Veda

Symptómy, ako prežiť jarné prázdniny

– Odporúčania sú nezávisle vyberané recenzovanými redaktormi. My a naši publikační partneri môžeme zarábať provízie z nákupov, ktoré uskutočníte prostredníctvom nižšie uvedených odkazov.

Všetci sme tam boli – užívate si svoj deň, cítite sa dobre, keď sa vám zrazu obráti žalúdok a hľadáte najbližšiu kúpeľňu, kde strávite najbližších pár hodín. Čo sa stalo? bolo to niečo, čo si jedol?

Najpravdepodobnejším vinníkom je norovírus a môže sa to stať každému. Našťastie Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zdieľali tipy najlepšie spôsoby, ako sa tomu vyhnúťNajmä keď máte jarné prázdniny, tak nepremárnite dobrý čas.

Sme tu, aby sme vám povedali, čo je norovírus a aké odborné kroky môžete podniknúť, aby ste sa mu počas cestovania na jarné prázdniny vyhli, aby ste mali pokoj a svoj žalúdok.

Robte inteligentné rozhodnutia bez toho, aby ste trávili hodiny googlením. Prihláste sa na odber newslettera Checklist Pre odborné rady a odporúčania týkajúce sa produktov.

Čo je norovírus?

Norovírus, bežne známy ako „žalúdočná chyba“, je bežný vírus, ktorý je hlavnou príčinou chorôb z potravín. existujú 19 až 21 miliónov prípadov Počet ľudí, ktorí ním ochorejú ročne v Spojených štátoch, so 109 000 hospitalizáciami a 900 úmrtiami ročne. Od chrípky (chrípky) sa líši tým, že vírus chrípky spôsobuje ochorenie dýchacích ciest, zatiaľ čo norovírus sa prejavuje predovšetkým infekciou žalúdka a čriev.

Denné ponuky Amazonu: Kúpte si dnešné najlepšie ponuky na Apple, iRobot, Nectar a Keurig

Ako chytíte norovírus?

Norovírus sa šíri v úzkom kontakte s niekým infikovaným vírusom. Zdieľanie riadu, zdieľanie jedla, starostlivosť o infikovanú osobu alebo jedenie jedla, s ktorým niekto manipuloval, sú všetky možné spôsoby, ako sa vírus môže šíriť. Okrem toho sa norovírus môže šíriť dotykom výkalov alebo častíc zvratkov infikovaných vírusom a následným dotykom niekoho nosa alebo úst.

READ  „Mumifikované“ rastliny poskytujú pohľad na budúcnosť Zeme

príznaky norovírusu

Najčastejšími príznakmi norovírusu sú vracanie, hnačka, nevoľnosť a bolesť brucha. Zriedkavé príznaky zahŕňajú horúčku, bolesti hlavy a bolesti tela. Symptómy norovírusu sa zvyčajne objavia 12-24 hodín po tom, čo bola osoba vystavená. štúdie naznačujú, že vírus Môže sa šíriť až dva týždne po zotavení osoby,

Dá sa norovírus liečiť?

V súčasnosti neexistuje žiadna vakcína ani špecifická liečba norovírusu, iba spôsoby liečby symptómov. Existujú však spôsoby, ako znížiť šírenie, ako uvádza CDC. Porozprávajte sa so svojím lekárom o najlepších spôsoboch liečby vašich príznakov.

CDC tipy na ochranu seba a svojej rodiny

Kľúčom k boju proti norovírusu je zabezpečiť, aby všetko zostalo pekné a čisté.

umývajte si ruky

CDC poznamenáva, že je dôležité často a dôkladne si umývať ruky, aby sa zabránilo šíreniu norovírusu. Aby si dôkladne umyli ruky, musia sa namydliť mydlom po dobu 20 sekúnd (alebo tak dlho, ako je potrebné zaspievať Happy Birthday) a opláchnuť teplou vodou. CDC poznamenáva, že dezinfekčný prostriedok na ruky nie je účinný pri zabíjaní norovírusu, a preto ho nemožno použiť ako náhradu za umývanie rúk, hoci ho možno použiť na zabránenie šírenia iných baktérií.

CDC uvádza, že je obzvlášť dôležité umyť si ruky po:

  • prebaľovanie
  • dotýkať sa bežných povrchov
  • potriast rukami
  • starať sa o chorých ľudí

7 dolárov od Amazonu 27 dolárov od Amazonu

►Airpods Pro: Tieto púčiky sú najnižšie ceny, aké sme za celý rok videli

noste rukavice

CDC odporúča používať jednorazové rukavice pri upratovaní po niekom s norovírusom. Týmto spôsobom znížite riziko, že sa náhodne nakazíte. Najlepšie jednorazové rukavice Testovali sme nitrilové rukavice Venom Steel, pretože sú odolné, textúrované a neobsahujú latex.

27 dolárov od Amazonu

dôkladne umyť riad

Nenechávajte zvyšky riadu chorého človeka na svojom riade a buďte opatrní pri manipulácii s kontaminovaným riadom. Použite kvalitný prostriedok na umývanie riadu, aby ste sa uistili, že váš riad je čistý na jedenie po použití niekým infikovaným norovírusom. Naše obľúbené mydlo na riadDon Ultra. Páči sa nám, pretože skvele čistí odolné škvrny a má príjemnú ovocnú vôňu.

READ  Vedci navrhujú úplne novú periodickú tabuľku a je to výlet

17 dolárov Amazon

dezinfikovať povrchy

Ak čistíte v blízkosti povrchov, kde sa nachádzal niekto s norovírusom alebo ktoré boli kontaminované výkalmi alebo zvratkami, je dôležité, aby ste tak urobili opatrne s bieliacim alebo Ďalší schválený čistič, Môžete použiť vopred namiešané bielidlo alebo si zmiešať svoje vlastné s použitím 3/4 šálky bielidla s jedným galónom vody. Ak sa neporiadok dostane na podlahu, použite ho Náš obľúbený tradičný mopSystém odstreďovacieho mopu a vedra O-Cedar EasyWring je umývateľný a ovládateľný.

12 dolárov od Amazonu 35 dolárov od Amazonu

Ovocie a zeleninu dôkladne umyte

Ďalším spôsobom, ako zabezpečiť, aby sa norovírus nešíril, je správne pripraviť jedlo, ktoré jete. To zahŕňa dôkladné umývanie produktov. K tomu vám efektívne pomôže sitko. náš obľúbený OXO Good Grips 5-štvrťový cedník z nehrdzavejúcej ocele. Drží na svojom mieste, ľahko sa drží a čo je najdôležitejšie, má dobrú drenáž.

28 dolárov od Amazonu

vyčistiť špinavú bielizeň

Bielizeň od osoby infikovanej norovírusom by sa mala tiež čistiť, najmä ak uvedená bielizeň obsahuje zvratky alebo výkaly. náš obľúbený prací prostriedok Na to je Persil ProClean, ktorý najlepšie odstraňuje škvrny od všetkých pracích prostriedkov, ktoré sme testovali.

36 dolárov od Amazonu

okamžite zlikvidujte odpadky

Ak obsah koša môže obsahovať vírus, mali by ste ho často vymieňať, pretože to znižuje riziko šírenia. najlepšie vrecia na odpadky Potešujúce ForceflexPlus Tall Kitchen Drawstring Bags pre ich odolnosť, flexibilitu a schopnosť skryť zápach z odpadu.

20 dolárov od Amazonu

►Týždeň spánku 2023: Nakupujte úžasné matrace v predajniach Avocado, Mattress Firm a ďalších

vyhnúť sa dehydratácii

Zatiaľ čo nevoľnosť, vracanie a hnačka nie sú nikdy príjemné, existujú spôsoby, ako urobiť zotavenie o niečo menej bolestivé, ak vy alebo váš blízky dostanete norovírus. Zostať hydratovaný je dôležité, pretože hlavnou súčasťou norovírusu je, že rýchlo strácate tekutiny. dehydratácia môže byť nebezpečné A len sa budete cítiť horšie. Príznaky dehydratácie zahŕňajú vracanie, hnačku, nevoľnosť a bolesť brucha – príznaky podobné norovírusu. odporúčame použiť naša obľúbená fľaša na voduFiltračná fľaša na vodu Brita BB11 Premium, ktorá filtruje pachy, sa dá otvoriť jednou rukou a udrží vodu studenú až 24 hodín.

READ  Južná Karolína oznamuje najnovšiu aktualizáciu COVID-19 (18. októbra 2020)

30 dolárov od Amazonu

na produktového špecialistu preskúmané Všetky vaše nákupné potreby sú splnené. skontrolované pri sledovaní Facebook, Twitter, Instagram, TIC Toc Alebo Ponuka Pre najnovšie ponuky, recenzie produktov a ďalšie.

Ceny boli presné v čase uverejnenia tohto článku, no môžu sa časom meniť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close