svet

Takto svet opatrenia zmierňuje. Otvorenie parkov a múzeí si Belgicko vyskúšalo jedinečný zážitok

Od Dánska sa očakáva otvorenie stredných a vysokých škôl, ako aj reštaurácií a barov. Očakáva sa, že školy sa otvoria aj na Ukrajine, pričom študenti sa vracajú do školy vo Švajčiarsku a Holandsku.

polovičná španielsky od pondelka môže po dvoch mesiacoch navštíviť príbuzných alebo obedovať vo svojej provincii. Obmedzený počet Španielov môže tiež ísť do kostola, na pohreb alebo do múzea.

Uvoľnenie určitých opatrení v polovici marca však nemá vplyv na región Madridu a väčšinu Katalánska, ktoré boli touto chorobou postihnuté najviac.

Uvoľnenie obmedzení sa začalo minulý týždeň na Kanárskych a Baleárskych ostrovoch. Vláda sa rozhodla, v spolupráci s vedením samosprávnych oblastí, o oblastiach, ktoré sa majú sledovať, v závislosti od vývoja šírenia choroby a stavu pripravenosti systému zdravotnej starostlivosti na možnú druhú vlnu choroby. epidémie.

V celej Baskicku alebo v Haliči av niektorých ďalších regiónoch si ľudia môžu znovu vziať občerstvenie v záhradách reštaurácií, ale musia si udržiavať bezpečnú vzdialenosť a iba polovica záhrad môže byť obsadené. Kostoly alebo múzeá môžu byť ovplyvnené iba treťou stranou a návštevníci si musia múzeá rezervovať vopred. Hotely sa môžu otvárať, ale bez spoločných priestorov.

Divadlá majú tiež povolené otvárať v daných priestoroch, ale iba pre tridsať návštevníkov, pokiaľ ide o uzavretý priestor, pre vonkajšie divadelné predstavenie, je povolených až 200 osôb, ak organizátor poskytne vzdialenosť bezpečnosť. Stále sú otvorené iba obchody a zariadenia, ako sú kaderníci, s rozlohou do 400 metrov štvorcových, ale ľudia si už nemusia rezervovať vopred.

Spoločnosti sú však tiež povinné rezervovať kurzy pre seniorov. Otváranie pláží potom môžu regulovať jednotlivé oblasti, napríklad Barcelona a Valencia otvorili pláže na beh alebo kúpanie, ale ľudia tam nemôžu zostať dlho.

Španieli môžu chodiť po zrušení obmedzení od 2. mája, ale musia dodržiavať kalendár podľa vekových kategórií. Regióny môžu upraviť pôvodný rozvrh v dôsledku teplejšieho počasia, pretože napríklad deti môžu chodiť s jedným z rodičov medzi 12:00 a 19:00. Očakáva sa, že prepustenie bude mať v Španielsku celkom štyri fázy a očakáva sa, že bude trvať do druhej polovice júna, pokiaľ sa epidemiologická situácia v krajine výrazne nezhorší.

Briti majú prehľady pre najbližšie mesiace

Spojené kráľovstvo už pozná plán odchodu. Predseda vlády Boris Johnson to predstavil vo svojom nedeľnom príhovore, v ktorom načrtol „náčrt“ plánu na nasledujúce týždne a mesiace. Zahŕňa to nepretržitú izoláciu obyvateľov, nový výstražný systém alebo povinnú karanténu po príchode do Spojeného kráľovstva.

Vyzval tiež obyvateľov, aby „zostali v strehu“. “Teraz nie je čas jednoducho ukončiť obmedzenia tohto týždňa. “ Johnson uviedol vo vopred nahranom reči vysielanom britskými televíznymi kanálmi. Mal by sa predpokladať “Šialenstvo” zrušiť doterajší úspech potlačením epidémie Covid-19 „aktiváciou druhého samitu“.

„Namiesto toho podnikáme prvé obozretné kroky na prispôsobenie našich opatrení.“ pokračoval predseda vlády, ktorý sám prešiel touto chorobou. Medzi okamžité správy patrí zmena pokynov týkajúcich sa práce obyvateľov. „Ak je to možné, pracujte z domu, ale ak nemôžete pracovať z domu, mali by ste ísť do práce“, Johnson vysvetlil.

Zároveň povzbudilo pracovníkov, aby sa vyhýbali verejnej doprave, a vláda by pripravila zoznam zásad na zabezpečenie pracovísk zamestnávateľov. Briti by mali naďalej minimalizovať východy. Toto bude súčasťou vládnej stratégie najmenej do konca mesiaca.

Rovnako ako lídri regionálnych vlád Walesu a Škótska, Johnson oznámil zmiernenie pravidiel týkajúcich sa verejných aktivít. Bolo by to povolené od stredy „neobmedzené cvičenie“ alebo sa opaľovať v parku.

Reštaurácie, časti obchodov a školy sú stále zatvorené. V prípade vzdelávacích zariadení by sa návrat k normálnej prevádzke mohol začať v júni, najmä na základných školách. Spoločnosti hotelového sektora „a ďalšie verejné miesta“ návštevníci budú môcť znova privítať najskôr v júli.

Vláda chce nasadiť varovný systém prevádzkovaný novým „Spoločné centrum biologickej bezpečnosti“ktorý podľa Johnsona hovorí „ako tvrdia, musíme byť opatrní.“ Plánuje sa testovanie prítomnosti koronavírusu „stovky tisíc ľudí denne“. Spoločnosť Johnson tiež oznámila „skoré“ zavedenie povinnej segregácie pre každého, kto príde do Británie.

Dodal, že vláda nebude váhať sprísniť obmedzenia, ak sa epidemiologická situácia začne opäť zhoršovať. „Máme za sebou pôvodný samit, ale zostup z kopca je často nebezpečnejší,“povedal.

Potvrdené prípady koronavírusových infekcií v Británii od polovice marca stúpajú, pričom bolo hlásených takmer 220 000 prípadov a viac ako 31 000 úmrtí. „Zatiaľ musíme zostať ostražití, udržiavať vírus pod kontrolou a zachraňovať životy.“ uzavrel britský premiér.

Kritizujú Johnsonov plán

Vodca labouristickej opozície Keir Starmer povedal, že pred prejavom Johnsonovho prejavu vystúpil Johnson s prejavom. „Zdá sa, že predseda vlády v podstate hovorí miliónom ľudí, aby sa vrátili do práce, bez jasného bezpečnostného plánu alebo jasných odporúčaní, ako sa tam dostať bez použitia verejnej dopravy. Krajina požadovala objasnenie a konsenzus, ale nedostali sme to, je nám to jedno, “ povedal Starmer.

Spomenul tiež možné rozdiely medzi vývojom v Anglicku a ďalších častiach Spojeného kráľovstva, kde majú regionálne vlády pod kontrolou kontrolu nad kľúčovými aspektmi kontroly chorôb. Wales, Škótsko a Severné Írsko neprijali Johnsonov nový slogan na udržanie vírusu pod kontrolou a na záchranu životov a držali sa originálneho hesla „zostať doma“. ,

Britská tlač tiež opisuje nové pravidlá ako nejasné. Nadpisy novín sa dostali na titulky „Naša cesta k slobode … v stopách detí “, „Prepustenie predsedu vlády z karantény zmätie a rozdelí Británii“alebo “Je to pre nás španielska dedina, Boris.”

Belgičania si musia zvoliť, koho teraz uvidia

Belgická vláda sa rozhodla vyskúšať originálny spôsob, ako zmierniť sociálne obmedzenia. Od nedele môže každá domácnosť pozvať na návštevu najviac štyroch ľudí z inej domácnosti. Táto skupina sa potom vytvorí spolu „koronavírusová bublina“, ktoré je možné navštíviť doma, ale nikto iný by nemal vstúpiť.

Premiérka Sophie Wilmes oznámila tento plán minulý týždeň po tom, ako bola obvinená z uprednostňovania stavu hospodárstva, a nie od toho, aby sa občania chceli znovu stretnúť so svojimi blízkymi. Opatrenia však v súčasnosti pridávajú vrásky mnohým rodinám, najmä tým, ktoré založili novú rodinu po rozvode.

Teraz musia premýšľať o tom, ktorú časť svojej milovanej osoby uprednostňujú pred druhou, alebo či dávajú svojim deťom príležitosť navštíviť priateľov po týždňoch izolácie.

Úrady sa domnievajú, že stretnutie dvoch skupín po štyroch je prijateľné, pretože s takouto veľkosťou skupiny môžu stále sledovať všetky kontakty potenciálne infikovaných ľudí. Okrem toho sa má jednať o stretnutie iba dvoch celých domácností, takže ľudia si nemôžu vybrať bubliny pre svoju bublinu, pričom každý žije inde.

Kritici však tvrdia, že takýto spôsob stretnutia je neprirodzený a že opatrenie v zásade nespĺňa pôvodný účel. Belgické orgány však naďalej trvajú na tom, aby ľudia zostali doma čo najviac.

Vírus stále existuje, varuje Francúz Macron

Francúzsko vstupuje do novej fázy života koronavírusov v pondelok po takmer dvoch mesiacoch prísnej karantény. Po celej krajine môžu ľudia opäť prijímať návštevy a cestovať na verejnosti bez formulára s uvedením dôvodu pochodu. Vláda zaviedla dopravné obmedzenia 17. marca po zatvorení škôl a reštaurácií.

Počet nových úmrtí súvisiacich s Covid-19 v krajine klesol na najnižšiu úroveň od konca marca cez víkend, podľa francúzskych médií však obavy z návratu k zdravotnej kríze pretrvávajú. Prezident Emmanuel Macron vyzval obyvateľov, aby zostali ostražití.

“Vďaka vám vírus ustúpil. Ale stále je tam,” vedúci Elyzejského paláca povedal na Twitteri niekoľko hodín pred ukončením karanténneho režimu. Macron pridal do večernej správy slogan „zachraňujte životy, buďte opatrní“, Predné strany niektorých francúzskych denníkov informovali o príchode v pondelok “nová éra “ ak msgstr “návrat k neobvyklým”.

Aj keď ľudia už nemôžu navštevovať priateľov a príbuzných a nepotrebujú riadne vyplnený formulár ministerstva vnútra na transfery kratšie ako 100 kilometrov, úrady kladú väčší dôraz o zásadách hygieny a zakazuje zhromažďovanie viac ako desiatich ľudí. Cestujúci starší ako 11 rokov musia v metre alebo električkách nosiť masky.

V parížskej verejnej doprave však na niektorých miestach nebolo možné rešpektovať rozmiestnenie dvoch metrov. Podľa agentúry AFP to bolo okolo 6:00 v dôležitom centre mesta Châtelet les Halles “takmer rovnaká horúčka.”„ako pred začiatkom národnej karantény.

Le Monde opäť priniesol fotografiu davu na platforme Gare du Nord. RATP následne vydal vyhlásenie, v ktorom vyhlásil, že záväzné nariadenia boli „všeobecne rešpektované“.

Okrem stoviek tisícov ľudí, ktorí sa vracali do práce, sa v pondelok mohli stovky tisíc detí vrátiť do materských a základných škôl. Napríklad v Rouene bude viac ako pol milióna, napríklad, prvotriedne triedy zostať zatvorené do 25. mája. Zdá sa, že starosta Yvon Robert predčasne pokračoval vo výučbe.

Dočasne zatvorili obchody, kaderníci a továrne. „Každý je trochu nervózny. Páni! Nevieme, kam ideme, ale sme na ceste.“ povedal kaderník Marc Mauny, ktorý si o polnoci náhle otvoril salón v západnom Francúzsku.

Francúzsky premiér Édouard Philippe minulý týždeň oznámil návrat k hospodárskym činnostiam a spoločenskému životu „veľmi postupný proces“ ktorá trvá niekoľko týždňov. Zároveň to nebude rovnaké vo Francúzsku a sprísnenie obmedzení nie je vylúčené.

Po vyhodnotení epidemiologickej situácie v rôznych rezortoch vláda rozdelila krajinu na „zelené“ a „červené“ regióny, pre ktoré platia rôzne stratégie. Na rozdiel od „zelenej“ časti Francúzska nemohli byť parky a záhrady otvorené v pondelok vo vysoko rizikovej oblasti, ktorá zahŕňa Paríž a jeho okolie. V bezpečnejších regiónoch sa niektoré stredné školy otvoria do jedného týždňa s priaznivým vývojom a začiatkom júna nasledujú kaviarne a reštaurácie.

Turecký kaderníctvo opäť čaká na zákazníkov

Turecká vláda tiež zmierňuje zavedené opatrenia. V nedeľu o polnoci skončila ďalšia víkendová zákaz vychádzania v časti krajiny a tureckí seniori, ktorí boli v povinnej izolácii takmer dva mesiace, sa tiež mohli na pár hodín dostať na čerstvý vzduch. popoludnie. Baníci sa k nim pripoja tento týždeň.

V pondelok môžu znovu otvoriť niektoré obchody, kaderníctvo a kaderníctvo. Musia však dodržiavať hygienické opatrenia, kde iba jeden zákazník môže na desať metrov štvorcových komerčnej plochy. Účastníci musia mať odmeranú teplotu a ľuďom s horúčkou sa odporúča, aby sa poradili s lekárom.

Závoj je vždy povinný a zákazníci nesmú v obchode tráviť viac ako tri hodiny, píše server Hürriyet.

Nový Zéland tiež zmierňuje opatrenia

Novozélandská premiérka Jacinda Ardern v pondelok oznámila, že reštaurácie, kaviarne, kiná, nákupné strediská a ďalšie verejné miesta vrátane detských ihrísk sa v krajine od štvrtka otvoria, píše agentúra Reuters. Nový Zéland preto naďalej uvoľňuje niektoré z najprísnejších dopravných obmedzení na svete. Prísny režim sa v krajine uplatňoval od konca marca do konca apríla.

Ľudia mohli podniknúť iba krátke prechádzky v bezprostrednej blízkosti svojho bydliska. Začiatkom konca apríla môžu Novozélanďania ísť napríklad na pláž alebo si s nimi kúpiť jedlo v distribučnom okne a očakáva sa, že tento týždeň sa začne ďalší výlet. Ardern dúfa, že obnovením hospodárstva získa Nový Zéland výhodu oproti iným krajinám.

„Za desať dní by sme mali otvárať väčšinu našich firiem na Novom Zélande, a nie v mnohých iných krajinách sveta.“ uviedol predseda vlády. Ardern sa dostal pod tlak opozície, ktorá chcela zmierniť obmedzenia rýchlejšie kvôli dopadu na malé podniky a oslabujúce sa hospodárstvo.

Novozélandské školy sa môžu znova otvoriť budúci pondelok s kongregáciami obmedzenými na desať ľudí. Spoločnosť New Zealand Airlines oznámila, že obnoví lety na siedmich domácich trasách. Ľudia však zatiaľ nebudú môcť prekročiť hranice, s výnimkou tých, ktorí sa chcú do krajiny vrátiť zo zahraničia.

Predseda vlády tiež uviedol, že vláda tieto opatrenia preskúma po dvoch týždňoch. Vláda tiež plánuje zaviesť novú legislatívu, ktorá by orgánom umožnila presadiť fyzickú vzdialenosť a kontrolovať zhromažďovanie ľudí.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close