Hlavné správy

Švédsko zvíťazilo nad Slovenskom 1: 0 a 16. Euro skončilo na Euro 2020

SD. Petersburgu – Ťažký zápas majstrovstiev Európy medzi Švédskom a Slovenskom sa vždy cítil ako štandardný diel, ktorý sa mal vyriešiť, a Emil Forsberg ho formálne predniesol.

Švédsky stredopoliar v piatok premenil penaltu 77. minúty, vďaka ktorej sa Švédi dostali na pokraj vyraďovacej fázy, keď jeho strana na štadióne Petrohradu zvíťazila 1: 0.

Slovenský brankár Martin Dubrovka zrazil striedajúceho Robina Guissena, keď z hlbokého švihu skóroval útočník Alexander Isaac. Dubrovka sa pri penalte Forsberga ponorila správnym smerom, ale nemohla ju uhasiť.

Švédsko má v skupine E štyri body, čo bude stačiť na postup do 16. kola. Slovensko má po úvodnom zápase 2: 1 proti Poľsku tri body.

V prvom polčase došlo iba k jednej strele smerom na bránu a rozhodca polhodinu pískal bez prerušenia času.

Švédsko znížilo obmedzené ohrozenie Slovenska a v druhom polčase vytvorilo väčší tlak. Hlavou Ludwiga Augustinsona prinútilo hlavičkou Ludwiga Augustinsona zachrániť Dubrovku jednou muškou, jednou rukou.

V hre vyrástol Isak, najnebezpečnejší švédsky útočník. Potom, čo trochu vystúpil, dopadol vo fantastickej kvapke vľavo, potom sa otočil späť dovnútra, kým jeho prudkú strelu Dubrovka neodvrátil.

Brankár pomaly vyšiel z radu, aby vyzval Quixona, ktorý pristál pri malom kontakte a zničil jeho výkon.

Dovtedy tichý Forberg sa pri najlepšej šanci zápasu nepomýlil.

___

___

Copyright 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez súhlasu.

READ  Predseda parlamentného výboru chce, aby Slovensko prestalo znečisťovať rieku Sajo