Zábava

Švédsko zdolalo Slovensko penaltou Emila Forsberga

Švédsko postúpilo do vyraďovacej fázy ME prvýkrát od roku 2004, keď zdolalo Slovensko 1:0.

Trest Milla Forsberga zo 77. minúty vyriešil stretnutie, v ktorom chýbali šance a zábava, no pozdvihol stranu Johna Andersona na štyri body, keďže Slovensko sa muselo uspokojiť s remízou proti Španielsku v ich poslednom zápase skupiny E Euro 2020.

V úvodnom zápase proti Španielsku mali iba 15 percent a Švédsko sa opäť uspokojilo s tým, že väčšinu lopty odovzdalo svojim ambicióznym súperom.

To viedlo k tvrdému zápasu, ktorý v priebehu hodiny ožil niekoľkými šancami, ktorý vyvrcholil prehrou náhradníka brankára Martina Dubrovku Robina Quissena v Newcastli, ktorý ukončil Forsbergovu 365. minútu bezgólovej remízy v európskom zápase. majstrovstvá.

Slovensko si vynútilo svoj prvý skutočný zákrok v 58. minúte, keď Robina Olsona, ktorý bol minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, trafil do hlavy Juraj Kukka a prekonal ofsajd.

Dubrovka predviedla podobne nádherný zákrok Ludwiga Augustina, ktorý sa vzniesol v ústrety krížu Sebastiana Larsona, ale bolo by to kalkulované. Krútená hlavička Marcusa Danielsona letela šesť metrov od výsledného rohu.

Alexander Isaac, mladý hráč roka v La Lige, sa ujal vedenia s hráčom Realu Sociedad, prehodil strelu z diaľky a vyrazil na strechu siete.

Dvadsaťjedenročný futbalista osvetlil štadión Petrohradu zo 40 metrov a prinútil ho zachraňovať pred Dubrovkou, no v priebehu niekoľkých minút sa brankár Slovenska chytil do päty.

Isaacova rotácia na turne pripadla Thru-Paulovi Quisenovi, ktorého tempo vyradilo striedačku, hoci Dubrovka bol mimo výzvy. Forsberg konečne prelomil patovú situáciu, aby udržal svoju krajinu v dosahu posledných 16.

READ  Slovenská prepustila novinára z verejnoprávnej televízie za kritiku falošného príbehu o vládnej vakcíne