Technológie

Švédsko plánuje Ukrajine väčšiu vojenskú a finančnú pomoc

Švédska vláda navrhuje podporiť Ukrajinu prijatím väčšej finančnej a vojenskej pomoci Dodatočná úprava rozpočtu.

Švédsko plánuje vyčleniť 578 miliónov SEK (59,10 miliónov USD) ako dodatočné financovanie na špeciálny účet Národnej banky Ukrajiny na získavanie finančných prostriedkov. Poskytne podporu ukrajinským ozbrojeným silám v tomto čase krízy.

Švédsko podľa návrhu plánuje poskytnúť bezpečnostnú techniku ​​aj ukrajinským ozbrojeným silám. Patria sem protilodný raketový systém RBS 17, protilietadlové delá AG 90 a švédske protitankové protitankové zbrane AT-4.

Nedávne projekty zvýšia v roku 2022 1 miliardu SEK (102,25 milióna USD), pričom financie budú pridelené do federálneho rozpočtu.

Švédsko zvažuje príspevok 60 miliónov SEK (6,13 milióna USD) do fondu NATO zriadeného na podporu ukrajinských ozbrojených síl.

V marci tohto roku Švédsko oznámilo Kyjevu humanitárnu pomoc v hodnote 500 miliónov SEK (51,12 milióna USD).

Okrem toho krajina plánuje venovať 100 miliónov SEK (10,22 milióna USD) na podporu ukrajinskej občianskej spoločnosti v rámci iniciatívy Švédskej agentúry pre civilné nehody.

Medzitým mnohé členské štáty a spojenci NATO robia všetko, čo môžu, aby prejavili solidaritu s Ukrajinou a reagovali na provokatívne akcie Ruska.

V Nemecku sú ukrajinské sily zapojené do výcviku, aby sa dozvedeli viac o 155 mm samohybnom delostreleckom systéme PzH-2000.

Výcvik s nemeckými húfnicami sa začal v polovici mája. 155 mm húfnice Panzerhaubitze 2000 budú čoskoro dodané na Ukrajinu.

Po svojom úsilí pomôcť Ukrajine ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva oznámilo svoje rozhodnutie presunúť M270 MLRS do vojnou zničenej krajiny.

Odpaľovacie zariadenia M270 sú schopné zasiahnuť ciele vo vzdialenosti 49,7 míle, uviedlo ministerstvo.

V ďalšom vývoji Ukrajina a Poľsko podpísali dohodu o spoločnom vytvorení iniciatívy na výrobu vojenského vybavenia.

Ukrajina podpísala s Poľskom dohodu o nákupe viac ako 60 kusov samohybných delostreleckých húfnic Crop kalibru 155 mm. Tieto húfnice budú odoslané v najbližších mesiacoch.

READ  Nové rozšírenie produktu Europa Universalis IV obsahuje 90% negatívnych recenzií v službe Steam

Najprv litovský ľud za tri dni vyzbieral 6 miliónov eur na nákup stíhacieho bezpilotného lietadla Pyrrh TB2 na pomoc ukrajinským silám.

Litovský minister obrany Arvidas Anusaskas uviedol, že krajina má dohodu s Tureckom o kúpe dronu.

Slovenský minister obrany Jaroslav Knock medzitým povedal, že Ukrajina a Slovensko podpísali dohodu o dodávke ôsmich 155 mm samohybných húfnic Zuzana 2.

Súvisiace spoločnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close