Ekonomika

Take Five: Second Half

– O šesť mesiacov budú globálne trhy hľadať nejaké znamenie, že centrálne banky môžu ustúpiť od svojho jastrabieho postoja. Údaje o pracovných miestach v USA, ak sú nižšie ako prognóza, by mohli dokázať tento katalyzátor.

Centrálne banky sú v popredí inde. The ECB spúšťa svoj program reinvestícií dlhopisov na ochranu slabých ekonomík južnej Európy; Sprísňovanie politiky rozvíjajúcich sa trhov bude pokračovať; A v Austrálii sa očakáva zvýšenie sadzieb o pol bodu.

Tu je váš pohľad na týždeň na trhoch Karin Strowhecker a Sujatha Rao v Londýne, Ira Iosbashville v New Yorku a Kevin Fuckland v Tokiu.

1/Severná TO Juh

Európska centrálna banka od 1. júla použije výnosy z nemeckého, francúzskeho a holandského dlhu na nákup dlhopisov v Taliansku a ďalších južných štátoch.

Cieľom je zabrániť tomu, aby ich náklady na pôžičky príliš rástli v porovnaní s ich bohatšími rovesníkmi.

Zatiaľ veľmi dobré. Očakávania ECB Podpora pomohla talianskym 10-ročným nákladom na pôžičky od polovice júna klesnúť o 100 bps, zatiaľ čo jeho výnosová prémia oproti Nemecku je o viac ako 200 bps, v porovnaní s rizikovou líniou 250 bps spred dvoch týždňov.

Je ťažké povedať, ako dlho bude trvať dobrý pocit; Analytici Citi tvrdia, že sprísňovanie spreadov je prehnané a trhy už ocenili reinvestície dlhopisov vo výške 50 miliárd eur. Test začína teraz. (Grafika: Taliansko Yield, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/zgpomddalpd/Pasted%20image%201656665160199.png)

2/zaplatiťdeň

Údaje z USA nedávno poskytli poriadny podiel zlých prekvapení, keďže zvýšenie sadzieb Federálneho rezervného systému o 150 pps je znakom infiltrácie do ekonomiky.

Ale bez akéhokoľvek zníženia inflácie je centrálna banka automatizovaná so zvyšovaním sadzieb. Piatok ukáže, ako dopadne zvyšok mandátu Fedu v oblasti inflácie/zamestnanosti.

Analytici očakávajú, že v júni pribudne v USA 295 000 pracovných miest; Po najnovšom pohybe o 75 pb je toto číslo výrazne nižšie, čo by mohlo posilniť argument pre menšie alebo pomalšie zvyšovanie sadzieb.

READ  ECB by mala naďalej zvyšovať sadzby, aby bojovala s infláciou, hovoria politici

Obchodníci vsádzajú na to, kde môžu sadzby dosiahnuť vrchol, čo spúšťa dočasné oživenie akcií. Takže pre niektorých na Wall Street môže byť tlač slabých úloh dobrou správou. (Grafika: FEDAakciehttps://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/lgpdwbewovo/Pasted%20image%201656539445533.png)

3/Kúzelník OF OZ

Guvernér Austrálskej centrálnej banky Philip Lowe na štvrtkovom zasadnutí o menovej politike uviedol, že bude na výber medzi štvrťbodovým alebo polbodovým zvýšením sadzieb. Trhy to však nekúpia.

Namiesto toho Lowe očakáva zvýšenie o 50 pps z limitu a do augusta bude 1,5 % zo súčasných 0,85 %.

Prečo nie minulý mesiac, keď bol šokovaný polbodovým nárastom nad očakávaných 25 ppsi.

K týmto výzvam prispieva slabý austrálsky dolár, ktorý podporuje importovanú infláciu. Okrem toho Lowe urobil záznam, že iba minimalizoval riziká zvýšenia sadzieb a potom sa vzdal. S infláciou na dve desaťročia vysoko, obchodníci vsádzajú viac na to isté. (Grafika: Dáta prekvapia jastrabích Aussies.

4/sadzby IN východEurópe

Tento rok podkopal zaužívaný názor, že krajiny EÚ ako Poľsko a Maďarsko sú súčasťou šťastného okraja v rámci rozvíjajúcich sa trhov. V skutočnosti sú tvorcovia regionálnej politiky pod veľkým tlakom dvojcifernej inflácie, rizík, ktoré predstavuje rusko-ukrajinský konflikt a stagnujúce meny.

Maďarská centrálna banka zvýšila sadzby o 175 bps – trikrát viac, ako sa očakávalo – s odvolaním sa na bolestivé tlaky na ceny. Forint však najviac oslabuje voči euru

Očakáva sa, že Rumunsko v stredu zvýši sadzby zo 75 na 4,5 %, zatiaľ čo poľská centrálna banka môže na svojom štvrtkovom zasadnutí zvýšiť svoju súčasnú 6 % úrokovú sadzbu na 100 bps. Srbsko tiež. Prekonala svoju referenčnú sadzbu 2,5 %.

Inflácia nie je jediným problémom: Ratingová agentúra Fitch varuje, že Česká republika, Maďarsko a Slovensko sú najviac ohrozené prerušením dodávok ruského plynu. (Grafika: Inflácia v rozvíjajúcej sa Európe, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/klpykrrdxpg/CEE%20 inflácia.PNG)

READ  Rusko cieli na Slovensko ako na slabý článok vo V4 - EURACTIV.com

5/Zmiernenie smútkuodCrackdownADeaktivácia

Pre všetky obavy z odlivu čínskeho kapitálu, MSCIČínsky akciový index skončil v prvom polroku 2022 v poklese o 12 % v porovnaní s poklesom indexu S&P 500 o 20 %.

Jedným z dôvodov je júnový skok v dôsledku uvoľnenia Covid Výluky. S predstaviteľmi, ktorí prisľúbili podporu trhom a ekonomike a zmiernili represiu technologického sektora, sa investičné banky ponáhľajú s fackovaním štítkov, aby odkúpili čínske akcie.

Existujú vzostupy a pády, vrátane západných sankcií a možností pod defaultom v sektore nehnuteľností. Keďže ostatné časti sveta sú v režime zvyšovania sadzieb, dlho očakávané uvoľnenie politiky môže prísť pomaly.

Napriek tomu, keď sa akcie západných a rozvíjajúcich sa trhov otriasajú zvyšovaním sadzieb a infláciou, Čínu môže čakať pozitívna druhá polovica… (Grafika: Zahraničné toky do čínskych akcií cez StockConnect Toky do čínskych akcií cez StockConnect, https://graphics .reuters. com/Univerzálnytrhy/jnvwezddnvw/chart.png)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close