šport

Stretnutie s Martinom O’Neillom, ktorý zachránil život keltskej ikone Ľubomírovi Moravšicovi

Lubo Moravsic mal dve možnosti. Prijmite jeho osud. Alebo zaklopte na dvere manažéra a začnite rozhovor.

V jednom okamihu svojej kariéry si Slovák uvedomil, že nemá čo stratiť. Preto si vybral to druhé.

Odhalil, že srdce na srdci s Martinom O’Neillom bol jediný dôvod, prečo zažil rozprávku, ktorá skončila jeho život.

Moravsik získal svoju prvú ligovú medailu pod Írom. Konečne mal šancu hrať v skupinových fázach Ligy majstrov v nezabudnuteľnej a vzrušujúcej Swansea trvajúcej dve slávne sezóny.

Keď O’Neill v lete 2000 prechádzal keltskými bránami, nebolo nič možné.

Bývalý manažér Leicesteru Chris Sutton sa podpísal, pretože sa zotavoval zo zranenia Henrika Larsona, jednoducho si neuvedomil, že v jeho revolúcii zohrala úlohu vôľa fanúšikov.

Moravsik to vedel. Mal 35 rokov a hoci miloval život v Glasgowe, nemohol sedieť a krútiť palcami a uvedomil si, že bude musieť urobiť bolestivé rozhodnutie.

Keby bol dieťaťom, nehádal by sa. Ale ako starší hráč si myslel, že v hre urobí dosť a dozreje na to, aby išiel spochybňovať. Urobil to, zvyšok histórie.

Moravsic povedal: „To, čo som mu povedal, bola úplne pravda. Nikdy som nechcel zostať na lavičke do konca života. V mojich 35 rokoch som bol stále v dobrej fyzickej i psychickej kondícii.

„Ale nie som v Martinovom pláne.“ Povedal som: ‚Ak nebudem vo vašich plánoch, pôjdem ďalej. Chcem ísť tam, kde môžem hrať “.

„Hovoril som s ním o svojej situácii. Spýtal som sa ho, či premýšľa. Neviem.“

„Nechcem sa pohnúť, ale potrebujem šancu. Povedal som, že chcem šancu. Povedal: ‚No, dám ti šancu.‘

„Čo budem robiť, keď sa pohnem?“ Neviem. Ale je to možné, ak nie som šťastný.

READ  Taktikou a disciplínou k úspechu

„Po tejto diskusii bolo všetko, čo sa stalo, úplne v poriadku pre neho aj pre mňa. Bolo to dôležité stretnutie. Bolo to najdôležitejšie z môjho keltského času.“

„Je to skúsený chlap, ktorý mi pomohol povedať, čo chcem. Prijal to.

„Ak ste mladí a neskúsení, nie je také ľahké navštíviť Kaffira, ale nie je ľahké viesť takúto priamu diskusiu, ale mám 35 rokov, nesnažil som sa nájsť problém, pretože som nechcel „Moje podnikanie musí mať zlý záver. Nechcem.“

„S inteligentnými ľuďmi to môžete implementovať.“

Fungovalo to. A ako. Moravsik O’Neill nevyhral. Vyhrával pre neho veci. Výšky v prvej sezóne. Ďalšia téma v nasledujúcej kampani.

Z hráča s veľkým priestorom sa senior obrátil na amulet a od tohto stretnutia až do súčasnosti neexistuje nič iné ako vzájomný rešpekt medzi hráčom a manažérom.

Moravsic povedal: „Mali sme úžasný vzťah. Vážil si, čo som pre neho a pre neho urobil.

„Moja úloha v tíme je dôležitá. Bol som ako žolík. Ak tím potrebuje niekoho ako som ja, mám šancu.


„Hral som toho veľa, je to zvláštna rola. Ak Martin uvidí, že môj futbal ma potrebuje ako útočiaceho záložníka, bude ma hrať.“

„Potrebujete skvelý tím, to je dôležité. Martin bol šikovný pokladník, ktorý vedel, že na lavičke potrebuje dobrých hráčov, ktorí by okamžite mohli robiť čokoľvek.“

„Ak ste tréner, potrebujete druhý plán, ak tím nefunguje správne, aby ste zmenili hru.“

„Myslel som si, že Martin je ten pravý muž pre túto rolu a som rád, že to urobil. Nie je možné hrať každý zápas v 35 rokoch, Martin bude so mnou múdrejší.“

READ  Svetana Francova, Bernard Domic na kvalifikácii Australian Open 2021

„Aj keď nehrám žiadnu hru, na druhý deň, keď poviem hráčom, aby niečo urobili 10-krát, povie mi, aby som urobil päť.“ Povie: Lobo je starý, potrebuje odpočinok! “

Moravsik vyrazí pred O’Neillom. Na konci roka 2001/02 a blížiacich sa k 37 rokom bol čas.

Pri odchode bol zlomený. Vedel, čo musí urobiť, ale nezmiernilo to bolesť. Moravsik dostal od fanúšikov fantastické odoslanie a hoci jeho telo nebolo v Glasgowe, časť jeho srdca nikdy neopustila.

Povedal: „Urobil som chybu, pretože musím zostať ešte jeden rok, odkedy sme prišli do finále Pohára UEFA!

„Bolo veľmi ťažké sa dostať von.“ Nechcel som to povedať, ale skoro som sa rozplakal. Veľmi blízko. Emócie boli obrovské. Keď uvidíte 60 000 ľudí, ktorí spievajú vaše meno, je to emotívne, ale rovnako tak je to aj s futbalom.

„Deň, keď skončíš, jedného dňa začneš.“ V deň, keď sa narodíš, v deň, keď zomrieš. Toto je život.

„Ale ak som úprimný, nikdy neodídeš.“ Celtic bol vždy súčasťou vás. Je to dobrý pocit, keď sa vrátim do Glasgowa. Je to, akoby som sa vracal domov alebo do druhého domova. Nitra je mestom môjho srdca. Ďalším je Glasgow.

„Je potešením, keď ľudia prichádzajú a hovoria s vami, aj keď ste tentokrát nehrali. Nechodím často, ale je úžasné, keď idem. “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close