Veda

Štúdia tvrdí, že tento jeden spánkový zvyk je skorým prediktorom kognitívneho poklesu

Keď nespíme, sme podráždení, neproduktívni a nezdraví. Keď dlho nespíme – a trpíme chronickou nespavosťou – život sa zhoršuje. Chronická nespavosť súvisí s takmer nespočetnými problémami s fyzickým a duševným zdravím. napríklad, tento výskum uverejnené vo vedeckom časopise Rozširovanie, šírenie Hlási súvislosť medzi nespavosťou a zvýšeným rizikom srdcových chorôb a mozgovej príhody. Ďalšie štúdie vrátane tejto novej správa dobre Vydané University of Wisconsin-Madison, dospel k záveru, že problémy so spánkom môžu zvýšiť pravdepodobnosť vzniku Alzheimerovej choroby.

Ale nie každá chronická nespavosť je v skutočnosti rovnaká a príznaky nespavosti sa môžu u jednotlivých ľudí líšiť. Zatiaľ čo niektorí ľudia zistia, že nespavosť sa prejavuje pravidelným prebúdzaním sa počas noci, iným sa môže stať, že problémom je iba zaspanie. Ostatní zatiaľ oznámia, že po nočnom prebudení nemôžu ísť späť do režimu spánku.

Nová štúdia, ktorú práve zverejnil Americká akadémia spánkovej medicíny a uverejnené vo vedeckom časopise spať Ukázalo sa, že jeden z týchto príznakov je silne spojený s vážnym problémom o viac ako desať rokov neskôr. Pokračujte v čítaní, aby ste sa o tom dozvedeli viac. Ak chcete získať viac noviniek, ktoré môžete v spálni použiť, určite viete prečo. Je zlé spať na tejto strane tela, tvrdia odborníci.

Shutterstock

Pre túto štúdiu vedci sledovali skupinu 2 496 starších dospelých v rokoch 2002 až 2016, pričom venovali pozornosť ich spánkovým návykom a nakoniec vykonali sériu kognitívnych testov až do konca sledovacieho obdobia o 14 rokov neskôr. Na konci štúdie sú všetky spomenuté príznaky nespavosti predovšetkým ťažkosti so spánkom – známe tiež ako „nespavosť na začiatku spánku“ – a sú jedinečným varovným signálom kognitívnych porúch a duševného úpadku. Budúcnosť. A ak sa chcete pozrieť na niektoré z najlepších spôsobov, ako lepšie spať práve teraz, pozrite sa sem Tajný trik spánku, ktorý vám môže zmeniť život.

READ  Fotograf Capture Eerie a Majestic Sky „Medúza“ počas búrky
nespavosť
Shutterstock

Autori štúdie uvádzajú, že opakované poruchy spánku v roku 2002 predpovedali do roku 2016 horšie jazykové znalosti, nižšiu rýchlosť spracovania, zníženú epizodickú pamäť, horšie výkonné funkcie a nižší vizuopriestorový výkon. Inak tomu nebolo ani v prípade iných bežných sťažností na nespavosť, ako napríklad časté prebúdzanie sa v noci alebo neschopnosť zaspať skoro ráno.

„Aj keď existuje čoraz viac dôkazov o súvislosti medzi nespavosťou a kognitívnymi poruchami u starších dospelých, je ťažké interpretovať povahu týchto asociácií, vzhľadom na to, ako sa môžu nespavosť aj kognitívne poruchy u jednotlivcov líšiť, tvrdí hlavná autorka Afsara Zaheed. postgraduálny študent klinickej vedy v odbore psychológia University of Michigan. „Dúfame, že skúmaním vzťahu medzi konkrétnymi sťažnosťami na nespavosť a poznávaním v priebehu času pomocou dôkladných opatrení kognitívnych schopností zistíme, či tieto izolované problémy so spánkom môžu viesť k zlým kognitívnym výsledkom.“

Unavená žena ležiaca v posteli kvôli nespavosti nedokáže zaspať do neskorých nočných hodín
Shutterstock

„Tieto výsledky sú dôležité, pretože v súčasnosti existuje dostatok liečebných postupov pre kognitívne poruchy v neskorom veku, ako je Alzheimerova choroba a iné demencie,“ vysvetľuje Zahid. “Zdravie spánku a spánkové správanie sa dajú často zmeniť. Tieto výsledky naznačujú, že pravidelný skríning príznakov nespavosti môže pomôcť pri sledovaní a identifikácii osôb, u ktorých je pravdepodobné, že sa u nich v neskoršom živote vyvinie kognitívne poškodenie. Je potrebné vykonať ďalší intervenčný výskum, aby sa zistilo, či môžu intervencie na príznaky nespavosti trvať.” pomôcť zabrániť alebo spomaliť progresiu kognitívnych porúch v neskoršom živote. ““

Staršia žena trpiaca nespavosťou.
Shutterstock

Ak máte problémy s vyrovnávaním sa s zubnou nespavosťou, máme to Veľa tipov na spánok je tu pre vás. A ak tradičné tipy, ktoré už viete, tieto triky nerobia – minimalizácia elektroniky, skorý spánok, spánok oáza spánku, meditácia atď. – sú na špici vedeckého výskumu. Existuje však aspoň jeden tip z krabice, ktorý môžete vyskúšať.

READ  Robot „Hamster Ball“ dokáže detegovať mesačné jaskyne

Možno budete chcieť investovať do váženej prikrývky. (Vážne.) AASM tiež nedávno zverejnila a zverejnila novú štúdiu. The Journal of Clinical Sleep Medicine uvádza, že prechod na váženú reťazovú prikrývku dokáže s vašimi spánkovými zvykmi zázraky. Keď skupina účastníkov, u ktorých už bola klinicky diagnostikovaná nespavosť, začala používať vážené prikrývky, väčšina uvádzala lepšiu kvalitu spánku, viac energie počas dňa a rýchlejší nástup spánku.

„Navrhovaným vysvetlením pre upokojujúci a spánok podporujúci účinok je tlak, ktorým reťazové prikrývky pôsobia na rôzne body na tele a stimulujú tak hmat a zmysel pre svaly a kĺby, podobné akupresúre a masáži.“ Hovorí hlavný vyšetrovateľ Dr. Matt Adler, konzultant psychiater na Oddelení klinickej neurovedy, Karolinský inštitút. A pokiaľ ide o ďalšie spôsoby, ako lepšie spať, zvážte vyskúšanie Tento jednoduchý trik na „spánok za 5 minút“, ktorý je virálny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close