Švajčiarsko zdolalo predtým brániacu sa Slovensko 8: 1

Robin Grossman: „Najefektívnejší vzhľad“

Po víťazstve Švajčiarska nad Slovenskom 8: 1 skúmal výkon svojho spoluhráča obranca Lausanne Robin Grossman. Kľúčom k úspechu bola disciplína a zručnosť.

27.05.2021

Národná hokejová reprezentácia našla trať opäť na majstrovstvách sveta v Rige. Dva dni po porážke nad Švédskom zvíťazilo Švajčiarsko nad Slovenskom 8: 1.

Hra sa začala skoro v prospech Švajčiarov. Strana Patricka Fishera sa ujala vedenia 3: 0 už o 25 minút neskôr. Prvé dva góly strelili Rafael Diaz (10.) a Sven Andregeto (21.). Potom sa za sneženia stretol s Romanom Lowellom (3: 0), Gregorym Hoffmanom (4: 0) a Philipom Korchevom (6: 0). Švajčiarsko strelilo na prvých troch majstrovstvách sveta proti Česku, Dánsku a Švédsku päť gólov piatim hráčkam v poli.

Reto Ferra mal tiež vysnívaný štart v tomto strašidelnom vesmíre. Nominovaný brankár Švajčiarska č. 2 strelil prvý gól o 105 minút neskôr (1: 6). Oproti zápasu s Dánskom bol prakticky nezamestnaný (iba 4 zásahy) a proti Pera Slovakia musel veľa urobiť (xx striel na bránu). Na majstrovstvách sveta na Slovensku pred dvoma rokmi začala Pera súťaž dvoma údermi (proti Taliansku a Rakúsku).

Slovensko sa ukázalo ako najsilnejší súper Švajčiarska za prvých 20 minút. Východoeurópsky tím prezradil, prečo vyhral všetky tri zo svojich prvých troch zápasov vrátane zápasu so Švajčiarmi, ktorým v sobotu popoludní hrozí v nasledujúcom zápase Švajčiarsko.

Jasné pojmy druhého trimestra

Hlavné scény zápasu proti Slovákom sa odohrávali medzi siedmou a desiatou minútou. O sedem minút neskôr dostal Slovák päťminútový pokutový kop v kresťanskom autobuse. Asi tri minúty sa švajčiarska presilová hra nikdy nehrala. Aj Slováci mali dve veľké príležitosti. V 10. min vzal brankár Adam Lesca Ferra zadnú stranu Švajčiarov domov a prihral Matosovi Sookalovi, ktorý netrafil loptu pred jeho očami. Namiesto 0: 1 to bolo po 14 sekundách 1: 0. Pretože Rafael Dias pokryl nasledujúci útok Švajčiarska ďalekou (zlou) strelou švajčiarskeho vedenia.

Aj keď švajčiarske vedenie bolo treba po 20 minútach označiť za šťastné, Snow Friends potom zvíťazili aj v tejto výške. Slovákom chýbala aj potrebná disciplína proti Švajčiarsku. Švajčiari strelili v presilovej hre päť gólov. Rekord 13 švajčiarskych. Gregory Hoffman strelil dva góly a dve asistencie, čím v útoku Švajčiarska prekonal Tima Meyera.

S deviatimi bodmi zo štyroch zápasov nemali Švajčiari nikdy matematické štvrťfinále. Ale dva dni po prehre so Švédmi bola východisková pozícia opäť lepšia – najmä po tom, čo Švajčiari nastúpili po súbojoch s Rusmi proti Bieloruskom (v nedeľu) a Veľkej Británii (utorok).

Švajčiarsky tím po knockoute proti Švédsku reagoval rázne.

Obrázok:
Rohový kameň

Švajčiarsko – Slovensko 8: 1 (1: 0, 3: 0, 4: 1)

Riga, olympijské športové stredisko. – SR Frano / Couin (CZE / CAN), Constantino / Oliver (FRA / USA). – Plakať10: Diaz (okrem Hoffmana, Androkitto / Busbesila) 1: 0,21 (20:25) Andrecto (okrem Diaza, Hoffmana / Holisinského) 2: 0, 26. Lovell (Sher Percy) 3: 0. 37. Hoffman (Corvey, Lovell) 4: 0. 41 (40:38) Starosta (Altalo, Coracho / Kachuling) 5: 0,45. Churashev (Anderson, Ambal) 6: 0,46. Christoph (Zehlaric) 6: 1,53. Hoffman (Ambol, Andricetto / Vylúčenie Rosandic 7: 1,55. Lofel (Moser, Percy / Vylúčenie Rosandic) 8: 1.- தண்டிProti Slovensku 4-krát, 2 minúty, 5-krát, 2-krát, plus 2-krát, 5 minút (Buspacil, Rosentjik) a dvakrát (Buspacil, Rosentic) proti Slovensku.

Švajčiarsko: Pera. Dias, Gejzír Underchander, Moser. Lofel, Seigentler; Alaldo. Simeon, Corvey, Hoffman; Ambul, Heshir, Coracho; Meyer, Fermin, Androquito; Herzog, Birchi, Sheroy; A mole.

Slovensko: Hotasic. Rosandic, žula; Nemec, taluka. Gnasco, Janosek; Kachuling, Ivan; Landusi, Hruwick, Siharik; Holisinsky, Christoph, Busbisil; Studenic, Roman, Clemen; Lesca, Sokal, Scholiki.

PoznámkyŠvajčiarsko bez M மு llera (zranenie), Genoni (alternatívny terč), Neville, Hiltner, Root, Paraplan (všetci vystrelili) a Frick (zatiaľ neuvádzané). – After effects: 22 Hrvik, 35 Undertaker, Landucci 43. – Strely: Švajčiarsko 28 (4-12-12); Slovensko 24 (12-7-5). Presilovka: Švajčiarsko 5/8; Slovensko 0/2.

READ  Novinky z Ukrajiny: Slovensko posiela staré zbrane na Ukrajinu