvrtok v druhom kole.

Francúz Tsonga predviedol nevýrazný prejav a stal sa prvou veľkou obeťou posledného grandslamu sezóny.

Tsonga, ktorý sa minulý rok dostal do štvrťfinále vo Flushing Meadows, sa mal tento rok stretnúť v rovnakej fáze s Britom Andym Murrayom, ktorého odchod by mohol olympijskému víťazovi uľahčiť cestu.

Murray čelí Felicianovi Lopezovi v treťom kole po tom, čo v päťsetovom epose porazil Španiela Pabla Andujara 6-4 6-1 6-7 3-6 7-5.

Svetová 52-ka Gillisanová sa po prvý raz dostane do grandslamovej fázy a stretne sa s 32. Francúzom Jeremym Chardym, ktorý v Cincinnati zdolal Murrayho, alebo s Austrálčanom Matthewom Eptonom.

Útočným tenisom ohromil Tsongu a rýchlo sa dostal do vedenia setu.

Tsonga v druhom sete opäť nadobudol istotu, až kým Klizan nezískal späť svoju výhodu v treťom sete.

Slovenka si vo štvrtom sete otvorila náskok 4:0 a hoci Tsonga prerušila vedenie na 4:3, dohrala to vo veľkom štýle.

Vo štvrtok zdolal jedenásty Španiel Nicolas Almagro Nemca Philippa Bechtnera 6-3 5-7 5-7 6-4 6-4.

Japonec Kei Nišikori, 17. nasadený, postúpil medzi posledných 32 víťazstiev 6-2 6-2 6-4 nad domácim kvalifikantom Timom Smycekom.

Americké nádeje posilnilo impozantné víťazstvo 23. nasadeného Martyho Fisha nad Rusom Nikolajom Davydenkom.

Fish sa bránil z dvoch setov a porazil Davydenka 4-6 6-7 6-2 6-1 6-2 za tri hodiny a 26 minút.

READ  Edmund Ado túži byť červeným diablom

Dvanásteho Chorváta Marina Čiliča zdolal aj Nemec Daniel Brands 6-3 6-2 5-7 4-6 7-5.

V nočnej časti hral najlepší nasadený Roger Federer s Nemcom Bjorn Fau.