Zábava

Taiwan, Slovensko Moja dohoda o súdnej spolupráci Taiwan News

Taiwan, Slovensko Moja dohoda o súdnej spolupráci. (Foto ministerstva zahraničných vecí)

Taipei (Taiwan News) – Taiwan v utorok (3. augusta) podpísal súdnu zmluvu so Slovenskom, šiestu zmluvu podpísanú s európskou krajinou.

Ceremoniál sa konal v Taipei a zúčastnili sa ho vedúci taiwanských ministerstiev spravodlivosti a zahraničných vecí Tsai Singh-hsiang (蔡清祥) a Joseph Wu (燮) a slovenský veľvyslanec na Taiwane Martin Podstovek. Incidentu bol na diaľku svedkom minister spravodlivosti stredoeurópskej krajiny Michael Kotlerick.

Ďalších päť európskych krajín, ktoré majú s Taiwanom dohodu o spravodlivosti a trestných veciach, sú Nemecko, Spojené kráľovstvo, Poľsko, Dánsko a Švajčiarsko.

Spolupráca, ktorej dokončenie trvalo viac ako štyri roky, umožní obom stranám zdieľať praktické skúsenosti s presadzovaním práva, spolupracovať pri vydávaní páchateľov a posilniť vzájomnú právnu pomoc. Cieľom dohody je inštitucionalizovať spôsob, akým obe krajiny bojujú proti zločinu.

Taiwan a Slovensko založili v roku 2003 svoje zastupiteľské úrady na pôde toho druhého. Keď európska krajina minulý mesiac sľúbila 10 000 dávok vakcíny Govt-19, poďakovala Taiwanu za poskytnutie 700 000 masiek v počiatočných štádiách epidémie.

READ  Jeho prsty boli zrazu vo mne! Slávna modelka je šokovaná bolestivým priznaním

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close