Sumit Nagal vystúpil na turnaji ATP 250 Sardegna Open

India Sumit Nagal Ohnuté z ATP250 Sardínia otvorená Talianka Cochlear 6-3, 1-6, 3-6 v sete proti Slovensku Jozef Kovalik Utorok.

Toto je prvé stretnutie oboch na turné ATP. Sumit Nagal a Josek Kovalik postúpili do hlavnej remízy kvalifikačnými kolami.

The Indický tenista Začalo sa to dobre, keď Kovalik prelomil prvý gem zápasu a potom pokračoval v podaní až do piateho gemu, keď sa v úvodnom sete ujal vedenia 3: 2.

Sumit Nagal v šiestom geme vynechal podanie a umožnil Slovákom ťahať 3: 3.

Dvadsaťtriročný Nagal však v ďalšej hre opäť zlomil súpera a potom po tretíkrát prerušil podanie Kovalica, aby vyhral prvý set 6: 3.

V druhom sete od neho upustil od služby Sumita Nagala, ktorý ťažko udržiaval tempo Slovákov, čím druhý set prerušil trikrát za sebou a prehral 1: 6.

136. Ind, ktorý je najlepším v krajine na turné ATP, pokračoval v zlej službe v rozhodujúcom sete.

Na to, aby vyhral svoj prvý zápas o podanie, si potreboval zachrániť tri brejkbaly, ale Kovalik prerušil celé svoje podanie, aby pozdvihol svoje ďalšie miesto na 4: 1.

Aj keď Sumit Nagal udržal podanie v šiestom nad a v ôsmom zachránil dva mečbaly, jeho súper vyvinul dobré tempo a dostatočne veľkú prevahu na to, aby porazil Inda.

Joseph Kovalik bude teraz čeliť Gruzínsku Nicholas Basilashvili 16 nábojov.

READ  Malta U-19 odštartovala európsku kvalifikačnú kampaň dôrazným spôsobom víťazstvom nad Slovenskom