šport

Sú to prestížne a finančné bonusy. Boj o víťazstvo v Európskej lige pokračuje

dnes 11:30
|

Prvý nedeľný semifinále Európskej ligy UEFA 2019/2020 bude záležitosťou futbalistov FC Sevilla a Manchester United na RheinEnergieStadion v Kolíne (21,00 CEST). Rekordný päťnásobný víťaz súťaže v Seville bude čeliť šampiónovi od roku 2017 a bude ťažké nájsť favorita v zápase.

Sledujte súboj Sevilla – Manchester United ONLINE s ŠPORT.sk od 21:00 >>

“Red Devils”, vedený nórskym trénerom Ole Gunnarom Solskjaerom, vylúčil Kodaň 1: 0 vo štvrťfinále po predĺžení, Bruno Fernandes skóroval z jedenástich rozhodujúcich gólov. Sevilla vyradila Wolverhampton Wanderers po góle Lucasa Ocamposa z 88. minúty.

Zakaždým, keď Sevilla dosiahla štvrťfinále súťaže, nakoniec vyhrala Európsku ligu. Ľudia v Seville nikdy nestratili anglický tím v zápase EL.

Srbský záložník MUFC Nemanja Matic verí, že rozhodujúcim faktorom bude duševné zdravie. „Sme v dobrej kondícii. Táto sezóna je, samozrejme, dlhá pre korónu, ale už dávno sme vedeli, čo nás čaká. Teraz bude najdôležitejšie, aby sme to robili mentálne. Podľa môjho názoru je to tento faktor, ktorý rozhoduje o semifinále a finále. Hrá sa jedna hra, môže sa stať čokoľvek, musíme sa pripraviť, “ citoval bývalého košického hráča AFP pred 61. zápasom sezóny v Spojenom kráľovstve.

Manchester má v aktuálnej sezóne problém so semifinále, v tejto fáze ho eliminovalo mesto City rival v pohári EFL a London Chelsea v pohári FA.

Asistent spoločnosti Solskjaer Mick Phelan sa však rozhodol urobiť svoju prácu a vyčistil ju so zabezpečenou hlavičkou. „Vieme, ako hrá Sevilla. Má kvalitný personál plný technických hráčov. Často držajú loptu, v predchádzajúcom zápase sa tiež ukázali proti vlkom. Je to tím, na ktorý sa musíte spoľahnúť, má skvelú históriu v tejto súťaži. Myslím si, že fanúšikovia sa môžu na čo tešiť, “ bol uvedený na oficiálnej webovej stránke klubu.

READ  Nezáleží na tom, či prehrávate 0: 1 alebo 0: 5

Implementačnému tímu bude chýbať Phil Jones kvôli zraneniam.

Tím Julen Lopetegui bol spokojný s priebehom zápasu, ale tréner ešte urobil zmenu v zostave. “Je to špičkový tím s obrovskou silou. Ale toto sú všetky tímy v semifinále Európskej ligy. V zápase sa určite dostaneme do zložitých situácií, ale musíme ich zvládnuť. Máme ambíciu a túžbu postúpiť ďalej.” finále, “ bol citovaný agentúrou AP.

Sevilla nestratila v 19 súťažných dueloch v seriáli, naposledy sa jej to stalo 9. februára v La Liga v Celta Vigo (1: 2).

Je zaujímavé, že všetci štyria semifinalisti, okrem MUFC a Seville, ako aj Inter Miláno a Shakhtar Donetsk, už majú nejakú účasť v budúcej Lige majstrov. Motivácia vo forme povýšenia víťaza Európskej ligy na Ligu majstrov sa tak znížila, ide však o prestíž a tiež o niektoré finančné bonusy.

„Myslím, že je dôležité, aby Manchester United vyhral trofej. Ak to dosiahneme, nebude to perfektná sezóna, ale bude to úspešné a rok môžeme nazvať dobrým. Klub ako Manchester musí byť úspešný v Aj európske súťaže. “ Povedal Fernandes.

Tím Old Trafford naposledy získal trofej v EL v roku 2017.

Španielske a anglické kluby získali Európsku ligu za posledných osem sezón. Chelsea nazbierala v minulej sezóne 46 miliónov eur za celkový triumf.

Finále je naplánované na 21. augusta v Kolíne nad Rýnom.

UEFA 2019/2020 semifinále Európskej ligy

Nedeľa 16. augusta, 21.00 CEST: FC Sevilla – Manchester United / rozhodca: Felix Brych (DEU) /

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close