Hlavné správy

Taiwan je veľký slovenský spojenec: úradník

Dvojité dary:
Milan Lorenzic povedal, že dúfa, že Slovensko a Taiwan sa spamätajú z epidémie Kovit-19.

  • Chen Yu-fu a Liu Xu-chuan / zamestnanecký korešpondent so štábnym spisovateľom

Podpredseda NR SR Milan Lorenzic včera povedal, že Taiwan je ako ekonomický partner Slovenska dôležitejšou krajinou ako Čína.

Lawrence povedal, že bolo potešením navštíviť Taiwan, keď sa stretol s premiérom Su Cheng-sangom (蘇貞昌) v druhý deň návštevy jeho 10-člennej delegácie na Taiwane od nedele do piatku.

„Taiwan je geograficky ďaleko od Slovenska, ale obaja majú rovnaký cieľ zachovať demokraciu,“ povedal Lawrence.

Foto: CNA

Poďakoval Taiwanu za darovanie 700 000 rúšok počas epidémie COVID-19 na Slovensku.

Lawrenček povedal, že epidémiu si budeme pamätať ako obdobie, keď vzťahy medzi Slovenskom a Taiwanom boli blízke a silné.

Povedal, že tri skupiny Slovenskej národnej rady prijali rezolúciu podporujúcu snahu Taiwanu vstúpiť do Svetovej zdravotníckej organizácie a ďalších podujatí WHO, pretože Taiwan zlepšil svoje vedecké a medicínske kapacity.

Dodal, že „Taiwan je pre Slovensko veľkou pomocou prostredníctvom obchodu“, keďže taiwanské spoločnosti poskytli pracovné miesta, nové hranice a bezpečnosť pre tisíce Slovákov.

Zaželal Taiwanu mierovú budúcnosť a vyzval podobne zmýšľajúce krajiny, aby sa zamerali na reakciu demokratických spojencov na ruskú okupáciu Ukrajiny.

„Zaviazali sme sa stáť pri ostatných demokraciách a prispievať k blahu slovenského a taiwanského ľudu,“ povedal.

Premiér poďakoval Slovensku za darovanie 160 000 úrovní vakcíny AstraZeneca Kovit-19, keď minulý rok prepukla na Taiwane.

Su Ťij uviedla, že obe krajiny sa v ťažkých časoch navzájom podporovali a dodala, že delegácia z prvej ruky videla, že sľub Číny „postarať sa o Taiwancov“ je falošný.

Delegácia sa má dnes stretnúť s prezidentkou Tsai Ing-wen (蔡英文).

V súvisiacich správach európsky think-tank GLOBSEC zverejnil svoju správu Trendy 2022, ktorá obsahuje výňatok z názorov obyvateľov strednej a východnej Európy na situáciu na Taiwane.

READ  Rusko - Slovensko 8.10.21 Kvalifikácia majstrovstiev sveta vo futbale UEFA Výber futbalu, rozpory a predpoveď »Sport Chat

Z opýtaných 41 percent označilo Taiwan za „slobodnú krajinu“, 21 percent uviedlo, že je to „sporná krajina“, 13 percent uviedlo, že je „súčasť Číny“ a 25 percent uviedlo, že o tom nevedia.

Za nezávislú krajinu považovalo Taiwan 59 percent respondentov z Českej republiky, nasledovalo 49 percent estónskych respondentov, 46 percent litovských respondentov a 42 percent Slovákov a len 31 percent rumunských a bulharských respondentov. .

Dodatočná správa Lu Yi-hsuana

Komentáre budú posúdené. Ponechajte relevantné komentáre k článku. Komentáre obsahujúce urážlivý a obscénny jazyk, osobné útoky akéhokoľvek druhu alebo propagácia budú odstránené a používateľ bude zablokovaný. Konečný výsledok bude na rozhodnutí Taipei Times.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close