Švédsko zdolalo Slovensko penaltou Emila Forsberga

Švédsko postúpilo do vyraďovacej fázy ME prvýkrát od roku 2004, keď zdolalo Slovensko 1:0.

Penalta Emila Forsberga v 77. minúte urovnala stretnutie, v ktorom chýbali príležitosti a zábava, no pozdvihla stranu Johna Andersona na štyri body, pretože Slovensko sa v poslednom zápase E-skupiny Euro 2020 muselo uspokojiť s remízou proti Španielsku.

V úvodnom zápase proti Španielsku mali na konte iba 15 percent a Švédsko sa uspokojilo s tým, že opäť odovzdalo väčšinu lopty svojim ambicióznym súperom.

To viedlo k tvrdému zápasu, ktorý v priebehu hodiny ožil niekoľkými šancami, ktorý vyvrcholil prehrou náhradníka brankára Martina Dubrovku Robina Quissena v Newcastli, ktorý ukončil Forsbergovu 365. minútu bezgólovej remízy v európskom zápase. majstrovstvá.

Slovensko si vynútilo svoj prvý skutočný zákrok v 58. minúte, keď Robina Olsona, ktorý bol minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, trafil do hlavy Juraj Kukka a prekonal ofsajd.

Dubrovka urobila veľkolepú záchranu pred Ludwigom Augustínom, ktorý vystúpil v ústrety krížu Sebastiana Larsona, ale to by bolo kalkulované. Krútená hlavička Marcusa Danielsona letela šesť metrov od výsledného rohu.

Alexander Isaac, mladý hráč roka v La Lige, sa ujal vedenia s hráčom Realu Sociedad, prehodil strelu z diaľky a vyrazil na strechu siete.

Tok 21-ročného hráča osvetlil štadión Petrohradu zo 40 yardov a skončil sa strelou k žrdi Dubrovky, no v priebehu niekoľkých minút chytil brankára Slovenska v pätách.

Isaacova otočka na turne pripadla Thru-Paulovi Quisenovi, ktorého tempo vyradilo striedačku, hoci Dubrovka výzvu vylúčil. Forsberg konečne prelomil patovú situáciu, aby udržal svoju krajinu v dosahu posledných 16.