Veda

Štúdia: Múdre prerušované hladovanie môže byť dobré pre zdravie srdca

Celeste Allred z Oremovej zistila, že program pravidelného, ​​rozumného pôstu zlepšuje jej celkové zdravie. (Heather Simonsen, KSL-TV)

Odhadovaný čas čítania: 2-3 minúty

Orem – Premýšľali ste niekedy nad tým, ako efektívne je prerušovaný pôst? Podľa vedcov môže mať trend horúcej diéty zdravotné benefity ďaleko nad rámec chudnutia.

Až do nedávnych zmien v jej stravovacích návykoch, vrátane prerušovaného pôstu, Celeste Allred povedala, že pociťovala nedostatok energie a sústredenia. „Mala som takú zlú hmlu v mozgu. Nemohla som sa na nič sústrediť. Nemohla som ani myslieť,“ povedala Alled, matka deviatich detí, ktorá žila v Oreme. „Prijať aj obyčajný telefonát bolo príliš veľa.“

Povedala, že jej zameranie a poznanie sa zlepšilo prijatím programu prerušovaného pôstu.

To nie je prekvapujúce, povedal Dr. Benjamin Horn z Intermountain Healthcare Heart Institute.

„Bude to liečivé a omladzujúce,“ povedal Horn, hlavný výskumník inštitútu a riaditeľ kardiovaskulárnej a genetickej epidemiológie.

In Štúdia prezentovaná American Heart Association V novembri minulého roka Horn a jeho tím zistili, že prerušovaný pôst, 24 hodín týždenne iba s vodou, znižuje zápal v tele.

Veria, že moduluje galektín-3, proteín spojený so zápalovou odpoveďou, čím znižuje riziko cukrovky, koronárnych ochorení a srdcového zlyhania.

„Potravinová deprivácia signalizuje bunkám v celom tele, že ich funkciu treba optimalizovať,“ povedal Horn. „Robia svoju prácu lepšie, keď sa pohybujete rýchlo.“

Podľa Horna môže pravidelný pôst časom obnoviť základnú hladinu cukru v krvi na normálnu úroveň. Musí to byť udržateľné, ale s rutinou, ktorej sa môžete držať.

Horn s kolegom si to sami vyskúšali. „Obaja sme schudli asi šesť kíl,“ povedal.

Zistili, že po štyroch mesiacoch pôstu raz týždenne boli menej v pokušení maškrtiť medzi jedlami, čo je ďalšia výhoda, ktorú počuli od pacientov. „Skôr majú pocit, že sú schopní kontrolovať svoje stravovacie návyky, ako by ich chceli kontrolovať,“ povedal.

Prerušovaný pôst môže nastať v rôznych časoch. Horn povedal, že 12-hodinový pôst od večere do úsvitu môže byť tiež prospešný. Ale vo všeobecnosti platí, že čím viac si tie hodiny môžete pokojne predĺžiť, tým lepšie.

Alled povedala, že sa cítila lepšie, keď sa postila. „Mám rada, keď môžem myslieť,“ povedala. „Milujem, keď môžem chodiť. Milujem, keď sa môžem postarať o svoju rodinu.“

Pravidelnú menštruáciu bez jedla zaraďuje do svojej zdravej rutiny. Ako pri každej diéte, najskôr sa poraďte so svojím lekárom.

Odborníci varujú, že malé deti a dospelí s akýmikoľvek zdravotnými problémami by sa nemali postiť.

Vždy sa tiež obávajú, že pôst môže viesť k nezdravému vzťahu k príjmu potravy a poruchám príjmu potravy.

súvisiace odkazy

Súvisiace príbehy

Heather Simonsen

Ďalšie príbehy, ktoré by vás mohli zaujímať

READ  Južné Tauridy 2021: vrchol meteorických rojov vo štvrtok večer

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close