Technológie

Taiwan podpísal so Slovenskom memorandum o porozumení pri rozvoji kozmických a kvantových technológií | Taiwan News

Taipei (Taiwan News) – Delegácia vedená námestníčkou ministra hospodárstva SR Carol Galekovou v stredu (8. decembra) podpíše osem memorand o porozumení (MoU) vrátane dokumentov zameraných na posilnenie spolupráce v oblasti vesmíru a kvantových technológií počas návštevy Taiwanu, podľa správ. .

Galek pricestoval ako najvyšší slovenský vládny predstaviteľ, ktorý minulú nedeľu (5.12.) vkročil na Taiwan. V októbri navštívila 66-členná delegácia vedená ministrom Národnej rozvojovej rady (NDC) Kung Ming-hin (龔明鑫) Bratislavu, kde podpísala sedem memorand o porozumení na témy od dodávateľských reťazcov a investícií až po cestovný ruch a inteligentné mestá.

Ministerstvo vedy a techniky (MOST) v stredu uviedlo, že Galek navštívi jeho kanceláriu v Tchaj-peji s 13-člennou delegáciou počas dňa, keď je jeho cieľom vo štvrtok (9. 12.) vedecký park Hsinchu. Plánované sú návštevy centrály Národnej vesmírnej agentúry (NSO) a Taiwanského inštitútu pre výskum polovodičov (TSRI).

Vedecký park Hsinchu počas návštevy podpíše dohodu o memorande o porozumení s Technickou univerzitou v Košiciach, zatiaľ čo NSO podpíše podobnú dohodu so svojou slovenskou organizáciou na podporu spoločného rozvoja kozmických technológií a projektov výskumu a vývoja. CNA Nahlásené.

READ  Spoločnosť Perceptron dokončuje fúziu so spoločnosťou Atlas Copco Nastak: PRCB

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close