Technológie

Taiwan Trade Group cestuje v októbri do troch európskych krajín

Tchaj-pej 14. septembra (CNA) Predseda taiwanskej Národnej rady pre rozvoj (NTC) Kung Ming-hsin (龔明鑫) bude budúci mesiac viesť obchodnú delegáciu do troch krajín v Európe v snahe nadviazať užšie väzby medzi Taiwanom a regiónom, zahraničným V utorok o tom informovalo ministerstvo (MOFA).

Generálny riaditeľ odboru pre európske záležitosti MOFA Remus Li-Guo Chen (陳立國) na tlačovej konferencii uviedol, že Kung a jeho 65-členná delegácia odletia z Taiwanu 20. októbra charterovým letom na Slovensko. Republiky a Litvy. .

Návšteva, ktorú organizujú NDC, MOFA a ďalšie pobočky, je súčasťou stratégie taiwanskej vlády na zlepšenie obchodných a ekonomických väzieb s krajinami strednej a východnej Európy, uviedol Sen.

Taiwan už má so Slovenskom v strednej Európe a Českej republike a pobaltskom štáte Litva dobré vzťahy.

Tento rok zatiaľ štyri európske krajiny-Litva, Česká republika, Poľsko a Slovensko-darovali alebo darovali vakcíny COVID-19 Taiwanu, ktorý čelí nedostatku vakcín.

Povedal, že tieto európske krajiny prostredníctvom darovania vakcín a prísľubov preukázali solidaritu, priateľstvo a pevné demokratické spojenectvo s Taiwanom.

Taiwan a Litva okrem toho plánujú v druhej polovici roka zriadenie vzájomných zastúpení, čo pomôže nadviazať užšie väzby medzi Taiwanom a strednou a východnou Európou, uviedol Sen.

V Českej republike viedol druhý najvyššie postavený predstaviteľ krajiny, predseda Senátu Miloš Vistrail, delegáciu na Taiwane v auguste 2020, poznamenal Sen.

Chen uviedol, že nadchádzajúca európska návšteva taiwanskej delegácie, ktorá zahŕňa zástupcov odvetví komunikačných technológií, presných strojov a elektrických vozidiel, pomôže Taiwanu splniť cieľ rozvoja širších strategických podnikov.

Dodal, že návšteva umožní taiwanským podnikom hľadať väčšie obchodné príležitosti prostredníctvom širších výmen a spolupráce s týmito tromi krajinami.

Chang Hui-chuan (張惠娟), vedúci oddelenia celkového plánovania NDC, na tlačovej konferencii uviedol, že Taiwan dúfa, že súčasnú hospodársku spoluprácu s týmito tromi krajinami využije na zmapovanie plánov pre budúci prechod digitálnej ekonomiky. Inovácia a biotechnológia.

READ  Oddiel 2 • Eurogamer.net, ktorá umožní vlastníkovi koncom roku 2021 úplne nový herný režim

Návšteva delegácie potrvá do 20.-30. októbra, podľa MOFA sa však cestovný poriadok stále dokončuje.

(Chung Yu-Chen a Francis Huang)

Endetem / PC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close