Svet

Sýrska advokátska komora zvažuje žalobu na Trumpa za zabitie Bašára Asada

Informovala o tom televízna stanica al-Hadas, ktorá sa odvolala na vyhlásenie šéfa baru Firasa Fárisa. Fáris objasnil, že komora usporiada o dva týždne právnu konferenciu, aby v diskusii zistila, či je proces v tomto prípade v národnom záujme Sýrie a „aké výhody to prinesie“. Podľa Farisa ide o sýrskych právnikov „nesnažte sa o nijaký druh demonštrácie“.

„Účel trestného stíhania Trumpa musí byť presvedčivo oprávnený,“ povedal vedúci komory. Fáris zároveň neuviedol, akým menom bude žaloba podaná. Tento týždeň sýrske ministerstvo zahraničia obvinilo americkú administratívu z použitia metód, ktoré používajú teroristické skupiny na dosiahnutie svojich cieľov na Blízkom východe.

Vo vyhlásení sa uvádza, že „Potvrdenie prezidenta Trumpa o jeho zákroku na hlavu sýrskeho štátu plne ukazuje úroveň bezohľadnosti v politickom myslení a správaní americkej administratívy.“. Trump v utorok v rozhovore pre Fox News pripustil, že v roku 2017 chcel dať Assada zlikvidovať. Vtedajší minister obrany USA James Mattis bol však proti. Trump na otázku, či ľutuje, že sýrsky prezident nebol zavraždený „nie je mu to ľúto“.

READ  Dážď spôsobuje viac malárie napriek používaniu sietí, hovorí Khemri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close