Ekonomika

Take Five: Second Half

– O šesť mesiacov budú globálne trhy hľadať nejaké znamenie, že centrálne banky môžu ustúpiť od svojho jastrabieho postoja. Údaje o pracovných miestach v USA, ak sú nižšie ako prognóza, by mohli dokázať tento katalyzátor.

Centrálne banky sú v popredí inde. The ECB spúšťa svoj program reinvestícií dlhopisov na ochranu slabých ekonomík južnej Európy; Sprísňovanie politiky rozvíjajúcich sa trhov bude pokračovať; A v Austrálii sa očakáva zvýšenie sadzieb o pol bodu.

Tu je váš pohľad na týždeň na trhoch Karin Strowhecker a Sujatha Rao v Londýne, Ira Iosbashville v New Yorku a Kevin Fuckland v Tokiu.

1/Severná TO Juh

Európska centrálna banka od 1. júla použije výnosy z nemeckého, francúzskeho a holandského dlhu na nákup dlhopisov v Taliansku a ďalších južných štátoch.

Cieľom je zabrániť tomu, aby ich náklady na pôžičky príliš rástli v porovnaní s ich bohatšími rovesníkmi.

Zatiaľ veľmi dobré. Očakávania ECB Podpora pomohla talianskym 10-ročným nákladom na pôžičky od polovice júna klesnúť o 100 bps, zatiaľ čo jeho výnosová prémia oproti Nemecku je o viac ako 200 bps, v porovnaní s rizikovou líniou 250 bps spred dvoch týždňov.

Je ťažké povedať, ako dlho bude trvať dobrý pocit; Analytici Citi tvrdia, že sprísňovanie spreadov je prehnané a trhy už ocenili reinvestície dlhopisov vo výške 50 miliárd eur. Test začína teraz. (Grafika: Taliansko Yield, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/zgpomddalpd/Pasted%20image%201656665160199.png)

2/zaplatiťdeň

Údaje z USA nedávno poskytli poriadny podiel zlých prekvapení, keďže zvýšenie sadzieb Federálneho rezervného systému o 150 pps je znakom infiltrácie do ekonomiky.

Ale bez akéhokoľvek zníženia inflácie je centrálna banka automatizovaná so zvyšovaním sadzieb. Piatok ukáže, ako dopadne zvyšok mandátu Fedu v oblasti inflácie/zamestnanosti.

Analytici očakávajú, že v júni pribudne v USA 295 000 pracovných miest; Po najnovšom pohybe o 75 pb je toto číslo výrazne nižšie, čo by mohlo posilniť argument pre menšie alebo pomalšie zvyšovanie sadzieb.

READ  Aprílové ceny za reklamu Air France-KLM za cestovanie do 30. septembra 2022

Obchodníci vsádzajú na to, kde môžu sadzby dosiahnuť vrchol, čo spúšťa dočasné oživenie akcií. Takže pre niektorých na Wall Street môže byť tlač slabých úloh dobrou správou. (Grafika: FEDAakciehttps://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/lgpdwbewovo/Pasted%20image%201656539445533.png)

3/Kúzelník OF OZ

Guvernér Austrálskej centrálnej banky Philip Lowe na štvrtkovom zasadnutí o menovej politike uviedol, že bude na výber medzi štvrťbodovým alebo polbodovým zvýšením sadzieb. Trhy to však nekúpia.

Namiesto toho Lowe očakáva zvýšenie o 50 pps z limitu a do augusta bude 1,5 % zo súčasných 0,85 %.

Prečo nie minulý mesiac, keď bol šokovaný polbodovým nárastom nad očakávaných 25 ppsi.

K týmto výzvam prispieva slabý austrálsky dolár, ktorý podporuje importovanú infláciu. Okrem toho Lowe urobil záznam, že iba minimalizoval riziká zvýšenia sadzieb a potom sa vzdal. S infláciou na dve desaťročia vysoko, obchodníci vsádzajú viac na to isté. (Grafika: Dáta prekvapia jastrabích Aussies.

4/sadzby IN východEurópe

Tento rok podkopal zaužívaný názor, že krajiny EÚ ako Poľsko a Maďarsko sú súčasťou šťastného okraja v rámci rozvíjajúcich sa trhov. V skutočnosti sú tvorcovia regionálnej politiky pod veľkým tlakom dvojcifernej inflácie, rizík, ktoré predstavuje rusko-ukrajinský konflikt a stagnujúce meny.

Maďarská centrálna banka zvýšila sadzby o 175 bps – trikrát viac, ako sa očakávalo – s odvolaním sa na bolestivé tlaky na ceny. Forint však najviac oslabuje voči euru

Očakáva sa, že Rumunsko v stredu zvýši sadzby zo 75 na 4,5 %, zatiaľ čo poľská centrálna banka môže na svojom štvrtkovom zasadnutí zvýšiť svoju súčasnú 6 % úrokovú sadzbu na 100 bps. Srbsko tiež. Prekonala svoju referenčnú sadzbu 2,5 %.

Inflácia nie je jediným problémom: Ratingová agentúra Fitch varuje, že Česká republika, Maďarsko a Slovensko sú najviac ohrozené prerušením dodávok ruského plynu. (Grafika: Inflácia v rozvíjajúcej sa Európe, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/klpykrrdxpg/CEE%20 inflácia.PNG)

READ  Vysoká inflácia je globálna, nie lokálna, udalosť - KSH

5/Zmiernenie smútkuodCrackdownADeaktivácia

Pre všetky obavy z odlivu čínskeho kapitálu, MSCIČínsky akciový index skončil v prvom polroku 2022 v poklese o 12 % v porovnaní s poklesom indexu S&P 500 o 20 %.

Jedným z dôvodov je júnový skok v dôsledku uvoľnenia Covid Výluky. S predstaviteľmi, ktorí prisľúbili podporu trhom a ekonomike a zmiernili represiu technologického sektora, sa investičné banky ponáhľajú s fackovaním štítkov, aby odkúpili čínske akcie.

Existujú vzostupy a pády, vrátane západných sankcií a možností pod defaultom v sektore nehnuteľností. Keďže ostatné časti sveta sú v režime zvyšovania sadzieb, dlho očakávané uvoľnenie politiky môže prísť pomaly.

Napriek tomu, keď sa akcie západných a rozvíjajúcich sa trhov otriasajú zvyšovaním sadzieb a infláciou, Čínu môže čakať pozitívna druhá polovica… (Grafika: Zahraničné toky do čínskych akcií cez StockConnect Toky do čínskych akcií cez StockConnect, https://graphics .reuters. com/Univerzálnytrhy/jnvwezddnvw/chart.png)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close