šport

SvoNotes: Draft CBJ stále stíha šampionát

Gratulujeme, strávili ste celý mesiac bez hokeja Blue Jackets.

Tréningový kemp je síce ešte tri a pol mesiaca, ale koho to zaujíma?

Ale zatiaľ čo bundy bohužiaľ končia svoju kampaň, keď sa riadna sezóna skončí na konci apríla, stále existujú hráči s CBJ väzbami, ktorí budú pokračovať aj v sezónach 2021-22.

Ben Boyd a Charlotte Town Islands, Samuel Nasco a Seattle Thunderbirds čelia Edmonton Oil Kings vo finále Quebec Major Junior Hockey League proti Shaviniganu, dvaja hráči z búnd sú stále nažive v play off CHL v Kanade. Finále Western Hockey League. Finále WHL sa začína dnes večer, kým Q sa hrá v sobotu.

Knazko je výber bundy v treťom kole draftu 2020 a Defenseman je uprostred bláznivej sezóny, ktorá začína s TPS vo Fínsku a teraz končia na severozápade Pacifiku. Medzitým sa kvalifikoval do rodného Slovenska na svetových juniorov (kde bol kapitánom tímu) aj na OH 2022 (získal bronz). So Seattlom zaznamenal 19-ročný hráč bilanciu 5-15-20 v 27 zápasoch základnej časti a doteraz zaznamenal jeden gól a štyri asistencie v troch kolách play off.

Boyd bol vybraný v šiestom kole draftu v roku 2021 a Browser je späť pre zranenie, doteraz mal hlavnú úlohu v play-off. Krídelník s váhou 6-3 a 202 libier má na konte 7-9-16 a 47 trestných minút v 38 zápasoch základnej časti a v doterajších šiestich zápasoch play off pridal jeden gól.

Charlottetown, mimochodom, hľadá svoj prvý titul v QMJHL. Mesto sa nachádza na Ostrove princa Edwarda a bývalý vysielateľ CBJ George Mathews je stále v pohotovosti kvôli hrám. Dúfame, že George zvolá šampionát v najbližších týždňoch.

Za zmienku tiež stojí – víťazné tímy z každej ligy postúpia na Memorial Cup, kanadský juniorský hokejový šampionát, ktorý sa začína 2. júna v New Brunswick, Saint John. Od roku 2019 sa kvôli epidémii nekonali žiadne zápasy.

READ  Karolína Plíšková sa lúči, Petra Kvitová napreduje

Keď už hovoríme o hokeji, Finále ECHL sa vo veľkom štáte Ohio začína dnes večer, keď Toledo Valley vyhrá svoj prvý titul Kelly Cup a prvý profesionálny hokejový titul mesta za takmer tri desaťročia v sérii proti Floride.

Niektoré CBJ väzby s Everplaces boli zmiešané, vrátane Goldstenda Cama Johnsona, ktorý po sezóne exceluje medzi fajkami. Johnson, ktorý bol v posledných dvoch sezónach členom organizácie Jackets, ešte nehral v hre o bundy – niekoľkokrát v zápasoch slúžil ako záloha – ale tentoraz odkorčuľoval v 20 zápasoch za Cleveland Monsters. sezóna. Johnson, víťaz národného šampionátu v Severnej Dakote, bol minulú sezónu v tíme taxíkov s bundami.

Wally, na druhej strane, vedie hlavný tréner Dan Watson, ktorý je vlastne šiestym hráčom, ktorého v roku 2000 podpísala organizácia Blue Jackets. Ani on však nebude hrať priamo v zápase základnej časti. , Tri roky strávil v najlepšom farmárskom tíme v Syrakúzach a v sezóne 2003-04 odkorčuľoval 23 zápasov za tím Columbus Stars UHL.

Watson vybudoval v Tolede elektráreň, v roku 2019 prehral finále pohára Wallyho Kellyho na Newfoundland a v roku 2017 sa dostal do finále konferencie pod vedením hlavného trénera.

Séria obsahuje štyri inscenácie v štáte Ohio, vrátane dvojice Ohioanov na zozname Wallyho Cordy Mierre zo Sylvánie a rodáka z Concordu Johna Alberta. Toledo Quinn podpísal na konci tejto sezóny Prestona z kádra OSU, zatiaľ čo senior hráč ECHL Toric Angeli korčuľuje za Floridu.

Modré bundy v poslednej dobe vygenerovali pár medzinárodných podpisovPridáva dopredu Juna Lotto z Tabary V rodnom Fínsku aj ako hráč obrany Marcus Bijork z Byrnes Vo Švédsku.

Aj pri tých podpisoch musí byť veľa známosti. Čo sa týka Pekingu, dobre pozná pro-Scouta CBJ Josepha Boomediana, pretože bývalý obranca NHL pred sezónou pôsobil ako dočasný tréner v Byrnes. 24-ročný hráč strelil 6 gólov a 31 bodov v 103 zápasoch za Byrnes za posledné dva roky.

READ  Bennett sa oprel o svojho súpera a vzal jeho triumf. Bora má boľavého hrdinu - Cyklistika - Šport

Luodo medzitým vyrastal v juniorskom hokeji Patrik LinePotom sa k nemu pripojil vo Winnipegu. Dvaja priatelia pochádzajú z oblasti Tampere, kde Tabara korčuľoval s mládežníckymi tímami a išiel po línii do Luodo Manitoba bez jediného bodu v 16 zápasoch za Jets v sezóne 2019-20.

Hoci sa o ňom často hovorí ako o veľkom tele (6 stôp-3), Luvodo sa sústredil na svoju hru v defenzíve, a keď sa Luvodo v nasledujúcej sezóne vrátil do Tabary, bol vyhlásený za svojho najlepšieho hráča v play-off ligy 8-9. Zostava -17 v 14 zápasoch predbehla o titul TPS, ktorých CBJ uzavrelo s Michaelom Pythiom a Taparom.

Bunda má teraz dvoch fínskych hráčov – Lotto a Junas Corbisallo – Pokračovať v rokovaniach o zmluve na budúci rok a so zakázaným voľným hráčom. Nezabudnite, že Jackets odohrajú dva zápasy proti Coloradu v novembri v Tampere v rámci NHL Global Series.

V pondelok sa začalo zlučovanie draftu NHL A pokračuje až do víkendu v Buffale, kde skauti NHL a členovia front office dostanú možnosť osobne sa porozprávať s mnohými najlepšími príležitosťami pre draft 2022. Hráči prešli testami a meraniami, podobne ako väčšina mnohostennej verzie podujatia NFL.

Počet Blue Jackets v prvom kole tohtoročného draftu. 6 a 12, ale zdá sa, že vynikajúci útočník OHL Shane Wright, americký center Logan Cooley a medzinárodní hráči by mohli na základe konsenzu vytvoriť prvú päťku z troch. Útočník Slovenska Juraj Slafkovský, český obranca David Zhirzek a slovenský modrotlač Simon Nemek.

Samozrejme, prvých päť tímov je len tak konsenzuálnych ako tímy, ktoré si vyberú, a bez ohľadu na saká, aby získali pár najlepších hráčov, keď sa draft uskutoční 7. – 8. júla v Montreale.

Môžete ísť sem so spravodajstvom NHL.com o udalosti.

Kolumbus sa rozlúčil – Aspoň nateraz – vyberte draft tretieho kola na rok 2018 Marcus Karlberg, pretože tento týždeň vypršalo exkluzívne právo tímu na kontrakt s krídelníkom. Dvadsaťdvaročný Karlberg je nielen konzistentný na najvyššej švédskej úrovni, ale napriek tomu, že sa tento rok vo svojej rodnej krajine umiestnil na 21.-25.46. priečke v tretej lige, je považovaný za kreatívneho priekopníka, ktorý vytvára hru. V 40 zápasoch s Borlange. Čo sa týka jeho severoamerických zmluvných práv, teraz je považovaný za voľného hráča.

READ  Od konca kariéry ho prehovorila ponuka Manchestru United. Chcel som sa stať farmárom, prekvapuje Edinson Cavani

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close