Hlavné správy

Systém hromadného testovania budú koordinovať okresné úrady na Slovensku


Bratislava. CAZINFORM – Hromadné testovanie na korónový vírus na Slovensku sa uskutoční cez víkend v januári, pričom okresné úrady zodpovedné za jeho integráciu do samostatných okresov oznámili na tlačovej konferencii po zasadnutí vlády v pondelok (11. 1.) v nadväznosti na výsledky stretnutia spoločností zaoberajúcich sa masovou výrobou predseda vlády Igor Madovič (Olano). TASR Správy.

Prirodzene, detaily sú ešte lepšie navrhnuté. Samosprávy budú pri organizácii významne spolupracovať, ale kľúčovým dáždnikom v oblasti civilnej obrany by mala byť koordinácia kapacitného plánovania a krízového riadenia v rukách okresných úradov, a ak majú mestá v rukách Bratislavu a Kosis, uviedol bratislavský metropolita Lamak Lucas, ktorý na stretnutí zastupoval Združenie miest a obcí (ZMOS). .

Madovic v pondelok oznámil, že kabinet súhlasil s vykonaním týždenných hromadných testov, kým základný reprodukčný počet vírusu nepresiahne 0,5. Predseda vlády uviedol, že hromadná skúška by sa mala uskutočniť do dvoch týždňov, a vyzval najviac postihnuté miestne rady, aby vykonali test začiatkom budúceho týždňa, ak majú príslušné kapacity. Mala by byť testovaná ako podmienka pre žiadosť o oslobodenie od zákazu vychádzania, vrátane cesty do práce alebo na vidiek. “V opačnom prípade to nebude fungovať,” uviedol Madovic a zdôraznil potrebu opakovať vzorku z Oravy, aby sa zabránilo šíreniu korónového vírusu. Povedal, že by nestačilo, keby bolo Slovensko iba za súčasných podmienok zamykania, pretože existuje veľmi agresívna britská mutácia korónového vírusu.

READ  Depresia! Slovenský moderátor priznal problémy: Nepoznal sám seba!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close