Svetový pohár v hokeji: Osvedčené víťazstvá

V záverečný deň skupinovej fázy majstrovstiev sveta v hokeji na Slovensku porazilo Nemecko pred švajčiarskou reprezentáciou Fínsko 4: 2 a Česko 5: 4. Popoludní usporiadalo hostiteľské Slovensko pokutu pre Dánsko, ktoré skončilo na piatom mieste v skupine A a na piatom mieste v skupine B, keď porazilo Lotyšsko a Nórsko. Večer potom boli všetky otázky vyriešené: Kanada porazila USA, Rusko porazilo Švédsko a viedla skupinu.

Datunov (vpravo), Kovalchuk nebodoval (Foto: AFP)

V skupine B boli v tretej minúte nevýhodou pohlavia, ktoré však už v 27. min viedli 3: 1 a záverečná časť zápasu sa mohla začať výhodou 4: 2. Švajčiari boli v záverečnom semestri vyrovnaní a potom vo vlasoch za to, že nepostúpili na štvrté miesto – a vo štvrťfinále budú čeliť Kanade – čo im hrozilo vo štvrťfinále vypadnutím svojho brankára, ktorý bol potrestaný sexom.

V prvom sete neuspeli Fíni v prvej a druhej štvrtine a Nemci vyrovnali v oboch častiach zápasu, vo finále sa ukázali byť dvakrát lepšími ako Leon Triestel. Dvadsaťtriročný krídelník Edmontonu Aylers našiel v 45. min ľudskú výhodu a v 59. min si s prázdnym brankárom pripísal víťazstvo Nemecka v piatej štvrtine v skupine. Fíni, ktorí boli v najlepšej osmičke, však vypadli na MS druhýkrát. Prvýkrát v pôvodnom čase. Lotyšské a slovenské tímy zvíťazili v utorok v záverečný deň skupinovej fázy majstrovstiev sveta v hokeji.

V mojich dvoch popoludňajších zápasoch boli na ľade štyri národné tímy, čo sme na tohtoročnom elitnom svetovom pohári nevideli. V skupine A Slováci, ktorí hostili majstrovstvá sveta v Kozulíne, zvíťazili po riadnom hracom čase nad Dánmi 1: 1, v bratislavskej osmičke Lotyšsko zvíťazilo nad Nórskom 4: 1.

Prvý skupinový zápas večera hostil severoamerický fanúšik, hoci bol medzi Kanadou a USA

READ  Naši Maverickí olympionici - Aktualizácia na MSU Reporter

V prvej dvadsaťminútovke sa na ľade bojovalo takmer s rovnakými silami, ale góly dávali iba javorové listy, na tabuli skóre bol v ôsmej minúte stav 2: 0 a potom v polovici zápasu. zápasové pole bolo ďalej otočené – gól (štandardne) bol jediný gól. Padli: Kanadská výhoda 3: 0, tímy sa menili za posledných dvadsať minút. Výsledok sa odtiaľto už nezmenil, takže Kanada môže poraziť tím a v ôsmich zápasoch čeliť Švajčiarsku.

V Bratislave bola situácia pred posledným zápasom skupiny B natoľko komplikovaná, že aj Švédi mohli byť na čele skupiny, ak by Rusov porazili s obrovským rozdielom, hoci šance na dosiahnutie tohto vydania sú malé. Keďže Škandinávci museli skórovať za ruskú bránu, počas zápasu strelil viac gólov jeho meč.

Aj po prvých dvadsiatich minútach sa dalo severským národom dôverovať, pretože po zranení Landescocka mohli strany vstúpiť do šatne so švédskou výhodou 1: 0. V druhom polčase nastúpil Oveskin, ktorý strelil šesť švédskych gólov. Rozhodol sa, že bude prvými ôsmimi bezchybnými hráčmi a kapitánom tímu, ktorý bude na ľade USA. Tretí gól 3: 1 dokonca vyhrali Švédi.

Zápas 60, Kosys Fínsko-Švédsko 20.15
READ  Man Utd oko hviezda La Ligy; Man City a Chelsea sa pripojili k Tottenhamu v súboji o obrancu Serie A