Strieborná medaila pre Slovensko a golfový olympijský rekord s Rory Sabatini

Ďalšia medaila pre Slovensko z olympijských hier v Tokiu 2020. Tentokrát z mužského golfu, v ktorom Rory Subatini Vyhral nedeľu Strieborná medaila. Rory Mario Trevor Chapadini je slovenský golfista juhoafrického pôvodu, ktorý sa narodil v Durbane v rodine talianskeho, škótskeho a írskeho pôvodu.

Po prvom kole olympiády skončil Sabadini na 20. mieste a postúpil z 11. na 11. miesto, v sobotu však zostúpil na 17. miesto. Ale bolo to hotové v nedeľu Celoživotná súťaž vytvorila nový rekord v olympijskom laboratóriu Zaberá ekvivalent 10 a drsný drsný priestor na pódiu. Nie Priebeh hry.

45 -ročný Sabadini pôsobí na turné PGA od roku 1998. Oženil sa s Martinou Stofanikovou, prezidentkou Slovenskej golfovej asociácie. Stredoeurópska krajina. Sabathini sa stal prvým slovenským športovcom, ktorý sa kvalifikoval na olympijské ihrisko po letných hrách 2016 v Riu de Janeiro.

Ide o tretiu slovenskú medailu z olympijských hier v Tokiu, pričom Susanna Rehek získala zlato v topánke Etepsikovy a Jacob Grigor striebro v slalome K1..

Okrem toho, že si „oficiálny“, môžeš byť šťastný aj na Slovensku Belinda Penziková získala zlato v tenise žien Švajčiarsky tenista so slovenskými koreňmi. Vo finále v sobotu 31. júla zdolal Benzic Češku Marquettu Vondrovičovú na tri sety a 150 minút, 7: 5, 2: 6, 6: 3.