Zábava

Sulak je veľmi dôveryhodný člen kabinetu

Podľa nedávneho prieskumu agentúry Focus boli dôveryhodnejší aj ministri životného prostredia a spravodlivosti.

Sloboda a solidarita (SASS) Najdôveryhodnejším členom kabinetu je Richard Sulak, minister hospodárstva a vodca Strany mladej koalície.

Zvolilo ho 47,4 percenta ľudí. Na druhej strane majú ľudia veľkú nedôveru voči premiérovi Igorovi Matovičovi (Ozano), keď mu dôveruje iba 31,3 percenta a nedôveruje mu 67,1 percenta.

Vychádza to z prieskumu agentúry Focus Agency Projekt Na Delo vysielala súkromná televízia Marcasa 7. až 15. októbra z 1 014 respondentov.

Referendum sa konalo počas prebiehajúceho sporu medzi dvoma politikmi o to, či by mali byť kvôli kontrole korónového vírusu zatvorené určité podniky, ako sú reštaurácie a fitnescentrá.

Populárni sú aj ministri životného prostredia a spravodlivosti

Druhým najdôveryhodnejším členom kabinetu je minister životného prostredia John Budaj (Ozano) so 46,4 percentami a ministerka spravodlivosti Maria Golkova (Sa Ľudí) so 44,8 percentami.

Medzi voličmi svojich strán si veľmi dôverujú, ale aj medzi podporovateľmi iných politických subjektov, Sme písali denne.

Súvisiaci článokMadovič padá. Výsledok konfliktu s jeho koaličnými partnermi je ťažké predvídať čítaj viac

Medzi najoptimistickejšie členky kabinetu patrí ministerka kultúry Osanio Natalia Milanov, ktorá má podľa odhadov 30,7 percenta hlasov. Za ním nasleduje John Minowske z ministerstva poľnohospodárstva s 29,9 percentami. Najmenej dôveryhodným členom kabinetu je vicepremiér Ste Rodina Eteban Hole s 20,4 percentami.

Druhou nedôverčivou členkou kabinetu po Madovichovej je ministerka investícií Veronica Reminová (SA dí udí) so nedôverou 61,1 percenta. Za ním nasleduje minister zdravotníctva Marek Krajo (Ozano) s 57 percentami.

Ktorí voliči podporujú Sulaka a Madoviča?

Prieskum tiež zistil, že väčšina nezamestnaných alebo pracujúcich v domácnosti a na materskej dovolenke (68,5%), tvorivých odborníkov (64,4%) a liberálnych voličov (63,3%) získava dôveru.

READ  Srbsko vyhralo v regionálnej pokladni Toma

Na druhej strane klesli Maďari (61,5 percenta), voliči Smeru (68,9 percenta), krajne pravicový Kotlebovi – Ľudová strana Naše Slovensko (.SNS) (76,9 percenta) a obyvatelia regiónu Kozhi (63,9 percenta). krátky od neho.

Madoviča vo veľkej miere podporujú voliči Ozana (93,4 percenta), ale aj mimoparlamentní progresívni slovenskí voliči (47,8 percenta), ako aj Sass, Soda a Sme Rodina (45 percent).

Na druhej strane voliči žijúci v mestách s viac ako 100 000 obyvateľmi, konkrétne Kozis a Bratislava (71,1%), ako aj základné vzdelanie (75,2%), voliči ĽSNS (88,9%) a voliči Hilas (91,3 percenta).

26. októbra 2020 o 11:20 | Zostavené zamestnancami publika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close