šport

Študenti ochutnajú svet, spájajú sa prostredníctvom jedla – The Reflector

Taste of the World bola virtuálna udalosť, ktorá sa konala na Zoom vo štvrtok 17. novembra a predstavila rôzne kuchyne z rôznych kultúr. Podujatie naplánovali, zorganizovali a zrealizovali študenti, ktorí absolvovali kurz Newman’s INTD 301, z ktorých jedna je Claudia Saveri, majoritná biológia.

„… Ako niekto, kto má dvojité občianstvo, som Američan, ale Kostaričan, a väčšinu svojho života som vyrastal v Kostarike, som si myslel: ‚Aký lepší spôsob, ako zoznámiť ľudí s rôznymi kultúrami, než prostredníctvom jedla?“ povedal Xaveri.

Jedným z cieľov kurzu Multicultural Skills through Leadership and Service (INTD 301) je zamerať sa na zapojenie študentov do miestnych, medzinárodných, prisťahovaleckých, prisťahovaleckých alebo utečeneckých komunít, hovorí Karen Newman, docentka angličtiny na University of Indianapolis.

„…Toto je trieda vzdelávania v oblasti služieb… Kancelária, ktorá organizuje túto triedu, je Centrum pre vzdelávanie v oblasti služieb a zapojenie komunity,“ povedal Newman. „…v triede sa deje zmes vecí, ktoré vystavujú študentov medzinárodnej populácii v Indianapolise. Jednou z ďalších vecí, ktoré študenti robia, aby získali nejaké vodcovské skúsenosti, je zorganizovať podujatie v areáli ako súčasť nášho programovania na Medzinárodný mesiac vzdelávania.

Študentom sa prostredníctvom videa ukáže, ako si každé jedlo pripravujú sami, a na konci podujatia dostanú kuchársku knihu so všetkými receptami. Saveri je v kontakte so svojimi kostarickými koreňmi a učí divákov, ako pripravovať kostarické národné jedlo, callo pinto, čo v preklade znamená „škvrnitý kohút“.

Najzaujímavejšou časťou podujatia je podľa Xaveriho to, že jedlo, ktoré podáva, je v rozpore s tým, čo by väčšina očakávala od typického latinskoamerického jedla, a tiež umožňuje študentom opustiť svoje pohodlné jedlá a vyskúšať niečo nové.

„…Myslím, že jedlo je najlepší spôsob, ako sa predstaviť rôznym kultúram. A robiť takéto programy ľudí privíta [learn]“ Povedal Xaveri. „Ide o učenie iných kultúr, budú podávať jedlo a potom bude malá prezentácia o krajine. Môžete teda odísť s vzdelaným pohľadom na svet.

READ  Londýn | Ukážka - Billy Jean King Cup 2. miesto v kvalifikačnom kole

Spolu s kostarickým jedlom Savery sa študenti z iných kultúr a krajín podelili o niektoré zo svojich obľúbených jedál. Medzi ďalšie jedlá patrí guláš z volského chvosta z Jamajky, biryani z Indie, tacos z Mexika a babovka zo Slovenska. Podľa Saveriho bola kuchárka obsahujúca tieto recepty rozdaná výlučne účastníkom, aby si študenti mohli tieto recepty pripraviť doma.

„…Viem, že študenti naozaj tvrdo pracovali, aby to bola zábavná udalosť,“ povedal Newman. „Verím, že na túto udalosť plánujú aspoň 15 hodín.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close