Hlavné správy

Symbol a téma cesty Bodu po Budapešti a Slovensku

Téma, ktorú si Svätý Otec vybral pre svoju nadchádzajúcu cestu na Slovensko od 12. do 15. septembra, je „Mária a Jozef na ceste k Ježišovi“. Logo odráža tému návštevy. V srdci je cesta, ktorá označuje cestu ku krížu a evokuje lásku, ktorú Ježišovi preukazoval svätý Jozef a slovenská patrónka Panna Mária. Sedem hviezd označuje tradičný titul Márie ako „Našich sedem dám“. Jednotlivé prvky loga sú zobrazené na bielej, modrej a červenej farbe slovenskej vlajky a na bielej a žltej farbe vo Vatikáne.

Panna Mária, Matka Božia, z celého srdca milovala Ježiša Krista a vždy ho podporovala napriek nebezpečenstvu a utrpeniu. Slovenskí veriaci majú hlbokú oddanosť smútiacej matke a po celé storočia sa modlia za jej pomoc.

Vo svojom apoštolskom liste Srdca„Pápež František navrhuje fascinujúci príklad srdca otca svätého Jozefa, ktorý nás pozýva, aby sme ustanovili náš pohľad na Ježiša a neustále ho hľadali. Svätá rodina nás povzbudzuje, aby sme vytrvali na ceste k Ježišovi.

Téma vyjadruje našu modlitbovú nádej, že návšteva pápeža Františka na Slovensku posilní našu vieru a obnoví našu túžbu ísť po stopách Pána Ježiša, ktorý „prišiel slúžiť a dať za nás svoj život“. (Matúš 20:28).

READ  Nenávistné rasistické plagáty v Tinsley vyvolávajú pobúrenie, keď zločinci švihnú po Page Hall

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close