Technológie

Taiwan hľadá čipovú spoluprácu s krajinami východnej Európy

Čipy MediaTek sú viditeľné na vývojovej doske v stánku MediaTek počas výstavy Computex 2015 v Taipei na Taiwane 3. júna 2015. REUTERS / Pichi Chuang

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

Tchaj-pej 25. novembra (TASR) – Taiwan zvažuje spoluprácu s polovodičmi v troch krajinách východnej Európy, uviedol vo štvrtok minister, čo by mohlo zvýhodniť taiwanské polovodičové spoločnosti v Bruseli.

Taiwan, domov spoločností, ako je Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd. (DSMC) (2330.DW), sa stal lídrom a centrom v úsilí riešiť nedostatok čipov, ktorý zatvoril niektoré linky na výrobu automobilov po celom svete. . Teraz je to cítiť aj v spotrebnej elektronike.

Zatiaľ čo TSMC stavia závod na výrobu čipov v americkom štáte Arizona v hodnote 12 miliárd USD, EÚ neprejavila záujem o podobné zariadenie v Európe, a to napriek snahám vyvolať takéto investície.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

Kung Ming-hin, predseda taiwanskej Národnej rozvojovej rady, po minulomesačnej návšteve Slovenska, Českej republiky a Litvy novinárom povedal, že všetky tri krajiny by chceli na ostrove pracovať na čipoch.

Taiwan vytvorí pracovné skupiny s týmito tromi krajinami, aby sa naučili spolupracovať na čipoch, zatiaľ čo Taiwan bude poskytovať aj štipendiá na technické školenia, dodal.

„Celý dodávateľský reťazec polovodičov je obrovský. Mnoho krajín môže hrať rôzne úlohy,“ povedal Kung.

Taiwan by rád vyjadril svoju vďačnosť trom krajinám, ktoré darovali vakcínu Kovit-19, a podpore Litvy a Českej republiky, keďže Taiwan čelí rastúcemu politickému tlaku zo strany Číny.

Ani EÚ, ani jej členské štáty nemajú formálne diplomatické vzťahy s Čínou nárokovaným a demokraticky riadeným Taiwanom, ale Tchaj-pej sa snažil posilniť svoje väzby s táborom zdôrazňovaním spoločných hodnôt nezávislosti a demokracie.

READ  Áno, Platinum Games Star má záujem priniesť Fox Zero na Nintendo Switch • Eurogamer.net

Európska komisia navrhla legislatívu na zvýšenie výroby čipov a zamerala sa na zapojenie Taiwanu.

Kung povedal, že pre Európu by bolo ťažké ho vlastniť.

„Takže dúfame, že budú spolupracovať s Taiwanom,“ dodal.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

správa Bena Blancharda; Strih Jacqueline Wong

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close