Veda

Štyri spôsoby, akými princ Harry kráčal v Dianiných stopách. Royal | Správy

Princezná Diana bola a stále je uctievaná po celom svete za jej oddanosť charitatívnej práci. Pred tragickou smrťou v roku 1997 princezná Diana neúnavne pracovala na tom, aby využila svoj široký verejný profil na zvýšenie povedomia o príčinách, ktoré sú jej blízke. Hoci Diana už nie je medzi nami, jej syn princ Harry kráča v stopách zosnulej princeznej s mnohými aspektmi svojej filantropickej práce. Tu sú štyri spôsoby, ako princ Harry kráča v šľapajach Diany a pokračuje v charitatívnom odkaze svojej matky.

zvyšovanie povedomia o AIDS

Harryho neustála podpora povedomia o AIDS vychádza priamo z vlastnej práce princeznej Diany počas jej života.

Diana výrazne pomohla znížiť verejnú stigmu spojenú s AIDS, často navštevovala nemocničných pacientov a darcov.

Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS 1. decembra tohto roku princ Harry narozprával video, na ktorom jeho zosnulá matka stretla pacientov s AIDS spred desaťročí.

Video obsahovalo aj zábery Harryho a jeho manželky Meghan počas septembrového živého podujatia Global Citizen, kde pár žiadal spravodlivosť pre vakcínu proti COVID.

ČÍTAJTE VIAC: Queen podáva čaj nič netušiacemu staviteľovi Buckinghamského paláca

Video spoluvyjadrila Winnie Byanyama, výkonná riaditeľka UNAIDS pre The People’s Vaccine Alliance ako súčasť Svetovej zdravotníckej organizácie a programu UNAIDS.

Vo videu Harry povedal: „Existujú nápadné paralely medzi COVID-19 a ďalšou smrteľnou pandémiou. Pandémiou, ktorá sa objavila pred 40 rokmi – HIV.“

Harry pokračoval: „Toto je príbeh o tom, ako korporátna chamtivosť a politické zlyhanie predĺžili obe epidémie a čo môžeme urobiť, aby sme to zastavili.“

A pokračoval: „Ukončením monopolov na očkovacie látky a zdieľaním technológií môžu spoločnosti v rozvojových krajinách začať vyrábať vakcíny proti COVID… prelomiť monopol… distribuovať vakcínu pre jedného človeka.“

READ  Zaujímavá fosília poskytuje vodítka k pôvodu plazivých hadov a jašteríc

pomoc chorým deťom

Diana ako členka kráľovskej rodiny svojou záštitou podporovala mnohé detské charitatívne organizácie, rovnako ako jej syn dnes.

Princ Harry je patrónom charitatívnej organizácie Wellchild, ktorá sa snaží zlepšiť kvalitu života ťažko chorých detí a ich rodín.

Počas svojej kráľovskej kariéry bol Harry už dlho podporovateľom charitatívnych prác súvisiacich s deťmi.

Je známe, že Harry sa počas zásnub rozprával s mnohými deťmi, rovnako ako jeho matka, ktorá bola známa tým, ako sa s deťmi rozprával, kamkoľvek prišiel.

mentálne zdravie

Princezná Diana skvele hovorila o problémoch, ako je duševné zdravie a poruchy príjmu potravy, v čase, keď sa o týchto problémoch verejne nediskutovalo.

Teraz obaja Dianini synovia, princ William a princ Harry, urobili z duševného zdravia hlavný aspekt svojej filantropickej práce.

Keď bol princ Harry výkonným členom kráľovskej rodiny, William, Harry a Kate, vojvodkyňa z Cambridge, spustili Heads Together pod Kráľovskou nadáciou.

Cieľom Heads Together je zvýšiť povedomie o duševnom zdraví a pohode, poskytnúť podporu verejnosti a záchranným službám.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close