Ekonomika

Tajomník Anthony J. Blinken Summit pre demokraciu Záver

tajomník Blinken: Ďakujem všetkým. dobrý večer. Teraz je mojou cťou uzavrieť samit a rád by som začal poďakovaním všetkým – všetkým hlavám štátov a predstaviteľom viac ako stovky krajín, predsedom nižších samospráv, partnerom v občianskej spoločnosti a súkromnom sektore. Pridajte sa k nám a zúčastnite sa druhého summitu pre demokraciu.

Veľmi ma potešilo, keď som videl odchádzať senátora Menendeza, predsedu senátneho výboru pre zahraničné vzťahy. Ostatní členovia Kongresu, ktorí sa zúčastnili, sme vďační za túto účasť.

Osobitné poďakovanie patrí našim spoluhostiteľom summitu Kostarike, Holandsku, Zambijskej republike a nášmu hostiteľovi ďalšieho summitu, Kórejskej republike. Osobitne sa chcem poďakovať Yongminovi Parkovi, námestníkovi ministra pre multilaterálne a globálne záležitosti, za to, že sa k nám dnes pripojil zo Soulu, a za jeho partnerstvo, keď sa Spojené štáty pripravujú na odovzdanie štafety na summite Kórei.

Prezident Biden vo svojom prvom roku vo funkcii spustil Summit pre demokraciu, vyhlásenie, že demokracia je jediným najsilnejším nástrojom na uvoľnenie ľudského potenciálu a poskytovanie pre našich ľudí. Vieme, že demokracie sú inkluzívnejšie, rovnostárskejšie, mierumilovnejšie a prosperujúcejšie; Ochrana verejného zdravia, zlepšovanie vzdelávania detí a rozširovanie ekonomických príležitostí sú schopné lepšie riešiť najpálčivejšie problémy v živote a živobytí ich obyvateľstva.

A vieme, že túžbu po silnejšej, slobodnejšej a demokratickejšej budúcnosti zdieľajú ľudia a vlády zo severu a juhu, z rozvinutých a malých rozvojových krajín.

Ako povedal prezident Biden, demokracia nevzniká náhodou. Vyžaduje si to neustále úsilie, neustálu starostlivosť každej novej generácie – a každého z nás. V skutočnosti sme v inflexnom bode, pokiaľ ide o budúcnosť demokracie, a rozhodujúcou otázkou v súčasnosti je, či sme ochotní urobiť to, čo je potrebné, aby sme zabezpečili, že demokracie budú naďalej slúžiť svojim ľuďom a budú naďalej prosperovať. .

Počas celého roka tento tím na túto otázku odpovedal áno. Od posledného samitu pre demokraciu sme urobili – a plníme – viac ako 700 prísľubov, že pomôžeme chrániť a posilňovať demokratické hodnoty a inštitúcie.

READ  800 000 ton obilia prepravených do EÚ cez zakarpatskú colnicu

Medzi tieto záväzky patria nové zákony a iniciatívy na boj proti korupcii – ako napríklad nová národná protikorupčná stratégia Ekvádoru, zhabanie majetku Dominikánskej republiky a austrálsky zákon Národnej protikorupčnej komisie.

Kroky na podporu slobodnej a nezávislej tlače – vrátane príspevkov Francúzska, Slovenska, Nového Zélandu a Spojených štátov k úsiliu pomôcť nezávislým spravodajským kanálom stať sa finančne stabilnejšími a udržateľnejšími, chrániť novinárov a delegitimizovať zákony. Rovnako ako v Zambii sa dá použiť na umlčanie vládnych kritikov.

Vlády podnikli kroky na posilnenie demokratických inštitúcií vrátane reformy súdnictva v Albánsku a Angole; Podporovať inkluzívne zastúpenie žien, členov komunity LGBTQI+ a iných historicky marginalizovaných skupín vo vláde, najmä.

A mnohí ďalší podnikli kroky na ochranu občianskych a ľudských práv. Demokratická republika Kongo prijala prelomový zákon na uznanie pozemkových a kultúrnych práv pôvodných obyvateľov. Taiwan ruší prekážky, ktoré bránia cezhraničnému uznávaniu manželstiev osôb rovnakého pohlavia Nepál schválil zákon na potrestanie páchateľov útokov kyselinou a znásilnení.

Tieto vnútroštátne záväzky sú významné. Robia rozdiel, skutočný rozdiel, v životoch miliónov ľudí na celom svete. Keď ukončíme tento druhý samit pre demokraciu a keď sa budeme pripravovať na budúce samity, budeme si naďalej navzájom pomáhať, aby sme sa udržali, prispôsobili a stavali na našom kolektívnom úsilí.

Pretože prezident Biden je hlboko presvedčený – rovnako ako ja –, že ochrana našej demokracie je kolektívnym úsilím, ktoré závisí od spolupráce našich vlád a našich ľudí. Pretože všetci ľudia, všetky krajiny, všetky sektory môžu prispieť. Samozrejme, nikto z nás nemá monopol na nápady, ani dobré nápady.

Preto sme sa na samite pokúsili spojiť širokú skupinu účastníkov, aby sme podporili angažovanosť mládeže v politike, podporili slobodnú tlač, zabezpečili slobodné a spravodlivé voľby – a ako sme dnes diskutovali. Vytváranie predpisov týkajúcich sa internetu a nových technológií. Preto sa naša práca pred týmto samitom a v nasledujúcich mesiacoch zameriava na multilaterálne iniciatívy – vrátane demokratických koalícií: inovatívne platformy, ktoré spájajú vlády s poprednými skupinami občianskej spoločnosti a súkromného sektora.

READ  "Viem veľa vecí, ale mlčím..." Varovanie Imrana Khana pre ISI

Tento spoločný boj proti korupcii je len jedným z účinných príkladov toho, prečo musíme spolupracovať cez hranice a s partnermi v rámci našich komunít. Prostredníctvom nášho samitu pre demokraciu sme sa skutočne zamerali na boj proti korupcii – a som rád, že sme to urobili.

Vieme, že korupcia je nadnárodná pohroma. Odrádza od investícií. Potláča konkurenciu. Prehlbuje nerovnosť. Najhoršie je, že narúša dôveru verejnosti vo vládu a inštitúcie.

Žiaľ, každá krajina má skúsenosti s bojom proti korupcii – skúsenosti, o ktoré by sme sa mali navzájom podeliť. Za posledných 15 mesiacov Spojené štáty v partnerstve s Brookings Institution a Open Government Partnership spojili 76 krajín, 106 miestnych samospráv, ktoré zastupujú viac ako 2 miliardy ľudí, a tisíce organizácií občianskej spoločnosti. Nová demokratická aliancia finančnej transparentnosti a integrity, ktorá spája naše skúsenosti, znalosti a úsilie v boji proti korupcii.

Spojením týchto rôznych perspektív sa skupina snažila preskúmať problém v rôznych regiónoch. Vytváranie skutočných riešení na základe získaných skúseností na základe osvedčených postupov členských štátov. Usmernenia zostavené kohortou pomôžu zabrániť tomu, aby zlí aktéri ilegálne pôsobili za fiktívnymi spoločnosťami, zabránia skorumpovaným vládnym úradníkom a ich kumpánom obohacovať sa a zabezpečia, že vrátnici finančného systému – právnici, účtovníci, investiční manažéri – nebudú konať. Finančné podvody.

Táto práca – tento samit – je o pohľade dovnútra na našu demokraciu: uznaní našich výziev a snahe našich ľudí robiť lepšie.

V hlbšom zmysle sa domnievam, že práve to odlišuje demokraciu: naša ochota čeliť týmto výzvam – otvorene, transparentne; Uznať svoje chyby – nezametať ich pod koberec, netváriť sa, že neexistujú. To je jedna z našich najväčších predností. To je to, čo máme na mysli, keď sa zaväzujeme k trvalej práci na budovaní najdokonalejšej únie v Spojených štátoch.

READ  Slovenský hospodársky a kultúrny úrad si pripomína 33. výročie zamatovej revolúcie v Tchaj-peji | Taiwan News

Neveríme, že máme všetky riešenia – ani zďaleka nie. Ale keď sa spojíme s našimi kolegami demokraciami, urobíme jeden druhého silnejším, odolnejšími, citlivejšími voči našim občanom a lepšie schopnými robiť to, čo musíme urobiť, a to pre nich – a dúfam, že svet.

Takže na konci dňa ďakujem každému jednému z vás, že ste tu vydržali. Ďakujeme za vašu účasť. Ďakujeme vám za vašu účasť – nielen dnes, ale každý deň – pri tvorbe tohto diela. Toto je dôležité. Je to rozdiel a neviem si spomenúť na žiadny nedávny čas v histórii, kedy by to bolo dôležitejšie. Takže ďakujem všetkým. Dobrý večer. (Potlesk.) Ďakujem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close