Hlavné správy

Štyri lietadlá Winnipegu postúpili štvrťročne vo svete; Prehľad na úrovni skupiny

Otváracia fáza majstrovstiev sveta 2022 IIHF sa skončila dnes popoludní a všetci členovia tímu Winnipeg Jets súťažiaci v prestížnej súťaži okrem jedného postúpili do štvrťfinále.

Po sedemzápasovom formáte predkola každý s každým postúpili do vyraďovacej časti prvé štyri tímy v každej osemčlennej skupine. Hry sa odtiaľto vyraďujú iba raz, kým nebude korunovaný šampión.

Jediným hráčom, ktorý vo štvrťfinále chýbal, bol Nicolas Ehlers, ktorý reprezentoval Dánsko. Dánsku chýbal vo finále proti Slovensku jediný bod, zatiaľ čo Slovensko potrebovalo disciplinárne víťazstvo, aby poskočilo na štvrté Dánsko v A-skupine. Bohužiaľ, Ehlers a Dánsko odohrali ťažký zápas a nakoniec prehrali 7-1. Vo fázach vymazania.

Štyria z piatich členov majiteľa Winnipegu Jets, ktorý hrá na svetovom šampionáte, postúpili do štvrťfinále

Predtým, než sa pozrieme na štvrťfinále, pozrime sa, ako sa darilo každému hráčovi Jets / Manitoba Moose v prvom kole turnaja.

Nate Schmidt (USA)

Nate Schmidt, starší člen súpisky Spojených štátov, bol počas zasneženej sezóny jedným z popredných lídrov celej súťaže. Tento 30-ročný hráč mal v priemere viac ako 24 minút ľadového času na zápas, čo bolo druhé miesto za všetkými korčuliarmi v skupinovej fáze.

Schmidt korčuľoval vo všetkých siedmich zápasoch v USA a zaznamenal jeden gól, štyri asistencie, štyri trestné minúty a plus/mínus.

Pierre-Luke Dubois a Adam Lori (Kanada)

Dve lietadlá Winnipegu reprezentujúce Kanadu samostatne mali skvelé prvé kolo, pretože boli jedným z najlepších strelcov svojej krajiny.

Pierre-Luc Dubois je hostiteľom súťaže MVP-Esque pre svoje tretie vystúpenie na svete. Dubois vedie nad Kanadou o desať bodov. Na konte má šesť gólov, štyri asistencie a plus-8 plus/mínus.

Dubois je momentálne tretí v tabuľke, vedie súťaž v počte gólov, s najlepším percentom vhadzovaní (68,24 %) a druhým najlepším plusom/mínusom.

READ  4. deň Roundup Euro Hockey Championship III, m, laous sada

Keď prvýkrát reprezentoval Kanadu na medzinárodnej scéne, Adam Lori hral v prvom kole dobre. V siedmich zápasoch nazbieral tri góly, päť asistencií a plus-4 hodnotenie.

Leon Kawanke (Nemecko)

Dvadsaťdvaročný Leon Kawanke sa pripojil k Nemecku, do konca prvého kola mu zostávali len tri zápasy, pretože bol zaradený po tom, čo Moose po začiatku MS vypadol z play off Calderovho pohára.

Kawanke odohral tri prípravné zápasy a ešte nestrelil gól, ale má asistenciu a mínus dve plus/mínus.

Nicholas Ehlers (Dmark)

Ako už bolo spomenuté vyššie, Dánsko utrpelo v posledný deň zápasu medzi dvoma hráčmi porážku 7:1 so Slovenskom a zlomilo mu to srdce, keďže so Slovenskom skončilo štvrté. Dánsko tak prehralo štvrťfinále v priamom tajbrejku pred Slovenskom.

Pokiaľ ide o osobnú poznámku, Ehlers hral dobre vo svojich siedmich úvodných zápasoch za svoju krajinu. V priemere mal jeden bod na zápas za jeden gól a šesť asistencií. Ehlers skončil druhý v bodovaní svojho tímu a mal rovnaké plus/mínus.

Štvrťový stôl

Všetky štyri štvrťfinále sa odohrajú vo štvrtok 26. mája. Prvé dva zápasy sa začnú o 8:20 stredoeurópskeho času a posledné dva zápasy sa začnú o 12:20 SELČ.

Ak si hry vyžadujú predĺženie času na určenie víťaza, tímy odohrajú desaťminútovú fázu náhlej smrti v troch tretinách akcie. Ak ani jeden z tímov neskóruje v tomto predĺžení, je to vylúčenie.

Rozpis štvrťfinále je uvedený nižšie. Všetky zápasy sú uvedené v stredovom čase.

Čechov proti Nemecku (8:20)

Švédsko vs. Kanada (8:20)

USA proti Švajčiarsku (12:20)

Fínsko proti Slovensku (12:20)

Kde sledovať hry

Tí, ktorí chcú sledovať tieto hry nachádzajúce sa v Kanade, môžu sledovať hry v sieti TSN. Konkrétne kanály TSN, ktoré vysielajú jednotlivé hry, ešte neboli oznámené.

READ  Taiwan je veľký slovenský spojenec: úradník

Pre divákov zo Spojených štátov môžete zápas USA a Švajčiarska nájsť na sieti NHL a sieť bude vysielať jeden z naplánovaných zápasov v časovom úseku o 8:20, ale tento konkrétny zápas ešte nebol uvedený. Bude informovaný. Ďalšie dva zápasy, ktoré sa nezobrazujú na NHLN, si môžete pozrieť na ESPN +.

Chcete počuť váš hlas? Pripojte sa k tímu Jets White Out!

Napíšte nám!

Fanúšikovia Winnipeg Jets: Ktorý hráč Winnipegu Jets na vás na majstrovstvách sveta najviac zapôsobil? Zanechajte svoje komentáre nižšie!