Svet

Súťažia Nicky Haley a Kamala Harris v roku 2024 o Biely dom?

Nicki Haley a Kamala Harris

WASHINGTON: Nicki Haley sa môže odtrhnúť od Donalda Trumpa. Indicko-americká republikánska strana, bývalý guvernér Južnej Karolíny, prerušila v piatok politický cyklus, keď sa začali objavovať náznaky, že Trumpov právny tím obhajuje bývalého prezidenta v obvineniach Senátu, že vrhá Trumpa na návštevu jeho vlastného behu v Bielom dome z roku 2024. Test.
V zdĺhavom politickom profile, ktorý skúma jeho politickú kariéru a vyhliadky do budúcnosti, Haley cituje Trumpov pokus vyvolať dav a sabotovať výsledky volieb v roku 2020: „Musíme uznať, že nás zvrhol. Zišiel cestou, na ktorej by nemal byť, nemali by sme ho nasledovať, nemali by sme ho poslúchať. Už sa to nikdy nemôže stať. „
Tieto komentáre prichádzajú v rozhodujúcom okamihu obžaloby Senátu, pričom za Trumpom pevne stojí 44 z 50 republikánskych senátorov. Za ústavné potvrdenie procesu hlasovalo šesť senátorov GOP, ktorí môžu hlasovať o jeho odsúdení a 11 republikánskych zákonodarcov musí na dosiahnutie Trumpa dosiahnuť dvojtretinovú väčšinu (67/100) v senáte. . Teraz sa treba vážne zamerať na to, či Haleyova cenzúra prinúti senátorov, aby Trumpa zbavili moci, alebo uvoľní kontrolu nad straníckymi zákonodarcami, z ktorých mnohí ho podporujú iba zo strachu, že bude v budúcich voľbách porazený.
Haley mierne kritizoval to, čo označil Trumpa za „priateľa“ – čo je „najhoršia chyba podľa jeho slov“ členom Republikánskeho národného výboru po búrke Kapitolu za jeho činy od čias, keď prehral voľby. 6 zhromaždenie, ktoré vyprovokovalo dav. „Nie sú to len jeho slová, kroky, ktoré prijal od dňa volieb, bude výrazne ovplyvnená históriou,“ uviedol.
V rozhovore pre Politico o týchto komentároch povedal: „Keď vám poviem, že som nahnevaný, je to chyba. Som veľmi sklamaný. [despite] Vernosť a priateľstvo, ktoré mal s Mikeom Penceom, by to urobil za neho. Ako, neznášam to. „
Haleyho rozchod s Trumpom sa v politických kruhoch stretol so skepsou v otázke jeho oportunizmu v období do roku 2024. Politický spisovateľ Tim Alberta hovorí, že od minulej jesene strávil nahrávaním s Haley takmer šesť hodín a hovoril s takmer 70 ľuďmi, ktorí ho poznajú: priateľmi, spolupracovníkmi, darcami, zamestnancami, bývalými kolegami.
„Z týchto rozhovorov sú zrejmé dve veci. Po prvé, Nicky Haley kandiduje na post prezidenta v roku 2024. Po druhé, nevie, ktorá Nicky Haley bude na hlasovacom lístku,“ povedal, „bude to? Haley, ktorá dokázala byť prispôsobivý a veľmi panenský, má za sebou históriu nedarovania vojen a konfliktov a genocídy žiadneho rozohrávača? Verí Haley, ktorá si medzi týmito postavami vyberá, neverí, že každý môže byť všetkým? “
V bezprostrednej súvislosti sa ešte uvidí, či vrhnutie Haley Trumpovej privedie až 11 senátorov k jeho prepusteniu. Z dlhodobého hľadiska majú dve indoamerické ženy, Kamala Harris a Nicky Haley, tiež značné šance kandidovať za demokratické a republikánske prezidentské kandidátky.

READ  Putin zablahoželal Bidenovi k víťazstvu, je pripravený spolupracovať - ​​Svet - Správy

FacebookTwitterStredEmail

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close