Zábava

Svetový filmový festival na Slovensku, ktorý uvedie miestne dokumenty

– Počas pripravovaného online remaku festivalu budú uvedené najnovšie diela miestnych filmových tvorcov Mia Martinique, Lucii Canovej, Vladislavy Zargani a Jacoba Joulaniho.

Monarchia Uvádza Vladislav Zargany

21. deňSv Verzia Svetový medzinárodný festival dokumentárnych filmov (5. – 11. novembra) Miestna akcia v hlavnom meste Slovenska sa zmenila na celonárodnú online záležitosť. „Čarovná vďaka za filmové festivaly, najmä za Jeden svet, za intimitu, vzájomné zdieľanie emócií v kine a za ohnivé diskusie, ktoré vypukli po projekciách. Veľmi si vážime stretnutia, ktoré sa uskutočnili ich spôsobom, bezpečne a stále v kinách. Pre jeden svet bude tento rok úžasným experimentom a skúškou ohňom. Vytvorili sme však odvážny rekord – poskytneme publiku intelektuálne jedlo pridaním určitého ľudského tepla počas outdoorových aktivít, “hovorí umelecký riaditeľ. Diana Fabinov. Ústrednou témou tohtoročného vydania je „Výber“.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Festival uvedie najnovšie diela slovenského dokumentu Mia Martinik, Nenájdené [+see also:
interview: Maia Martiniak
film profile
]
, Ako domáci premiér. Film sleduje tri ženy, ktoré sa majú narodiť. Martinik ukazuje „zložitosť témy pôrodnej traumy a potreby zmeny zdravotného systému a postoja spoločnosti k žene ako matke“. Andrea Kalková Riešenie zmeny podnebia zachytením deštruktívneho povstania ekoaktivistického hnutia Smútok. Pásmo z pevniny Vydané Lucia Kasová Je ďalší lokálny produkt, ktorý bude uvedený ako domáca premiéra. Krátky dokument je o mladých členoch prvej afganskej skupiny, ktorí sa rozhodli usadiť na turné v Európe.

Medzi ďalšie domáce filmy v tejto zostave patria Komúna, Funkcia je predstavená Jacob Julie, Rozpráva príbeh komunity disidentských umelcov a filozofov a skalná cesta k demokracii v Československu v 80. a 90. rokoch. Vladislava Draka Jeho dokument odhaľuje humor Monarchia, „Snahy človeka o zlepšenie svojej krajiny“ a český producent a filmár Radovan Soft Otvorí Dve cesty„Dokument o skupine Top Top Band, ktorej členovia sú síce zdravotne postihnutí, ale„ plne živí “.

READ  Severné Írsko umožňuje sledovať zápas proti Slovensku 1 000 fanúšikom

Program festivalu je zameraný na kľúčové oblasti ako klíma, migrácia, nové technológie, politické režimy, Česká republika a vzťahy so Slovenskom a ľudské práva. Skúška do roku 2020 okrem iného obsahuje Junas BergalKolektívny portrét pohody fínskych mužov, Najšťastnejší človek na zemi [+see also:
film review
trailer
film profile
]
; Ja Wee-WeeDokument o korónovom víruse, Korunovačný ceremoniál; Stephen Wagner A Marion Hogan-MarokoS Represívne piesne [+see also:
film review
trailer
interview: Estephan Wagner and Mariann…
film profile
]
„Preskúmanie uzavretej časti Colonia Dignitad v Čile; A Každý Margaréta LorencrossS Lovemobile [+see also:
film review
trailer
film profile
]
.

21. deňSv One World Edition potrvá od 5. do 11. novembra až do novembra DAFilms Operačný systém a obrázky sú pre Slovensko geograficky blokované. Plná objednávka k dispozícii Tu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close