Sumit Nagal vystúpil na turnaji ATP 250 Sardegna Open

India Sumit Nagal Ohnuté z ATP250 Sardínia otvorená Talianka Cochlear 6-3, 1-6, 3-6 v sete proti Slovensku Jozef Kovalik Utorok.

Toto je prvé stretnutie oboch na turné ATP. Sumit Nagal a Josek Kovalik postúpili do hlavnej remízy kvalifikačnými kolami.

The Indický tenista Začalo sa to dobre, keď Kovalik prelomil prvý gem zápasu a potom pokračoval v podaní až do piateho gemu, keď sa v úvodnom sete ujal vedenia 3: 2.

Sumit Nagal v šiestom geme vynechal podanie a umožnil Slovákom ťahať 3: 3.

Dvadsaťtriročný Nagal však v ďalšej hre opäť zlomil súpera a potom po tretíkrát prerušil podanie Kovalica, aby vyhral prvý set 6: 3.

V druhom sete od neho upustil od služby Sumita Nagala, ktorý ťažko udržiaval tempo Slovákov, čím druhý set prerušil trikrát za sebou a prehral 1: 6.

136. Ind, ktorý je najlepším v krajine na turné ATP, pokračoval v zlej službe v rozhodujúcom sete.

Na to, aby vyhral svoj prvý zápas o podanie, si potreboval zachrániť tri brejkbaly, ale Kovalik prerušil celé svoje podanie, aby pozdvihol svoje ďalšie miesto na 4: 1.

Aj keď Sumit Nagal udržal podanie v šiestom nad a v ôsmom zachránil dva mečbaly, jeho súper vyvinul dobré tempo a dostatočne veľkú prevahu na to, aby porazil Inda.

Joseph Kovalik bude teraz čeliť Gruzínsku Nicholas Basilashvili 16 nábojov.

READ  Manžel Sereny Williamsovej trhá majiteľa Madrid Open Iana Tria po tom, čo porazil Simonu Halepovú