Ekonomika

Svet juniorov 2021: Prvý deň

Jeleň, Alta. –
Spojené štáty americké postúpili do trojgólového náskoku, keď v nedeľu vo finále prvého dňa majstrovstiev sveta juniorov v hokeji zdolali Slovensko 3:2 a vyhrali reverz v 3. kole.

Matthew Nice, Maggie Samoskevich a London Slacker skórovali za úradujúceho šampióna (1:0) v Red Deer v Alte.

Brankár Drew Comeszo zastavil pri výhre 23 striel.

Za Slovensko (0:1) skóroval v tretej tretine dvakrát Martin Chromiak, ktorému sa v závere zápasu nepodarilo vyrovnať.

Simon Latkosi predviedol 39 zákrokov pri porážke.

Spojené štáty americké zdolali Slovensko 42:25.

Kanada 6 Česká republika3

Hetrik Owena Powera pomohol Kanade k víťazstvu 1:0 nad Českom (0:1). Power of Mississauga, Ont., Stal sa prvým kanadským obrancom, ktorý strelil tri góly v jednom zápase na majstrovstvách sveta juniorov.

Prvým celkovým výberom Buffala Sabres v tohtoročnom vstupnom drafte do NHL bol pár gólov v presilovej hre pre Kanadu v druhej tretine s cieľom prekonať prekážku 3:3.

„Myslím, že ma našiel Bucks,“ povedal Power. „Priatelia odviedli dobrú prácu pri natáčaní dobrých miest pre mňa.“

Gól Perpetti zaznamenal tri asistencie a Mason McDowish jednu asistenciu a jednu asistenciu za krajinu na Rogers Place v Edmontone.

Kanadský otvárač Dylan Currant, ktorý minulý týždeň podpísal vstupnú zmluvu s New Yorkom Rangers, sa pri víťazstve postaral o 14 zákrokov.

Michal Gut zaznamenal gól a asistenciu a Stanislav Svozil a Pavel Novák zaznamenali aj to, čo teraz Československo po prijatí zmeny názvu krajiny od Českého hokejového zväzu „Česko“.

Jacques Malek, šanca pre New Jersey Devils, prišiel o 30 striel na prehru.

Švédsko 6 Rusko3

Simon Edwinson, Emil Andre a Alexander Holtz strelili po jednom góle a Švédsko porazilo Rusko ďalší.

Za Švédsko skórovali Oscar Olason, Theodore Niederbach a Daniel Lungman (1:0). Helge Grans a William Eckland poskytli po dvoch asistentoch.

Jesper Wallstead premenil 27 striel pri úvodnom víťazstve zápasu na Red Deer.

Matvi Miškov strelil dva góly Ruska v treťom polčase (0:1). Skóroval aj Fjodor Svezkov.

Ruský brankár Yaroslav Askarov zaznamenal tri zo svojich 16 striel po dvoch tretinách. Jegor Guskov zastavil 7 z 5 výstrelov s úľavou na treťom mieste.

Fínsko 3 Nemecko 1

Samuel Helinius skóroval dvakrát a Joel Mata Fínsko vyhral druhý zápas (1:0), pričom Brad Lambert asistoval pri oboch Heliniusových góloch.

Levi Marilyn urobil 23 zákrokov za víťazstvo na webe.

Jediný gól strelil Nemec Luka Munsenberger (0:1), ktorý mal 19 zákrokov od brankára Nikitu Quapa.

jQuery (dokument) .ready (funkcia () {window.fbAsyncInit = funkcia () {FB.init ({appId: ‚404047912964744‘, // ID aplikácie channelUrl: ‚https://static.ctvnews.ca/bellmedia/common /channel.html ‚, // Stav súboru kanála: OK, // Kontrola stavu prihlásenia („edge.create“, funkcia (odpoveď) Tracking.trackSocial (‚ facebook_like_btn_click ‚););

// ZAČIATOK: Na rozdiel od tlačidla FB.Event.subscribe („edge.remove“, funkcia (odpoveď) Tracking.trackSocial (‚facebook_unlike_btn_click‘);}); ;

var plusoneOmnitureTrack = function () {$ (function () Tracking.trackSocial (‚google_plus_one_btn‘);}) face var facebookCallback = zero; Závisí od dopytu (‚https://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1&appId=404047912964744‘, facebookCallback, ‚facebook-jssdk‘); D);