Swiatek plavba, Sabalenka prežila; Pavľučenkovová ukončila Stosurovu sólovú kariéru

Bolo tam 2 až 10 semien Na ceste k eliminácii, Iga Swiatek rozhodne zostal. Po utorňajšom víťazstve v 1. kole prehrala len tri hry a nasadená 7. hráčka postúpila do 3. kola v Melbourne Parku, kde zdolala Švédku Rebeccu Petersonovú 6:2, 6:2.

Z vedenia 3:1 vyhrala Swiadech vo svojom úvodnom kole proti Harriet Dart 11 zápasov za sebou. Štvrtkový zápas proti Petersonovi začal veľmi rýchlo. Swiatek vyhral osem z prvých 10 bodov a prvé štyri hry a vyhral päť zápasov v rade na ceste za druhým v druhom sete.

Pochvaľoval si rýchly štart k ľahkej výhre.

„Je pre mňa veľmi dôležité začať súťaž sebavedomo,“ povedal SwiDech po zápase. „Od začiatku som mal pocit, že dominujem. Po dvoch prestávkach bolo veľmi ľahké posunúť sa dopredu. To bol kľúč.“

Pripravený, ochotný a schopný: Švéd potreboval 67 minút na to, aby si zabezpečil svoje druhé víťazstvo nad švédskou jednotkou v tomto roku. Švédka minulý rok v rovnakom kole French Open porazila Petersona, keď prehrala len dva zápasy.

Švéd povedal, že spolu s novým trénerom Tomaszom Widkorovským vypracovali komplexný herný plán, ktorý povedie k ich prvému stretnutiu na novom povrchu.

„Bol som pripravený na všetko,“ povedal Sviatech. „Ale viem, že asi bude hrať ťažký forhend, veľa topspinu. Nechcem ju nechať hrať svoj forhend, takže v podstate som vedel, že ak budeme hrať bekhend krížom, napr. súd, idem ešte ďalej. [of an] úžitok.

„Postup vpred môže byť veľmi podobný. Vedel som o takýchto veciach. Môj tréner však chcel, aby som mal v každom bode herný plán, takže sme sa nerozprávali konkrétne o každom aspekte hry. Bolo to ešte viac.“ [an] Celková myšlienka.“

READ  Roundup WTA: Rusi sa kotúľajú v Petrohrade

Všetky poľské konflikty boli odmietnuté: Vedľa Švédka je číslo 25 so stretnutím s Dariou Kasatkinou, ktorá porazila Švédkovú spoluhráčku Magdu Lynette 6-2, 6-3. Ak sa chce Švédka dostať do štvrtého kola v treťom ročníku, bude sa musieť opäť prispôsobiť, aby vyhovovala prvému tvrdému stretnutiu. Minulý rok v lete prehral na trávniku v Eastbourne s Kasatkinou v troch setoch.

Sabalenga opäť prežil napriek službe a zhromaždil sa, aby porazil Wang Xinyu

Po prvej polhodine zápasu v Rod Laver Arene bolo jediným miestom, kam ísť, Arena Sabalenga. Po 12 dvojitých chybách pri porážke 6:1 v prvom sete s Wang Xinhuo sa poradie č.2 opäť prekopalo hlboko.

V druhom a treťom sete raz stratil podanie a vyhral iba sedem štvorhier 1:6, 6:4, 6:2.

Z tej lepšej stránky: Ak o niečom nemožno pochybovať, tak je to boj Sabalenkovej. Jeho prvé dve víťazstvá na Australian Open v tomto roku boli prvýkrát, čo sa zmobilizoval zo Set Townu, aby vyhral toľko zápasov v jednom veľkom zápase. V týchto zápasoch si zlepšil svoj historický rekord na 5-15.

Pavľučenkovová ukončila Stosurovu sólovú kariéru

Singlová kariéra Samanthy Stosurovej zaznamenala v Kia aréne dôstojný výkon, a to ako za okolností, tak aj z hľadiska opozície.

Po porážke 37-ročnej bývalej šampiónky US Open 6-2, 6-2 si Anastasia Pavluchenkova sadla do kresla a zamávala davom a Aussie.

„Pre Sam je to špeciálny moment a chcem jej ho dopriať,“ povedala Pavlučenková v jeho súdnom rozhovore. „Aj pre mňa to bolo veľmi emotívne. Mal som kačicu, keď všetci tlieskali Samovi. Je to úžasný muž a úžasný tenista, takže ďakujem Sam.“

Obklopený rodinou, priateľmi a milujúcou verejnosťou si Stosur na súde uctili slávnostnou ceremóniou a videom od jeho kolegov vrátane Ashley Party, Simony Halepovej, Victorie Azarenkovej a Ajly Domlajanovičovej.

READ  Tisíce ľudí protestujú proti slovenskej vláde, žiadajú predčasné voľby | apríla

Nasadená desiata Pavliučenková zdolala Slovenku Kristínu Kukovú 6:2, 6:4 a postúpila do 3. kola s Rumunkou Soranou Cirsteaovou. Títo dvaja si rozdelili šesť stretnutí v kariére, ale nehrali štyri roky.

Snový tok Angličanov pokračuje; V rámci 3. kola

Austrálčan. Divoká karta Madison Inglis a americká kvalifikantka Hayley Baptist dali príležitosť Margaret Court Arene. Obaja vyradili hráčov Heralded v 1. kole. Anglicko poslalo do finále US Open 23. nasadenú Leilu Fernandezovú. A dve ženy, ktoré boli mimo prvej stovky, dostali šancu na zápas prvého tretieho kola.

Na konci 2 hodín a 7 minút pridal Inglis do svojho príbehu ďalšiu kapitolu, keď vyhral 7-6 (4), 2-6, 6-2.

Svet divokej karty: Inglis je prvou austrálskou divokou kartou, ktorá sa dostala do 3. kola vo svojom domácom majore od Kimberly Pirrell v roku 2019, a teraz prvýkrát vyhral po sebe idúce zápasy na úrovni turné.

Po víťazných priamych setoch proti Fernandezovi Inglis porazil Baptiste náročným spôsobom. V treťom zápase vyhral šesť gemov 2:0, predtým dvakrát vyhral tajbrejk prvého setu.